Питання для підготовки до лекційних і практичних занять



1. Сутність кредитоспроможності.

2. Необхідність оцінювання кредитоспроможності.

3. Джерела інформації для аналізу кредитоспроможності підприємства.

4. Характеристики постачальника, які фінансові установи вивчають в процесі аналізу його кредитоспроможності.

5. Умови договору кредитування.

6. Аналіз кредитоспроможності позичальника.

7. Аналіз ефективності використання кредитів.

8. Показники, які використовують в процесі аналізу кредитоспроможності позичальника.

9. Види забезпечень кредиту.

10. Економічна доцільність кредитів.

Тестові питання

1. Принцип строковості кредитування передбачає: А) встановлення відповідних строків сплати відсотків за кредит; Б) встановлення строків користування коштами та їх повернення; В) сума кредиту повинна бути рівномірно розподілена протягом всього строку дії кредиту.

2. Принцип платності кредитування передбачає: А) встановлення плати за користування кредитом; Б) встановлення плати за оформлення кредитної угоди; В) сплату комісійної винагороди за видачу кредиту.

3. Принцип забезпечення кредитування передбачає: А) забезпечення сплати відсотків за користування кредитом; Б) забезпечення спрямування отриманих кредитором коштів на встановлені кредитною угодою цілі; В) забезпечення повернення кредиту за допомогою механізмів гарантування, поруки, застави тощо.

4. Задовільний кредитний рейтинг підприємства дає йому змогу отримати кредит: А) за середньо ринковою ставкою відсотка і під незначні забезпечення; Б) на загальних умовах; В) за високою ринковою ставкою, що включає премію за додатковий ризик, і під декілька видів забезпечень.

5. Низький кредитний рейтинг підприємства дає йому змогу отримати кредит: А) за середньо ринковою ставкою відсотка і під незначні забезпечення; Б) на загальних умовах; В) за високою ринковою ставкою, що включає премію за додатковий ризик, і під декілька видів забезпечень.

6. Неприйнятний кредитний рейтинг підприємства дає йому змогу отримати кредит: А) на загальних умовах; Б) за високою ринковою ставкою, що включає премію за додатковий ризик, і під декілька видів забезпечень; В) як правило, таким підприємствам кредити не видають.

7. Спроможність позичальника в повному обсязі та своєчасно у встановлені кредитною угодою строки розраховуватись за своїми кредитними зобов’язаннями називають: А) платоспроможністю; Б) кредитоспроможністю; В) ліквідністю.

8. Основними джерелами інформації для аналізу кредитоспроможності підприємства є: А) фінансова звітність; Б) податкова звітність; В) облікова політика підприємства; Г) первинні документи підприємства.

9. Коефіцієнт покриття відсотків розраховується як: А) відношення доходу від реалізації до відсоткових платежів; Б) відношення прибутку за період до відсоткових платежів за період; В) відношення відсоткових платежів за період до прибутку за період; Г) відношення чистого прибутку до доходу від реалізації.

Практичні завдання

6.1. Проаналізувати кредитоспроможність підприємства на основі його фінансової звітності (Додаток 1).

Тема 7. АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Програма теми

  Аналіз обсягу, динаміки і структури прибутку. Факторний аналіз прибутку від операційної діяльності. Аналіз напрямів та структури використання прибутку.

Аналіз рівня і динаміки рентабельності реалізованої продукції. Факторний аналіз рентабельності продукції. Аналіз рентабельності капіталу. Аналіз оборотності оборотних коштів. Ефект фінансового важеля.

Література: 1, с. 405-497; 2; 3; 4, с. 329-398; 5.

Питання для підготовки до лекційних і практичних занять

1. Зміст поняття “прибуток” та “фінансовий результат”.

2. Завдання аналізу прибутку та рентабельності підприємства.

3. Інформаційне забезпечення аналізу рентабельності підприємства.

4. Класифікація видів діяльності підприємства з метою аналізу його прибутку.

5. Чинники, що впливають на величину прибутку підприємства.

6. Зміст поняття “рентабельність”.

7. Показники рентабельності.

8. Чинники, які впливають на величину доходу від реалізації.

9. Показники, які впливають на величину прибутку від операційної діяльності.

10. Джерела інформації для аналізу прибутку підприємства.

Тестові питання

1. Який з вищенаведених показників впливає на величину прибутку від операційної діяльності: А) валовий прибуток; Б) прибуток від реалізації цінних паперів; В) прибуток від реалізації основних засобів.

2. Які чинники впливають на величину доходу від реалізації: А) обсяг реалізації; Б) ціна продукції; В) собівартість продукції; Г) обсяг виробництва.

3. Який показник обчислюється як відношення прибутку до підсумку балансу: А) рентабельність активів; Б) рентабельність продукції; В) рентабельність власного капіталу; Г) рентабельність основних фондів.

4. Основною метою аналізу ефективності діяльності підприємства є:

А) виявлення резервів підприємства; Б) оцінка й виявлення резервів подальшого підвищення прибутку та рентабельності підприємства; В) оцінка рентабельності підприємства; Г) оцінка платоспроможності та ліквідності підприємства.

5. Національні П(С)БО виділяють такі види діяльності підприємства:

А) звичайну і надзвичайну діяльність; Б) основну і додаткову діяльність; В) інвестиційну та операційну діяльність; Г) інвестиційну, фінансову та операційну діяльність.

6. Операційна діяльність підприємства це: А) операції, пов’язані з виробництвом або реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг), що є головною метою створення підприємства і забезпечують основну частку його доходу; Б) придбання та реалізація необоротних активів, а також тих фінансових інвестицій, які не є складовою частиною еквівалентів грошових коштів; В) це основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю.

7. Показники рентабельності поділяють на: А) витратні, ресурсні, дохідні; Б) матеріальні, витратні, прибуткові; В) дохідні, витратні, резервні; Г) витратні та дохідні.

8. Рентабельність активів характеризує: А) прибутковість вкладених інвестицій; Б) ефективність використання активів; В) ефективність використання необоротних активів; Г) ефективність використання запасів підприємства.

9. Валова рентабельність відображає: А) частку реалізованої продукції у валовому прибутку; Б) частку чистого прибутку у валовому прибутку; В) частку валового прибутку у вартості реалізованої продукції; Г) частку реалізованої продукції у чистому прибутку.

10. До зовнішніх факторів впливу на вибір оптимального варіанту розподілу та використання прибутку належать: А) дивідендна політика; Б) стратегія розвитку; В) темп інфляції; Г) кон’юнктура ринку.

 

Практичні завдання

7.1. Проаналізуйте динаміку доходів і витрат підприємства та їх вплив на формування фінансового результату (Додаток 1). Результати необхідно оформити у вигляді табл. 7.1.

Таблиця 7.1


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 184; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!