ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



 

Загальні вимоги

Курсова робота має бути виконана за допомогою комп’ютера і віддрукована на одному боці білого паперу. Сторінки повинні відповідати наступним параметрам. Формат паперу – А 4 (210х297 мм), поля: ліве – 30 мм, праве – 15 мм, верхнє та нижнє – 20 мм. Шрифт – Times New Roman, кегль – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, інтервал між знаками – звичайний (використання розрідженого або ущільненого інтервалу забороняється).

За погодженням з викладачем дозволяється виконання роботи рукописно на аркушах формату А 4.

На титульному аркуші курсової роботи (додаток А) у визначеній послідовності вказується: навчальний заклад, в якому виконана робота; назва кафедри, на яку вона подається; тема роботи; прізвище, ім’я та по-батькові студента, шифр його групи; науковий ступінь, вчене звання, прізвище, ім’я та по-батькові наукового керівника; місце і рік виконання роботи.

Зміст (додаток Б) подається на початку курсової роботи після титульного аркуша. Він містить найменування структурних елементів роботи та номера сторінок, на яких починається їх розкриття.

Кожен розділ роботи необхідно розпочинати з нової сторінки під заголовком, який дослівно відповідає назві розділу, сформульованому у змісті роботи.

До курсової роботи обов’язково додається належно оформлений перелік використаної літератури. Щоб оформити список використаних джерел, необхідно виконати наступні дії:

1. Описати зібрану літературу по темі.

2. Зробити відбір джерел, які підлягають включенню до списку.

3. Правильно згрупувати матеріал.

Бібліографічний опис складається на згадану чи цитовану в роботі літературу. Слід пам’ятати, що недбало складений опис призводить до необхідності нових пошуків та зайвих витрат праці та часу.

Забороняється включати в список джерела, які, хоч стосуються теми і були прочитані, але в тексті роботи відсутні посилання на них.

Групувати використану літературу в курсовій роботі необхідно алфавітним способом.

Обсяг курсової роботи не повинен перевищувати 40 сторінок без урахування списку використаних джерел і можливих додатків до курсової роботи. Мінімальний обсяг роботи визначається розкриттям обраної проблематики.

Друкарські помилки та описки дозволяється виправляти підчисткою або зафарбовуванням білою фарбою та нанесенням на тому ж місці виправленого тексту чорним чорнилом або тушшю. Допускається наявність не більше двох виправлень в роботі.

Заголовки структурних частин курсової роботи («ЗМІСТ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ» і заголовки розділів ) друкують великими літерами напівжирним шрифтом без абзаційного відступу симетрично до тексту. Розділи нумеруються арабськими цифрами, після номера ставиться крапка, а далі викладається його назва. Наприклад:

РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ТА ОЗНАКИ НОРМИ ПРАВА

 

Назви підрозділів викладаються напівжирним шрифтом без абзаційного відступу симетрично до тексту і нумеруються двома цифрами через крапку, де перша – це номер розділу, до якого належить підрозділ, а друга – порядковий номер самого підрозділу. Наприклад:

 

Патріархальна теорія походження держави

 

Якщо заголовок містить кілька речень, їх слід відділяти крапкою. Переноси у заголовках не допускаються. Від тексту заголовки відділяються 2 інтервалами.

Курсова робота має бути надійно скріплена, переплетена або підшита в папку-швидкозшивач. Не допускається зшивання курсової роботи нитками, скріплення канцелярськими скріпками, за допомогою стиплера або іншими способами, які не забезпечують надійності скріплення чи належного естетичного вигляду, створюють незручності при перевірці чи зберіганні.

Нумерація

Нумерацію сторінок роботи роблять арабськими цифрами без будь-яких додаткових символів, наприклад: «14», №5, 10., §18, -26-, -4 та ін. Першою сторінкою роботи є титульний аркуш, який включається до загальної нумерації сторінок. На титульному аркуші номер не ставиться, на наступних – номер проставляють у правому верхньому куті.

Скорочення

В роботі допускаються лише загальновживані скорочення. Забороняється скорочувати слова або словосполучення, якщо це призводить до неоднозначного розуміння тексту.

Дозволяється застосовувати наступні скорочення:

прийнятними є скорочення слів «глава» – гл., «сторінка» – с., «рік» – р., «стаття» (закону, іншого нормативного акта) – ст., якщо вони вживаються з порядковими числівниками;

в усьому тексті всі однотипні слова повинні скорочуватися однаково, або не скорочуватися взагалі. Так, не можна в одному місці роботи вживати слово «рік» у повній формі, а в інших – в скороченій;

скорочення, що складаються з кількох букв при перелічуванні не подвоюються (наприклад, «в гл. 5, 6, і 10» – правильно, а «в гл., гл. 5, 6 і    10» – неправильно). Скорочення, що складаються з однієї букви при перелічуванні та у множині подвоюються, наприклад, «у 2000-2003 рр.», «у пп. 5, 6 і 10 Інструкції…»;

якщо скорочення стосується низки чисел, імен, назв, воно не повторюється перед кожним з них («у ст. 1, 2 і 4 Закону…», а не «у ст. 1, ст. 2 і ст. 4 Закону…»;

порядкові числівники скорочуються так: 5-й (п’ятий), 5-а (п’ята), 5-ті (п’яті), а не 5-ий, 5-ята тощо;

складні іменники і прийменники з числівниками у складі скорочуються таким чином: 15-річний, а не 15-тирічний і т. ін.;

знаки №, %, § в тексті ставляться лише поряд з цифрами. Ці знаки не подвоюються, якщо стоять перед або після кількох цифр: № 5, 6 і 9; 20, 30 і 50 %;

при оформленні списку використаних джерел вживаються скорочення, прийняті для бібліографічного опису: бюл. (бюлетень), вид. (видання), вид-во (видавництво), вип. (випуск), держ. (державний), зап. (записки), зб. (збірник), ім. (імені), ін-т (інститут), конф. (конференція), наук. (науковий), повн. зібр. тв. (повне зібрання творів), ред. (редактор), сер. (серія), укл. (укладач), ун-т (університет) тощо.


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 189; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!