Методичні рекомендації до виконання індивідуального завдання



Зміст і мета індивідуальних завдань при навчанні ділової іноземної мови.

    Протягом семестру студент бере участь у виконанні командного проектного завданняз актуальних проблем економіки та фінансів.

Проектне завдання– це вирішення, дослідження певної проблеми. Проектна діяльність студентів - непроста діяльність, яка складається з декількох етапів творчої, дослідницької роботи, підпорядкованої певному алгоритму. Цим проектна робота відрізняється і від простої роботи над темою, в якій достатньо засвоїти новий матеріал з теми, а також від рольової гри, дискусії тощо.

Проектна робота завжди спрямована на створення конкретного продукту (наприклад, наукової доповіді для її презентації на конференції) шляхом самостійного отримання необхідних знань із різних джерел. Але, на відміну від традиційного засвоєння готових знань, виконання проектної роботи неможливе без застосування цілої сукупності пошукових, проблемних методів, творчих за своєю суттю. В основі творчого вирішення проблеми як головної складової проектної роботи лежить не тільки знання іноземної мови, але й володіння великим обсягом різноманітних предметних знань, необхідних для вирішення цієї проблеми. Серед проективних прийомів найбільш важливими є самостійне планування, прогнозування, прийняття рішень, детальна розробка проблеми, наукове дослідження.

 

    Виконання проектної роботи передбачає:

- самостійне визначення студентами цілей і задач майбутньої пізнавальної діяльності;

- структурування змістовної частини проекту (з визначенням поетапних результатів и розподілом ролей);

- використання дослідницьких методів, що передбачають певну послідовність дій (алгоритм проведення проектної діяльності);

- обговорення методів дослідження (статистичних, експериментальних, спостережень тощо);

- обговорення способів формування кінцевих результатів (презентацій, захисту, творчих звітів, переглядів тощо);

- відбір необхідного матеріалу, користуючись різноманітними джерелами інформації;

- систематизація та аналіз отриманих даних;

- планування змісту іншомовної комунікативної діяльності;

- презентація результатів проекту;

- висновки, висування нових проблем дослідження.

 

Форму презентації результатів проектної роботи студенти обирають самостійно: це можуть бути виступи у формі усної доповіді, участь у рольовій грі тощо.

В оцінці результатів проектної роботи беруться до уваги всі аспекти: змістовна сторона виступу, уміння реагувати на запитання партнерів або опонентів, граматично правильно відповідати на них, а також грамотність, логічність викладення матеріалу, акуратність, наявність наочності, ілюстрацій.

Модуль 2

Змістовний модуль 3

Теми проектів:

1.Відкриваємо компанію з обмеженою відповідальністю;

2. Єфективна компанія - яка вона?

Мета проектної роботи:

1. Розвиток навичок самостійного видобування інформації, її аналізу і творчого осмислення.

2. Розвиток навичок командної роботи.

3. Удосконалення вміння писати й презентувати наукову доповідь.

4. Удосконалення навичок участі в науковій конференції.

 

План виконання проектного завдання:

1. Пошук і первинна обробка інформації з теми проекту.

2. Осмислення, порівняння, аналіз, корекція інформації; написання доповіді англійською мовою.

3. Редагування доповіді.

4. Захист проекту: усна презентація доповіді.

 

Методичні рекомендації щодо підготовки доповіді

Доповідь на певну тему включає критичний огляд наукових та інших джерел з обраної теми або виклад змісту наукової роботи. У доповіді необхідно не лише висвітлити відповідну наукову інформацію, а й показати своє ставлення до неї. Доповідь демонструє ерудицію студента, його вміння самостійно аналізувати, систематизувати, класифікувати й узагальнювати суттєву наукову інформацію. Доповідь може містити аналіз і критику відповідних наукових теорій.

Як правило, наукова доповідь (повідомлення) складається з трьох основних частин: вступу, в якому слід визначити тему та мету дослідження, а також методи, що використовувалися автором під час дослідження; основної частини, в якій розкривається сутність проблеми; висновку. Ці складові частини мають бути відображені і в тезах доповіді.

Готуючи наукову доповідь, треба пам’ятати, що науковому мовленню притаманні деякі риси, що відрізняють його від так званого розмовного стилю мовлення (див. Методичні рекомендації до самостійної роботи студентів, підрозділ «Методичні рекомендації до складання літературного огляду»).

У роботі повинні бути яскраво виділені головні моменти: актуальність, новизна, практичне значення, результати впровадження в практику. Робота повинна бути наочною й добре ілюстрованою. Під час виступу на науковій конференції вже після перших слів доповідача слухачам повинне бути ясно, про що йде мова і чого можна очікувати від представленої роботи.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 234; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!