Ви працюєте керуючим спеціалізованого магазину жіночого одягу «Силует».



Nbsp;

Екзаменаційний білет № 1

Ви працюєте керуючимбутикуодягу «Оксамитовий сезон».

Напередодні весняно-літнього сезону різко знижується обсяг продажу виробів осінньо-зимового асортименту. Вам необхідно проаналізувати товарні запаси верхнього одягу на складі магазину, якщо на 1 березня на складі магазину знаходилися товарні запаси в сумі 360000 грн., товарообіг за березень склав 200000 грн. На 1 квітня залишилися товарні запаси в сумі 160000 грн.

2.1.Визначте рівень товарних запасів верхнього одягу осінньо-зимового асортименту на 1 квітня та зробіть висновок щодо можливості їх швидкої реалізації.

2.1. Рівень ТЗ у днях до товарообігу розраховується за формулою:

Ртз = ТЗ * Д / Т, або Ртз = ТЗ / Тодн,

де Ртз – рівень товарних запасів у днях товарообігу;

    ТЗ – товарний запас на конкретну дату в сумі;

    Д – кількість днів у періоді, що аналізується;

    Т – товарообіг в сумі (реалізація) за період, що аналізується;

    Тодн. – товарообіг одноденний в сумі.

Ртз = 160000 грн. * 30 дн. / 200000 грн. = 24 дні

    Рівень товарних запасів на останнє число березня показує, що при темпах товарообігу, що сформувалися, запаси на складі магазину на 1 квітня можуть бути реалізовані за 24 дні, то можна зробити висновок, що на складі сформувалися понаднормативні товарні запаси і необхідно подбати про стимулювання їх продажу.

 


Екзаменаційний білет № 2

Ви працюєте інспектором торговельнимТЦ «Південний Буг».

Останнім часом збільшилась кількість скарг від споживачів на незадовільне обслуговування, на порушення прав споживачів.

Вашими функціональними обов’язками передбачено здійснювати контроль за роботою підрозділів та персоналу підприємства, вирішувати проблеми, що виникають, тощо.

2.1. Проаналізуйте умови зберігання і дотримання правил ведення «Книги відгуків та пропозицій» у супермаркетіта своєчасність надання відповідей споживачам. Якщо необхідно, проведіть інструктаж із завідувачами відділів щодо порядку ведення Книги відгуків та пропозицій та надання відповідей на скарги споживачів.

2.1. Згідно інструкції про Книгу відгуків і пропозицій на підприємстві роздрібної торгівлі затвердженої МЗЕЗ № 349 від 24.06.1996р. зі змінами та доповненнями в 2005р. зазначено, що:

· Книга відгуків та пропозицій повинна знаходиться в торговельній залі у спеціальному відкритому футлярі на видному та доступному для покупця місці у кожному відділі, секції.

· Книга повинна бути пронумерована, прошнурована, за підписом керівника та печаткою підприємства.

· в Книгу може бути записано як скаргу, так і подяку працівникам підприємства.

· відсутність Книги, недодержання порядку її ведення вважається порушенням правил торговельного обслуговування населення, за це керівник несе відповідальність згідно чинного законодавства.

· Книга є документом суворої звітності, підлягає заміні на нову, якщо вона закінчилась та зберігається один рік.

       Алгоритм дій керівника при отриманні скарги:

· якщо покупець написав скаргу в Книзі відгуків та пропозицій, керівник в тижневий термін повинен розглянути скаргу або пропозицію, розібратися по суті питання та вжити необхідних заходів щодо усунення недоліків, порушень в роботі підприємства або реалізації висловлених пропозицій;

· продавець, на дії якого була написана скарга, повинен написати пояснювальну записку, де вказати причини порушення;

· керівник за результатами розгляду заяви повинен подати у Книзі на зворотному боці заяви покупця інформацію про заходи, яких вжито, та у тижневий термін письмово надіслати відповідь заявнику за вказаною ним адресою (копія відповіді зберігається один рік);

· якщо покупець написав скаргу щодо грубого порушення правил торговельного обслуговування, продавець повинен не пізніше наступного дня повідомити керівника, а керівник негайно повинен відреагувати, розібратися по суті питання, усунути недоліки;

· керівник щоквартально повинен перевіряти Книгу відгуків та пропозицій;

· протягом 7-15 днів можна визначати заходи щодо усунення недоліків, які зазначено в Книзі.

       Можливі заходи за результатами розглядання скарги споживача:

· провести збори колективу з метою визначення причини скарги;

· продавець повинен написати пояснювальну записку, де визначити причину порушень правил

· застосувати засоби покарання до винної особи.


 

 

Екзаменаційний білет №3

Ви працюєте завідувачем секції тканинодного з магазинів ТМ «ідея.».

В умовах щільного ринку монополістичної конкуренції загострилася конкурентна боротьба на ринку текстильних товарів. В ситуації, що склалася, основним вашим завданням є розробка заходів щодо підвищення рівня культури обслуговування споживачів, забезпечення їх виключно якісними товарами та підвищення конкурентоспроможності підприємства.

2.1. Керівництвом торгової мережі проведено аналіз рівня сервісного обслуговування в магазинах, за результатами якого коефіцієнт додаткового сервісного обслуговування покупців у вашому магазині дорівнює 0,7.

Розробітьпропозиції щодо підвищення якості та розширення переліку додаткових послуг, що може надавати підприємство до, під час та після продажу товарів.

2.1. Коефіцієнт додаткового сервісного обслуговування покупців дорівнює 0,7(оптимальне значення – 1) свідчить, що сервісне обслуговування покупців – не на високому рівні.

Заходи щодо підвищення якості та розширення асортименту додаткових послуг:

· проводити бесіди, індивідуальненавчання працівників магазину щодо підвищення рівня сервісного обслуговування споживачів;

· проводити оцінку роботи працівників щодо виконання своїх функціональних обов’язків,

· систематично перевіряти рівень додаткового обслуговування споживачів магазину з визначенням коефіцієнту додаткового обслуговування.

       Перелік послуг сервісного обслуговування споживачів даного магазину:

       допродажні:

· створення сприятливої і затишної атмосфери, тихий музичний фон;

· облаштування зони відпочинку – стіл з каталогами, журналами мод, комп’ютер з інформаційними слайдами про нові тканини, виробників, постачальників;

       під час продажу:

· інформація про відділ розкрою;

· підбір тканин за зразком, наданим покупцем;

       постпродажні:

· прийом замовлень на пошив виробів представником ательє;

· підшивання гардин та портьєрнихтканин;


 

Екзаменаційний білет №4

 

Ви працюєте керуючим спеціалізованого магазину жіночого одягу «Силует».

Одним з основних напрямків вашої діяльності є робота з постачальниками товарів:укладання договорів, контроль за поставками та виконанням умов договорів постачання. Підводячи підсумки роботи за І квартал поточного року, ви з’ясували, що деякі постачальники порушують умови договорів постачання. Вам необхідно:

2.1. Прийняти та обґрунтуватирішення в ситуації, якщо згіднодоговору постачання ПрАТ «Вікторія» в І кварталі повинно поставити швейні вироби на суму 660 тис. грн. рівномірно по місяцях до 5 числа кожного місяця. Фактично вся партія поставлена 10 березня. У договорі не обумовлено застосування штрафних санкцій до постачальника у випадку несвоєчасного постачання товарів.

2.1. ПАТ «Вікторія» порушила термін постачання товарів. Для того, щоб відшкодувати збитки, необхідно надіслати претензійний лист підприємству-порушнику, щодо виконання умов договору та визначений розмір штрафних санкцій. Для визначення розміру штрафних санкцій необхідно скористуватися «Положенням про поставку товарів народного споживання» № 888 розд. VІ, п. 49, в якому передбачено стягнення з постачальника штрафних санкцій в розмірі 4% від вартості несвоєчасно поставлених товарів.

Розмір поставки товарів на місяць: 660 тис.грн. : 3 = 220 тис.грн. на місяць.

Фактично було поставлено:

Січень – 0

Лютий – 0

Березень – 0 (товар було поставлено після обумовленої у договорі дати).

Сума недопоставлених товарів складає 660 тис.грн.

Штраф: 4% від 660 тис. грн. = 26,4 тис.грн.

Відповідно до п. 50 Положення порушник повинен сплатити 1% за кожний випадок порушення графіку поставки товарів. Отже 1% від 220 тис. грн. *3 місяці = 6,6 тис. грн.

Загальна сума штрафних санкцій складатиме 26,4+ 6,6 =33 тис. грн.

 


 

 

Екзаменаційний білет №5

Ви працюєте представником торговельнимкосметичного холдингу «Ельфа».

В ринковій діяльності вашої групи компаній важливим засобом комунікації є участь у виставках, ярмарках. Це дає можливість представити свій товар, поспілкуватися та укласти договори з потенційними партнерами і споживачами. В червні 2018р. планується проведення виставки-продажу товарів підприємств південного регіону «Краса та здоров’я»у виставковому центрі «Експо-Миколаїв». Вам доручено забезпечити роботу виставкового стенду вашоїкомпанії.

2.1. Сплануйте роботу щодо підготовки та оформленнявашого виставкового стенду.

2.1. Для успішної роботи стенду під час виставки-продажу необхідно визначити площу стенду в залежності від асортименту та кількості товарів, що пропонуються для експозиції, розробити проекти договорів купівлі-продажу для укладання з потенційними покупцями, підготувати рекламну продукцію, зразки товарів, перевірити наявність сертифікатів якості на товари, визначити час роботи, відповідальних за роботу стенда (стендистів) тощо.

Для презентації товарів на виставці спочатку потрібно з’ясувати такі питання:

- чи достатньо привабливим є зовнішній вигляд експонатів (дизайн, колір, упакування);

- готовність експонатів для демонстрації в реальних умовах і скільки для цього потрібно місця;

- які засоби комунікації можуть бути використані для інформування потенційних відвідувачів виставки-продажу;

- визначити види, обсяг та замовити рекламні матеріали для презентації товару;

Меблі та інвентар для презентаційної та виділеної для переговорів зон стенду повинні сполучатися за формою, кольором та дизайном.


 

Екзаменаційний білет №6


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 202; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!