Визначення поняття «функції управління».



Особливий вид управлінської діяльності, продукт процесу поділу праці і спеціалізації в сфері.

 

Стадії виділення функцій.

Існує 6 стадій виділення (виокремлення) функцій управління:

1. Обсяг управління не великий, здійснюється тим же працівником, що виконує виробничі функції. Прикладом цієї стадії управління є керівник дослідницької групи хіміків, які проводять аналізи стічних вод підприємств, тобто керівник грає роль «тренера - гравця».

2. Обсяг управлінських робіт досягає розмірів, для виконання якого потрібно виділення спеціального працівника. Наприклад, завідувач аналітичною лабораторією.

3.Обсяг управлінських робіт настільки великий, що над групою керівників нижчого рівня з’являється загальний керівник.

4. Складність управлінської діяльності збільшується і здійснюється спеціалізація управлінських працівників. У керуванні з’являються фахівці: технологи, облікові працівники, плановики та ін.

5. Обсяг роботи зі спеціальних функцій і число працівників, зайнятих спеціальними роботами, настільки великі, що в службі обліку з’являється начальник, відділи та ін.

6. У ході спеціалізації від єдиного відокремилося так багато спеціалізованих видів діяльності, що необхідним стало виділення керівництва як окремого виду діяльності. Задача керівництва – синтезувати всі спеціалізовані функції управління, координувати їх. Так, у системі Мінекології в кожній області України існує Обласне управління , що координує роботу районних інспекцій і відділів охорони вод, повітря та ін.

 

 

Класифікація з позицій об’єкта.

З позиції об’єкта функції розподіляються між різними ступенями ієрархії органів управління: від Міністерства до мінімальної групи. Вони називаються господарчими.

 

30.Класифікація з позицій суб’єкта.Вякості суб’єкта виступає управління. Функції управління, виділені на основі суб’єкта управління, називають організаційними. Серед них особливе значення має група функцій, що відбиває стадії управління. Їх називають основними ( попереднє управління, оперативне управління і заключне управління).

 

Функції попереднього управління.

Перша з основних функцій попереднього управління – визначення мети. Мета – це вихідний пункт процесу управління, це основа реалізації всіх інших функцій процесу управління. Прогнозування – наступна функція, що відноситься до попереднього управління. В даний час прогнозуванню підлягають практично всі сторони життєдіяльності будь-якої організації: розробляється система прогнозів, що складається із соціальних, економічних, демографічних і науково-технічних прогнозів. Планування також відноситься до попереднього управління, тому що план включає визначення мети, перелік засобів і методів досягнення мети, узгодження цілей, передбачуваних витрат і результатів. У стислому розумінні функція планування покликана визначити систему заходів, що дозволять забезпечити досягнення цілей

Функції оперативного управління.

Підрозділяються на організацію (включає організацію об’єкта і суб’єкта управління, впливу суб’єкта на об’єкт); мотивацію (стимулювання), координацію дій та усунення конфліктів. Мотивація здійснюється шляхом матеріального, морального і адміністративного впливу.

Функції заключного управління.

Функції заключного управління: контроль, облік і аналіз. Контроль забезпечує перевірку відповідності процесу функціонування (діяльності) об’єкта і суб’єкта управління цілям і 22 іншим критеріям (законам, постановам, наказам, нормам, стандартам, правилам). У процесі контролю перевіряються результати роботи, ступінь відхилення від планованих етапів, виявляються причини і винуватці невиконання робіт. Функції обліку й аналізу мають місце в процесі всієї роботи, але особливу важливість здобувають на етапі закінчення роботи. Облік, як функція управління, реалізується в спостереженні, реєстрації і збереженні інформації шляхом бухгалтерського, статистичного й оперативного обліків.

Іноваційне управління.

Згідно діючого законодавства України під інноваційною діяльністю слід розуміти одну із форм інвестиційної діяльності, що пов’язана з розробкою і впровадженням науково-технічних, організаційних, технологічних і управлінських нововведень.

35. Види інновацій.Виділяються три основні види інновацій:

 - управлінські, які ґрунтуються на нових методах управлінської діяльності, особливо – екологічних;

 - продукційні, що спрямовані на покращення існуючих видів продукції, матеріалів тощо;

- технологічні, котрі пропонують нові засоби модернізації виробництва, новітні технології виготовлення старої і нової продукції з урахуванням екологічних вимог.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 200; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!