ЗБІР ТА АНАЛІЗ ЛІТЕРАТУРИ. ОСНОВНІ ВИДИ НОСІЇВ



Севастопольський інститут банківської справи

Української академії банківської справи

Національного банку України

Кафедра правознавства

 

ТЕОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА

Методичні вказівки до виконання курсової роботи

 

Севастополь

СІБС УАБС НБУ

2011


 


 

ЗМІСТ

 

ВСТУП . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4
ВИБІР ТЕМИ ТА СКЛАДАННЯ ПЛАНУ КУРСОВОЇ РОБОТИ . . . . . . . . . . . . 6
ЗБІР ТА АНАЛІЗ ЛІТЕРАТУРИ. ОСНОВНІ ВИДИ НОСІЇВ

НАУКОВОЇ ТА НАВЧАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
НАПИСАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ. ВИМОГИ ДО ЇЇ ЗМІСТУ . . . . . . . . . . . . 14
МОВА І СТИЛЬ КУРСОВОЇ РОБОТИ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17
ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 20
ПЕРЕВІРКА, ОЦІНЮВАННЯ, РЕЦЕНЗУВАННЯ

ТА ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 26
ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ ТА РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА . . . 29
ДОДАТКИ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 130

 


ВСТУП

 

Курсова робота є однією з найважливіших форм самостійної роботи студентів як денної, так і заочної форми навчання, яка ґрунтується на поглибленому вивченні навчальної та наукової літератури, нормативного матеріалу щодо окремої теми (проблеми) в рамках навчальної дисципліни. Виконання курсової роботи з теорії держави і права покликане сформувати у студентів первинні навички системного наукового освоєння найбільш актуальних питань теоретичного характеру, розвинути вміння використовувати методологію наукового дослідження, аналізувати й оцінювати суспільні явища та процеси, обґрунтовувати теоретичні положення, формулювати власні висновки та розробляти практичні рекомендації щодо їх застосування. Цей вид навчальної діяльності сприяє оволодінню юридичною термінологією, отриманню додаткових професійних знань, кращій орієнтації в інформаційному просторі.

Курсова робота також виступає однією з форм контролю за навчанням студентів, дозволяє перевірити рівень якості їхньої самостійної роботи.

Виконання і захист курсової роботи має низку методичних особливостей. У зв‘язку з цим у рамках представленого посібника викладені основні рекомендації стосовно оптимізації організації роботи студентів щодо вибору теми, підбору літератури, складання плану роботи, змісту її структурних елементів, особливостей оформлення тощо. Для кращого розуміння студентами сутності поставленого завдання та результату, який має бути отриманий, у посібнику розкриваються найбільш важливі аспекти співпраці з викладачем, питання перевірки, оцінювання, рецензування та захисту курсової роботи.

З урахуванням того, що курсова робота з теорії держави і права – це перша робота такого характеру, що виконується студентами першого року навчання, методичні рекомендації викладаються з високими ступенем деталізації. Укладачі виходили з необхідності саме такої концепції посібника, маючи на меті полегшити адаптацію студента-першокурсника до навчання у вищому навчальному закладі, дати відповіді на максимально можливе коло питань стосовно курсової роботи взагалі як форми навчальної діяльності, та зокрема, з дисципліни «Теорія держави і права».

 


ВИБІР ТЕМИ ТА СКЛАДАННЯ ПЛАНУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

Студенти повинні уважно ознайомитися з орієнтовною тематикою курсових робіт, що запропоновані в методичному посібнику, обрати тему і повідомити про неї викладачу, який буде перевіряти роботу – науковому керівнику (рецензенту). Можна запропонувати свою власну тему дослідження, заздалегідь погодивши її з рецензентом. У будь-якому випадку в межах однієї академічної групи одна й та ж тема курсової роботи не повинна бути предметом досліджень кількох студентів.

Вибір теми не обмежується конкретними параметрами, тісно пов’язаними з особою студента (номер залікової книжки, перша літера його прізвища тощо), а визначається вже накопиченим обсягом знань студента з теорії держави і права, суміжним дисциплінам, колом його наукових інтересів. Щоб уникнути можливих помилок та ускладнень, при виборі теми слід проконсультуватися з науковим керівником. Запропоновані теми курсових робіт дещо відрізняються за ступенем складності, але з будь-якою з них можна успішно справитися. Жодне незрозуміле питання теми курсової роботи не повинне залишатися без уваги, всі вони з'ясовуються самостійно або, в разі потреби, за допомогою наукового керівника.

Наявність плану курсової роботи дозволяє висвітлити в ній тільки ті питання, які стосуються теми, забезпечити чіткість і послідовність у викладі матеріалу, уникнути пропусків і повторень, науково організувати самостійну роботу.

З метою уникнення формалізму під час складання плану та надання студенту певної свободи в наукових дослідженнях у методичних вказівках містяться приклади таких планів лише для деяких тем курсових робіт. Це має стимулювати студентів до самостійного пошуку оптимальної структури курсової роботи. При цьому вибір теми і складання плану не повинні відбуватися механічно. Заздалегідь необхідно ознайомитися з відповідною науковою літературою, зрозуміти зміст теми, визначити її місце і значення в курсі теорії держави і права.

Студент може, користуючись примірним планом, внести до нього деякі зміни або запропонувати свій план. Для більш чіткого визначення кола питань, які необхідно розглянути, кожен розділ плану можна розділити на підрозділи – скласти складний план. При цьому слід пам'ятати, що перенасичення роботи зайвими питаннями недоцільно. Перша ознака неправильно складеного плану – повторення одним з питань курсової роботи назви всієї теми. Кожне окреме питання повинно розкривати тільки її частину.

План роботи обов’язково затверджується науковим керівником. Для цього в терміни, визначені кафедрою, студент подає керівникові на підпис два роздруковані екземпляри плану, один з яких залишається на кафедрі, другий повертається студенту. Без такого погодження приступати до розкриття теми не рекомендується, оскільки невдало чи невірно складений план може звести нанівець всю подальшу роботу.


ЗБІР ТА АНАЛІЗ ЛІТЕРАТУРИ. ОСНОВНІ ВИДИ НОСІЇВ


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 155; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!