Політика залучення позичкових коштів.



Мета управління капіталом, як власним так і залученим, — підвищення рентабельності і, як наслідок, збільшення прибутку підприємства. У процесі управління позичковим капіталом, та його залучення треба: 1.Проаналізувати процес формування і використання залученого капіталу у звітному періоді. Для цього доцільно провести аналіз загального обсягу залуче­них позичкових коштів у звітному періоді; форми залучення й ефективність їх використання. У процесі аналізу варто порівняти темпи зростання позичкових і власних коштів; виявити зміну економічних показників діяльності підприємства; загальної суми ак­тивів підприємства. Розрахувати і проаналізувати ефективність використання по­зичкових коштів у розрізі кремих складових і в цілому. На цьо­му етапі доцільно визначити показники оборотності і рентабель­ності позичкового капіталу. 2.Визначити мету залучення капіталу в майбутньому періоді.3.Визначити максимальний обсяг залученого капіталу з ура­хуванням забезпечення достатньої фінансової стійкості підпри­ємства.4.Оцінити вартість різних форм позичкового капіталу. Ре­зультати такої оцінки можуть бути покладені в основу прийняття управлінських рішень, щодо вибору альтернативних джерел залучення позичкових коштів, які забезпечують потребу підприєм­ства в позичковому капіталі.5.Визначити співвідношення обсягу короткострокових і дов­гострокових позичкових коштів.6.Вибір форм залучення позичкових коштів підприємство по­винно здійснювати виходячи зі специфіки своєї господарської ді­яльності.7.Визначити склад основних кредиторів. Цей склад доцільно визначати, пов'язуючи кредиторів з формами залучення позичко­вих коштів.8.Проаналізувати умови залучення кредитів.9.Забезпечити своєчасні розрахунки за отримані кредити.10.Забезпечити ефективне використання позичкових коштів. Критерієм такої ефективності є показники оборотності й рента­бельності позичкового капіталу.

 

Аналіз банкрутства підприємства.

До пріоритетних завдань належить моніторинг фінан­сового стану підприємства, перманентна оцінка ймовірності бан­крутства та розроблення каталогу профілактичних антикризових заходів. Своєчасне виявлення загрози фінансової кризи створює передумови для прийняття оптимальних фінансових рішень. Існує чимало напрацювань щодо оцінки ймовір­ності фінансової кризи (чи банкрутства) підприємства. У разі високої ймовірності неплатоспроможно­сті чи незадовільного фінансового стану підприємство вважаєть­ся таким, якому загрожує фінансова криза та банкрутство. Аналіз проводиться здебільшого з використанням інформації, яка міс­титься в трьох основних формах звітності: Баланс (форма № 1), Звіт про фінансові результати (форма № 2) та Звіт про рух гро­шових коштів (форма № 3). Значного поширення набули методики аналізу фінансового стану та оцінки ймовірності загрози фінан­сової кризи підприємства, які ґрунтуються на однофакторному аналізі показників фінансової звітності або засновані на бальній системі оцінювання з визначенням індексу (класу) ризиковості фінансового стану підприємства. Спільним для цих методик є те, що вони передбачають вивчення простих математичних зв'язків між окремими позиціями фінансової звітності на основі обчис­лення певної вибірки показників (коефіцієнтів) і порівняння їх значень з нормативними та в динаміці. Висновки щодо якості фі­нансового стану робляться на підставі узагальнення результатів аналізу кожного показника.

 

Капітал його сутність і класифікація.

Капітал –це частина фінансових ресурсів, яка призначена для розвитку виробничо-торгівельного процесу, це гроші в обігу які приносять доходи з цього обігу. Розрізняють:-активний (діючий, функціональний) капітал;-пасивний, який відображає джерела фінансування і оплату активного капіталу. В процесі госп. діяльності капітал постійно обертається. Послідовно він змінює грошову форму на матеріальну, що трансформується в різні форми згідно з умовами виробничо-комерційної діяльності і перетворюється в грошові кошти для нового кругообігу. КАПІТАЛ: 1)Грошові кошти і їх еквіваленти; 2)Сировина, матеріали, комплектуючі, напівфабрикати. 3)Готові вироби, незавершене виробництво;4)Дебіторська заборгованість.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 194; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!