Аналіз звіту про рух грошових коштів



Для складання звіту про рух грошових коштів використову­ють показники балансу, звіту про фінансові результати та дані аналітичного бухгалтерського обліку. Процес складання звіту про рух грошових коштів включає п'ять основних етапів:1.Визначення зміни залишків грошових коштів та їх еквівалентів.2.Визначення руху грошових коштів у результаті операційної діяльності.3.Визначення руху грошових коштів у результаті інвестиційної діяльності.4.Визначення руху грошових коштів у результаті фінансової діяльності.5.Подання отриманої інформації про рух грошових коштів. Аналіз стану грошових коштів підприємства здійснюється на основі бухгалтерського звіту про рух грошових коштів. Звіт про рух грошових коштів дає змогу аналізувати джерела та сфери споживання грошових коштів компанії. Аналіз руху грошових коштів багато в чому сприяє виявленню тенденцій у змінах ліквідності і платоспроможності підприємства.

Функції та механізм фінансового менеджменту

Фінансовий менеджмент виконує функції:1)управління формуванням усіх фінансових ресурсів;2)управління розподілом і використанням усіх видів фінансових ресурсів;3)планування (бюджетування), прогнозування та аналіз фінан­сового управління діяльністю підприємства. Сутність першої функції фінансового менеджменту полягає в управлінні своєчасним формуванням усіх видів фінансових ре­сурсів, а також у систематичному пошукові резервів додаткового накопичення фінансових ресурсів, особливо власних, для забез­печення належного фінансового стану і стійкої, стабільної роботи підприємства та для запобігання його банкрутству. Сутність другої функції полягає в управлінні раціональним розподілом фінансових ресурсів, зокрема управлінні розподілом та перерозподілом усіх грошових надходжень, насамперед вируч­ки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг). Сутність третьої функції полягає у систематичному плануван­ні (бюджетуванні), прогнозуванні та аналізі як абсолютних фі­нансових показників, так і відносних оціночних коефіцієнтів, та у вжитті за результатами такого аналізу невідкладних заходів з фі­нансового оздоровлення підприємства, а при необхідності — рі­шень щодо управління його санацією.

Дисконтування і компаундирування та порядок їх застосування.

Ком­паундування є фінансово-математичною моделлю визначення май­бутньої вартості грошових коштів, які є у розпорядженні під­приємця на початок планового періоду (у поточний момент часу). Майбутня вартість таких грошових потоків визначається на­рощенням на величину процента, який може бути отриманий у разі, якщо наявні грошові кошти будуть використані для фінан­сування тієї чи іншої фінансової операції.Просте компаунду­вання— це визначення майбутньої вартості грошей, вкладених одноразово на певний термін під певний процент.FV=PV*(1+n*i) де РV— майбутня вартість грошових коштів;РV— абсолютна величина наявних грошових коштів (тепері­шнього грошового потоку);п — кількість інтервалів у плановому періоді;i — процентна ставка (виражена десятковим дробом). Дисконтування є фінансово-математичною моделлю визначен­ня поточної (теперішньої) вартості грошових потоків, надхо­дження яких, як очікується, матиме місце у майбутньому протя­гом певного планового періоду.Теперішня вартість майбутніх гро­шових потоків визначається шляхом приведення дисконтування на величину процента, який міг би бути заробленим у випадку, коли б грошові кошти були доступні для їх використання на момент оцінювання. Процеси компаундування і дисконтування тісно взаємо­зв'язані один з одним. Визначення поточної вартості (дисконту­вання) є прямою протилежністю компаундуванню. Таким чином, якщо нам відомий показник майбутньої вартості грошей (FV), то за допомогою дисконтування ми можемо розрахувати їх тепері­шню вартість (РV). PV=  де РУ — приведена теперішня вартість мабутнього грошового потоку;РV— абсолютна величина майбутнього грошового потоку; п — кількість інтервалів у плановому періоді; i — ставка дисконтування (виражена десятковим дробом).


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 203; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!