Характеристика храму Святого Іоанна Предтечі у м. Керч (8ст. н.е.)



Храм Іоанна Предтечі - пам'ятник архітектури ранньосередньовічного візантійського зодчества VIII-X ст. Чи не єдине будова, що збереглася з періоду розквіту Тмутараканського князівства (X-XI ст.). Вважається одним з найдавніших храмів на просторі СНД.

В архітектурі керченського храму Іоанна Предтечі поєднуються базилікального і хрестово-купольна архітектурні системи. Будівля складається з двох частин - давньої (східної) та зведеної в XIX столітті. Стіни древнього храму складено з чергуються рядів білокам'яних блоків і червоної цегли (плінфа), що створює декоративний ефект і службовця антисейсмічним цілям. Схожі будови зустрічаються в азіатських областях Візантійської імперії і в Константинополі.

 

Характеристика зображення мозаїчного полотна «Оранта» в храмі Софія Київська

Чудовий ансамбль мозаїк прикрашає головний вівтар Храму Софії Київської. Погляд входить у собор приковує велична монументальна фігура що молиться богоматері - Оранти (премудрість божа), розміщена в зводі вівтаря. Поєднання синього кольору її шати і теплого золотого фону є основним принципом колористичного задуму мальовничого оздоблення собору.

Характеристика християнського Христово – Купольного Храму (зовнішні та внутрішні ознаки)

Хрестово-купольний храм (в літературі також зустрічається варіант написання "хрестовокупольний") - архітектурний тип християнського храму, що сформувався в Візантії і в країнах християнського Сходу в V-VIII ст. Став панівним у архітектурі Візантії з IX століття і був прийнятий християнськими країнами православного віросповідання в якості основної форми храму. У класичному варіанті являє собою прямокутний обсяг, центр якого розділений 4 стовпами на 9 осередків. Перекриттям служать хрестоподібно розташовані циліндричні склепіння, а над центральною осередком на підпружних арках височить барабан з куполом.

З одного боку, центричні храми сформувалися на основі ранньохристиянських мартиріва. З іншого боку, сам старий тип храму-базиліки піддався трансформації і був з'єднаний з куполом.

Характеристика первісного вигляду Софії Київської (архітектурний стиль, зовнішні та внутрішні ознаки)

Створена в далекому XI сторіччі Софія Київська в усі часи захоплювала і продовжує захоплювати людей як видатний витвір мистецтва. Ще давньоруський письменник Іларіон сказав про неї: „ Церкви дивна й славна всем округниим странам.

Навколо Софійського собору височіли патрон альні Ірининська та Георгіївська церкви, кам'яні князівські та боярські палаци, дерев'яні житла киян. Важливе місто будівниче значення зберіг храм у наступні часи — і після навали орд степових кочовиків у грізному 1240 році, коли, пограбований, але вцілілий, він був діючим міським собором; і у XVII столітті, коли на його подвір'ї зводилися дерев'яні монастирські будинки; і у XVIII сторіччі, коли навкруг нього виріс ансамбль кам'яних барочних споруд, що прикрашає Київ і у наш час.

Характеристика та історичне призначення споруди «Золоті Ворота» (м. Київ).

Золоті ворота у Києві – пам’ятка фортифікаційного будівництва 12 сторіччя, одна з небагатьох, які збереглися до нашого часу. Колись, ця споруда вражала своєю величчю та неприступністю: поверх великої бойової башти була розташована церква Благовіщення – це було досить символічно як для християнського міста, тому що ці ворота були на той час головним в’їздом до Києва. Золоті ворота було збудовано у 1164 році, після того, як було закінчене зведення захисних валів Нового міста.

Важко представити, що розміри великого міста Ярослава Мудрого колись обмежувалися нинішнім центром Києва. Оборонні кріпосні вали проходили через Львівську площу, де стояли Львівські ворота, уздовж вулиці Ярославів вал до Золотих воріт, опускалися до нинішньої площі Незалежності, на якій стояли Лядські (Ляшськіе) ворота, далі вали йшли нагору до Михайлівської площі. Загальна довжина валів обчислювалася 3,5 кілометрами.

Архітектурний стиль воріт, побудованих Володимиром, зовсім не схожий на подібні споруди, які зводили архітекторами Європи. Європейські будови виконували, як правило, винятково загороджувальну функцію, представляючи собою кріпосні вежі. Золоті ворота в Києві, скоріше, можна зрівняти із тріумфальними Золотими воротами в Константинополі.Київ).

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 272; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!