Права покупця щодо обміну товару належної якості.



707

1. Покупець має право протягом чотирнадцяти днів з моменту передання йому непродовольчого товару неналежної якості, якщо триваліший строк не оголошений продавцем, обміняти його у місці купівлі або інших місцях, оголошених продавцем, на аналогічний товар інших розміру, форми, габариту, фасону, комплектації тощо. У разі виявлення різниці в ціні покупець проводить необхідний перерахунок з продавцем. Якщо у продавця немає необхідного для обміну товару, покупець має право повернути придбаний товар продавцеві та одержати сплачену за нього грошову суму. Вимога покупця про обмін або повернення товару підлягає задоволенню, якщо товар не був у споживанні, збережено його товарний вид, споживчі властивості та за наявності доказів придбання товару у цього продавця. 2. Перелік товарів, які не підлягають обміну або поверненню на підставах, передбачених цією статтею, встановлюється нормативно-правовими актами.

 

 

Обов’язки сторін за договором купівлі-продажу.

Права продавця:

1) на отримання оплати за товар (ст. 692 ЦК);

2) на отримання попередньої оплати товару (ст. 693 ЦК);

3) на відмову від договору та повернення проданого товару, якщо покупець прострочив платіж (ст. 685, 697 ЦК тощо);

4) інші.

Права покупця:

1) на отримання у власність товару (ст. 655 ЦК);

2) на перевірку додержання продавцем умов договору купівлі-продажу (ст. 687 ЦК);

3) на належну якість товару (ст. 675 ЦК);

4) інші.

Обов’язки продавця:

· передати товар покупцеві у власність

· передати покупцеві необхідні документи на товар,які передбачені законом чи договором

· забезпечити виникнення у покупця права власності на товар

· інформувати покупця про недоліки речі

· попередити покупця про права третіх осіб,тобто про так звані «юридичні недоліки речі»

· зберігати продану річ в тих випадках, коли право власності переходить до покупця до її передачі

· виступити на боці покупця, якщо треті особи звернулися до покупця з позовом про витребування речі.

Обов’язки покупця:

· сплатити обумовлену грошову суму за товар

· вчинити дії,необхідні для забезпечення передачі товару (надати відвантажувальні реквізити,оформити довіреність представнику тощо)

· прийняти товар або забезпечити зберігання товару,який покупець відмовився прийняти

· оглянути товар і перевірити його якісні і кількісні характеристики

· притягнути продавця до справи,якщо треті особи звернулися з позовом про витребування речі.

Спільними обов’язками сторін є відшкодування збитків,які виникли у контрагента у зв’язку з неналежним виконанням договору,затримкою виконання або відмовою.

 

Договір поставки: поняття та юридична характеристика.

Договір поставки – це домовленість двох сторін за якою продавець (постачальник),який здійснює підприємницьку діяльність зобов’язується передати в визначений строк товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або інших цілях не пов’язаних з особистим,сімейним,домашнім або іншим подібним використанням,а покупець зобов’язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Юр.характеристика. договір поставки є консенсуальним, двостороннім і оплатним.

Як консенсуальний договір вважається укладеним з моменту досягнення сторонами згоди щодо всіх істотних умов. До згоди сторін прирівнюється і відсутність належного протягом певного строку реагування постачальника на зроблені покупцем у протоколі розбіжностей пропозиції щодо умов договору або рішення арбітражного чи тритейського суду з переддоговірного спору у випадках, передбачених угодою сторін або законодавством.

Договір поставки двосторонній, бо права і обов'язки виникають для обох котрагентів.

Оплатний характер цього договору полягає в тому, що одержана від постачальника продукція оплачується покупцем за погодженими цінами.

Істотні умови: - предмет – ціна - строк

Договір дарування. Пожертва.

Стаття 729. Пожертва

 

1. Пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам, встановленим частиною першою статті 720 цього Кодексу, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети. 2. Договір про пожертву є укладеним з моменту прийняття пожертви. 3. До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування, якщо інше не встановлено законом. (Поже́ртва або офіра — дарування нерухомих або рухомих речей для досягнення певної, наперед обумовленої мети.)

 

 

Договір дарування — це узгоджена воля обох сторін, яка становить собою не тільки акт розпорядження майном власника (дарувальника), але й акт прийняття дарунку обдарованим. Отже, ніхто не може щось подарувати іншій особі без її згоди.

Отже, ніхто не може щось подарувати іншій особі без її згоди.

Особа, яка дарує, називається дарувальником. Особа, якій дарують, і яка приймає дарунок, називається обдаровуваним.

Договір дарування завжди є безоплатним і безстроковим.

Дарунком можуть бути рухомі речі, в тому числі гроші та цінні папери; нерухомі речі; майнові права.

Договір дарування може бути укладений як усно, так і письмово, проте дарування нерухомої речі підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню.

Крім волевиявлення дарувальника, для здійснення договору дарування необхідна також згода обдарованого, яку законодавець розцінює як акт прийняття дарунка. До прийняття дарунка закон прирівнює також прийняття документів про право власності на речі або символів речі (ключів, макета тощо).

Чоловік придбав у подарунок для дружини автомобіль до першої річниці весілля. В день ювілею приніс їй каву в ліжко разом із ключами від автомобіля. Дружина прийняла ключі, тим самим висловивши згоду обдарованого на укладення договору дарування.

Цивільний кодекс передбачає наступні підстави припинення договору дарування: відмова однієї зі сторін від договору; розірвання договору дарування; визнання договору недійсним.

Дарувальник (його спадкоємці) має право вимагати розірвання договору дарування нерухомих речей або іншого особливо цінного майна, якщо обдаровуваний умисно вчинив злочин проти життя, здоров'я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей.

Батьки подарували сину, що оженився, 1/2 квартири. Син, вимагаючи подарувати квартиру повністю, погрожував батькам нанесенням важких тілесних ушкоджень. Батьки звернулися до міліції та правомірно вимагають розірвання договору дарування нерухомості.

Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність.

Бабуся подарувала внучці альбом зі старими сімейними фотографіями. Внучка рве, мне, патрає фотографії. Бабуся правомірно вимагає повернення альбому.

 


Дата добавления: 2018-09-20; просмотров: 290; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!