Абсолютні показники фінансової стійкості



Дата

Абсолютні показники фінансової стійкості

Тип фінансової стійкості

Власний оборотний капітал Перманентний капітал Загальна величина капіталу для формування запасів і затрат
         

3.2. Проаналізувати фінансову стійкість підприємства через розрахунок відносних показників. Результати оформити у вигляді табл. 3.2.

Таблиця 3.2

Показники фінансової стійкості підприємства

Показник фінансової стійкості Нормальне (критичне) значення На початок року На кінець року Відхилення
1 2 3 4 5

 

Тема 4. АНАЛІЗ ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ТА ЛІКВІДНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

4.1. Програма теми

Сутність платоспроможності та ліквідності, їх значення при оцінюванні фінансового стану підприємства. Зміст та послідовність аналізу ліквідності підприємства, основні стадії її оцінювання. Поняття ліквідності балансу.

Класифікація активів за ознакою ліквідності. Фактори, що впливають на пропорції груп поточних активів з різним рівнем ліквідності. Класифікація пасивів за ознакою терміновості погашення. Система показників платоспроможності (ліквідності), методика їх розрахунку, економічна інтерпретація. Основні фактори, що впливають на підвищення ліквідності. Узагальнюючий показник ліквідності балансу.

Література: 1, с. 273-301;2; 3; 4, с. 113-168; 5.

Питання для підготовки до лекційних і практичних занять

1. Сутність платоспроможності.

2. Значення платоспроможності під час оцінки фінансового стану підприємства.

3. Сутність ліквідності.

4. Значення ліквідності під час оцінки фінансового стану підприємства.

5. Аналіз ліквідності балансу

6. Аналіз платоспроможності балансу.

7. Групи активів за рівнем ліквідності.

8. Групи пасивів за термінами погашення.

9. Показники для аналізу платоспроможності підприємства.

Тестові питання

1. Спроможність підприємства перетворювати свої активи в гроші для здійснення необхідних поточних платежів називають: А) ліквідністю активів; Б) ліквідністю підприємства; В) платоспроможністю підприємства.

2. Можливість погашення найбільш термінових заборгованостей за рахунок найліквідніших активів на дату балансу відображає: А) моментна (поточна) платоспроможність; Б) перспективна платоспроможність; В) ліквідність підприємства.

3. Потенційну можливість підприємства в майбутньому розрахуватись за своїми зобов’язаннями відображає: А) моментна (поточна) платоспроможність; Б) перспективна платоспроможність; В) ліквідність підприємства.

4. Що з наведеного нижче не відноситься до завдань аналізу ліквідності та платоспроможності: А) дослідження структури активів підприємства на предмет їхньої ліквідності; Б) вивчення структури пасивів підприємства на предмет термінів їхнього погашення; В) визначення спроможності підприємства протистояти негативній дії різних факторів, що впливають на його фінансовий стан.

5. Котра з нижченаведених методик не застосовується при аналізі ліквідності та платоспроможності підприємства: А) побудова порівняльного аналітичного балансу; Б) аналіз ліквідності балансу; В) комплексна оцінка платоспроможності за допомогою відносних фінансових показників.

6. За рівнем ліквідності грошові кошти та їх еквіваленти відносяться до групи: А) високоліквідні активи; Б) швидколіквідні активи; В) повільноліквідні активи.

7. За рівнем ліквідності дебіторська заборгованість відноситься до групи:

А) високоліквідні активи; Б) швидколіквідні активи; В) повільноліквідні активи.

8. За рівнем ліквідності кредиторська заборгованість відноситься до групи: А) високоліквідні активи; Б) швидколіквідні активи; В) не відноситься до жодної з перерахованих труп активів.

9. За рівнем ліквідності виробничі запаси відносяться до групи:

А) швидколіквідні активи; Б) повільноліквідні активи; В) важко ліквідні активи.

10. За рівнем ліквідності основні засоби відносяться до групи: А) швидко-ліквідні активи; Б) повільноліквідні активи; В) важко ліквідні активи.

11. За терміном погашення кредиторська заборгованість перед постачальниками відноситься до групи: А) найбільш термінові (негайні) пасиви; Б) короткострокові пасиви; В) довгострокові пасиви.

12. За терміном погашення заборгованість з податків перед бюджетом відноситься до групи: А) найбільш термінові (негайні) пасиви; Б) короткострокові пасиви; В) довгострокові пасиви.

13. За терміном погашення дебіторська заборгованість покупців відноситься до групи: А) найбільш термінові (негайні) пасиви; Б) короткострокові пасиви; В) не відноситься до жодної з перерахованих груп пасивів.

14. За терміном погашення довгострокові кредити банків відносяться до групи: А) короткострокові пасиви; Б) довгострокові пасиви; В) постійні пасиви.

15. За терміном погашення статутний капітал відноситься до групи:

А) короткострокові пасиви; Б) довгострокові пасиви; В) постійні пасиви.

16. При якому співвідношенні груп активів і пасивів баланс підприємства буде абсолютно ліквідним? А) A1>П1, A2>П2, A3>П3, A4<П4;

Б) А1<П1, А2<П2, А3<П3, А4>П4; В) А1>П1, А2>П2, А3<П3, А4<П4.

17. Перевищення повільно ліквідними активами (А3) довгострокових пасивів (П3) свідчить про: А) поточну платоспроможність підприємства;

Б) перспективну платоспроможність підприємства; В) ліквідність підприємства.

18. Частку поточних зобов’язань, яку підприємство може погасити негайно за рахунок високоліквідних активів, відображає: А) коефіцієнт абсолютної ліквідності; Б) коефіцієнт швидкої ліквідності; В) коефіцієнт покриття.

19. Частку поточних зобов’язань, яку підприємство може погасити за рахунок всіх оборотних активів, відображає: А) коефіцієнт абсолютної ліквідності; Б) коефіцієнт швидкої ліквідності; В) коефіцієнт покриття.

20. Коефіцієнт абсолютної ліквідності відображає рівень: А) негайної платоспроможності; Б) платоспроможності в короткостроковому періоді; В) потенціалу платоспроможності в періоді, рівному терміну обороту оборотних активів.

21. Котра з нижченаведених нерівностей свідчить про платіжний надлишок в короткостроковому періоді? А) А2>П2; Б) А4>П4; В) А4<П4.

22. Абсолютна платоспроможність підприємства вважається нормальною, якщо значення коефіцієнта абсолютної ліквідності: А) менше 0,2; Б) більше 0,2; В) знаходиться в межах 0,2-0,35.

23. Підприємство вважається платоспроможним в короткостроковому періоді, якщо значення коефіцієнта швидкої ліквідності: А) перевищує 0,5;

Б) перевищує 1; В) не перевищує 0,5.

24. Підприємство вважається платоспроможним, якщо значення коефіцієнта покриття: А) перевищує 0,5; Б) перевищує 1; В) перевищує 1,5.

Практичні завдання

4.1. Проаналізувати ліквідність балансу підприємства (Додаток 1). Результати оформити у вигляді табл. 4.1, 4.2, 4.3.

Таблиця 4.1.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 675; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!