Питання для підготовки до лекційних і практичних занять



1. Будова бухгалтерського балансу.

2. Методика проведення оцінки фінансового стану підприємства.

3. Етапи проведення експрес-аналізу фінансової звітності.

4. Суть аналізу валюти балансу.

5. Аналіз динаміки та структури майна підприємства.

6. Аналіз динаміки та структури джерел формування майна підприємства.

7. Проведення аналізу структури і динаміки активів підприємства.

8. Проведення аналізу структури і динаміки пасивів підприємства.

Тестові питання

1. Скільки етапів включає в себе експрес-аналіз балансу? А) 3; Б) 4; В) 5.

2. Який з етапів експрес-аналізу балансу передбачає проведення перевірки показників звітності за формальними та якісними ознаками та контролю підсумків і взаємної ув’язки показників? А) підготовчий; Б) попередній огляд звітності; В) читання балансу.

3. Під час якого етапу експрес-аналізу балансу встановлюється характер змін у складі засобів підприємства та їх джерел? А) підготовчий; Б) попередній огляд звітності; В) читання балансу.

4. Що з наведеного нижче не належить до "хворих" статей балансу?

А) наявність в балансі збитків; Б) наявність неоплаченого капіталу; В) наявність значної суми за статтею "Інші оборотні активи".

5. Що з наведеного нижче належить до "хворих" статей балансу?

А) наявність в балансі збитків; Б) наявність неоплаченого капіталу; В) наявність значної суми за статтею "Незавершене виробництво".

6. Порівняльний аналітичний баланс будується з вихідного балансу шляхом доповнення його показниками: А) горизонтального аналізу; Б) вертикального аналізу; В) вертикального і горизонтального аналізу.

7. Хто визначає перелік показників, які необхідно включити до порівняльного аналітичного балансу: А) П(С)БО 2 "Баланс"; Б) аналітик, який проводить аналіз; В) Міністерство фінансів України.

8. Аналіз порівняльного балансу розпочинають з дослідження змін: А) у величині та структурі активів підприємства; Б) у величині та структурі джерел формування активів підприємства; В) валюти балансу.

9. Що з наведеного нижче не є ознакою "нормального" балансу?

А) валюта балансу в кінці звітного періоду збільшилася в порівнянні з початком; Б) прибутки підприємства зросли; В) темпи приросту оборотних активів вищі, ніж темпи приросту необоротних активів.

10. Про що свідчить значна частка приросту нематеріальних активів у складі майна підприємства? А) про інноваційну стратегію підприємства; Б) про створення матеріальних умов для розширення виробництва; В) про інвестиційну стратегію підприємства.

11. Про що свідчить збільшення частки незавершеного будівництва у складі майна підприємства? А) про інноваційну стратегію підприємства; Б) про створення матеріальних умов для розширення виробництва; В) про інвестиційну стратегію підприємства.

12. Про що свідчить наявність довгострокових фінансових вкладень у складі майна підприємства? А) про інноваційну стратегію підприємства; Б) про створення матеріальних умов для розширення виробництва; В) про інвестиційну стратегію підприємства.

13. Яке співвідношення між власним і залученим капіталом є прийнятним для інвесторів підприємства? А) власний капітал перевищує залучений; Б) залучений капітал перевищує власний; В) величина власного капіталу дорівнює величині заученого капіталу.

14. Керівництво підприємства зацікавлене у збільшенні частки залученого капіталу, якщо: А) відсоткова ставка за кредит більша ставки на дивіденди; Б) відсоткова ставка за кредит менша ставки на дивіденди; В) в жодному з перерахованих випадків.

15. Зростання дебіторської заборгованості вважається нормальним, якщо:

А) діяльність підприємства згортається; Б) чисельність покупців збільшується; В) чисельність покупців зменшується.

16. Загальна оцінка фінансового стану підприємства проводиться за даними: А) балансу; Б) звіту про фінансові результати; В) звіту про власний капітал.

17. Загальна оцінка фінансового стану передбачає: А) аналіз динаміки і структури майна підприємства та джерел його формування; Б) детальний аналіз фінансової стійкості підприємства; В) аналіз платоспроможності підприємства.

18. Збільшення валюти балансу в кінці звітного періоду в порівнянні з початком свідчить про: А) розширення діяльності підприємства; Б) згортання діяльності підприємства; В) збільшення прибутковості діяльності підприємства.

19. Збільшення питомої ваги запасів в майні підприємства розглядається як негативне явище, якщо: А) підприємство нарощує свій виробничий потенціал; Б) підприємство прагне захистити грошові активи від знецінення в умовах інфляції; В) значна частина активів іммобілізована в неліквідних запасах.

Практичні завдання

1. Провести горизонтальний і вертикальний аналіз балансу підприємства (Додаток 1). Результати оформити у вигляді табл. 2.1.

 

Таблиця 2.1


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 190; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!