Питання для підготовки до лекційних і практичних занять



1. Сутність фінансового аналізу.

2. Основні завдання фінансового аналізу.

3. Основні види фінансового аналізу.

4. Суб’єкти фінансового аналізу.

5. Методи фінансового аналізу.

6. Етапи становлення і розвитку фінансового аналізу.

7. Джерела інформації для проведення фінансового аналізу.

8. Форми фінансової звітності.

9. Будова фінансових звітів.

Тестові питання

Тести на розпізнавання

1. Одним з напрямків фінансового аналізу є оцінювання фінансових потреб підприємства: А) так; Б) ні.

2. Одним з напрямків фінансового аналізу є забезпечення перевірки показників фінансової звітності підприємства:

А) так; Б) ні.

3. Основним завданням фінансового аналізу є визначення ключових факторів і причин, які здійснюють визначальний вплив на фінансовий стан підприємства: А) так; Б) ні.

4. Об’єктом фінансового аналізу є окреме підприємство чи фінансова операція цього підприємства: А) так; Б) ні.

5. Об’єктами фінансового аналізу можуть бути аналітики, які аналізують діяльність підприємства: А) так; Б) ні.

6. Суб’єктами фінансового аналізу можуть бути окремі підприємства чи фінансові операції цих підприємств: А) так; Б) ні.

7. За суб’єктом фінансовий аналіз поділяють на зовнішній і внутрішній: А) так; Б) ні.

8. Залежно від обсягу аналітичного дослідження фінансовий аналіз поділяють на повний і тематичний: А) так; Б) ні.

9. Залежно від періоду проведення фінансовий аналіз поділяють на попередній і поточний: А) так; Б) ні.

10. Залежно від періоду проведення фінансовий аналіз поділяють на зовнішній і внутрішній: А) так; Б) ні.

11. Котрі з перерахованих прийомів використовують у фінансовому аналізі: А) порівняння; Б) рахунки; В) розрахунок середніх і відносних показників.

12. При наявності функціонального зв’язку між результативним показником і факторами аналіз називають детермінованим: А) так; Б) ні.

13. Аналіз, для проведення якого здійснюють розрахунок абсолютних і відносних відхилень фактичного рівня досліджуваних показників від базового, називають: А) горизонтальним; Б) вертикальним;В) трендовим.

14. Аналіз, для проведення якого виконують порівняння показників за ряд періодів та визначають основну тенденцію динаміки показників, називають:

А) горизонтальним; Б) вертикальним; В) трендовим.

15. Аналіз, для проведенні якого здійснюють зіставлення за декількома показниками одного об’єкта або декількох об’єктів за одним показником, називають: А) трендовим; Б) одновимірним; В) багатовимірним.

16. Моделі фінансового аналізу, які мають описовий характер і використовуються в основному для оцінювання фінансового стану підприємства, називають: А) дескриптивними;Б) предикативними;В) нормативними.

17. Модель функціонального зв’язку, яка передбачає визначення результативного показника як суму всіх факторів, називають: А) адитивною;

Б) мультиплікативною;В) кратною.

18. Спосіб факторного аналізу, який передбачає розрахунок впливу факторів на результативний показник шляхом множення абсолютного приросту досліджуваного фактора на базисну величину факторів, що знаходяться в моделі праворуч від нього і на фактичну величину факторів, що знаходяться в моделі ліворуч, називають: А) способом ланцюгових підстановок; Б) способом абсолютних різниць; В) способом відносних різниць.

19. Спосіб факторного аналізу, який передбачає розрахунок впливу факторів на результативний показник з використанням відносних відхилень факторів, називають: А) способом ланцюгових підстановок; Б) способом абсолютних різниць; В) способом відносних різниць.

20. При використанні способу ланцюгових підстановок розраховують умовні значення результативного показника, кількість яких: А) дорівнює кількості факторів у моделі; Б) на одне більша, ніж факторів у моделі;В) на одне менша, ніж факторів у моделі.

21. При проведенні факторного аналізу після розрахунку впливу факторів проводиться: А) балансове узагальнення; Б) балансова перевірка; В) складається баланс підприємства.

22. Яку кількість форм включає в себе фінансова звітність підприємства? А) 5; Б) 6; В) 7.

23. Яку кількість форм включає в себе фінансова звітність суб’єкта малого підприємництва? А) 2;Б) 4;В) 5.

24. З якого фінансового звіту можна отримати інформацію про отримані підприємством доходи? А) з балансу; Б) зі звіту про рух грошових коштів; В) зі звіту про фінансові результати.

25. В якому фінансовому звіті відображають витрати підприємства за економічними елементами? А) в балансі; Б) у звіті про фінансові результати; В) у звіті про рух грошових коштів.

28. В якому розділі звіту про фінансові результати відображають витрати діяльності підприємства? А) в першому;Б) в другому;В) в третьому.

 

Тема 2. ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА

Програма теми

Інформаційна база аналізу фінансового стану підприємства. Порівняльний аналітичний баланс. Аналіз динаміки і структури майна підприємства. Аналіз необоротних активів. Аналіз динаміки і структури оборотних активів. Аналіз дебіторської заборгованості.

Аналіз джерел формування капіталу. Аналіз динаміки і структури джерел власних фінансових ресурсів. Аналіз факторів, що зумовлюють зміни в обсягах формування власного капіталу. Аналіз використання власного капіталу. Аналіз джерел позикових коштів. Аналіз кредиторської заборгованості.

Аналіз якісних зрушень у майновому стані підприємства. Аналітичні показники. Застосування матричного балансу для аналізу складу і джерел формування майна підприємства.

Література: 1, с. 89-182; 2; 3; 5.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 172; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!