Транспортування трупів до місць розтину і ветеринарно-санітарні вимоги під час перевезення трупів.



З метою запобігання поширення інфекційних хвороб серед тварин, а також серед людей у випадках зооантропонозних захворювань трупи тварин своєчасно знезаражують. Перевозять їх спеціально обладнаним транспортом з воднонепроникним для рідини дном у металевих контейнерах. З цією метою їх роблять з відкидними стінками і блоками.

Місце, де лежав труп або його частина, інвентар, спецодяг і транспорт, який використовувався при прибиранні та їх перевезенні, дезінфікують.

 

Знешкодження місць розтину і методи знищення або утилізації трупного матеріалу.

Найбільш поширеним у ветеринарно-санітарному й ефективний у економічному відношенні є спосіб знезараження трупів тварин на ветеринарно-санітарних утильзаводах. Трупи переробляють сухим методом у вакуум-горизонтальних котлах. Результати переробки – м’ясо-кісткове борошно і технічний жир. Збудник повністю знешкоджується.

Трупи тварин, загиблих від сибірки не підлягають розтину, відправляють на утильзаводи, якщо там є автоклави для обробки цілих трупів під тиском не менше 4 атм.. На протязі чотирьох годин. При неможливості такої утилізації вказані трупи спалюють разом з шкурою.

Спалюють трупи у трупоспалювальних ямах і трупоспалювальних печах різних конструкцій. Трупоспалювальні ями – риють хрестоподібні або прямокутні траншеї шириною 0,6 м, довжиною 2,6 м, глибиною 0,5 м (для великих тварин). На дно траншеї поміщують горючі матеріали, поперек її кладуть рейки або деревину, а на них трупи. Зверху і по боках трупа кладуть також горючий матеріал.

Знешкодження трупів тварин можна проводити в біотермічних ямах (ямах Беккарі або чеських), там відбувається біотермічне знезараження трупів під дією термофільних бактерій, при температурі 65-70 С, що забезпечує загибель патогенних мікробів.

392
Їх будують на скотомогильнику, вони тривалий час служать для знищення трупів. Їх роблять глибиною 9-10 м, шириною 3 м з водонепроникними стінами (цементують, обкладають цеглою або просмоленими деревинами, на поверхні обов’язково роблять кришку з запором і витяжною трубою. Відомо, що на повітрі розпад іде в 8 разів швидше ніж в землі, а через 4-5 місяців після розвантаження такої ями матеріал може бути використаний для добрив.

 

Техніка безпеки під час роботи з трупами.

Однією з основних вимог,  якою необхідно користуватися при розтині, є виконання ветеринарно-санітарних правил, які забезпечують охорону здоров’я людини та запобігають забрудненню навколишнього середовища.

Перед проведенням розтину студенти працюють в спец одязі (халат, шапочка, фартух, нарукавники, гумові рукавички).

При наявності на руках порізів, ран їх покривають колодієм або лейкопластиром.

Шкіру рук посипають тальком і одягають гумові рукавички; якщо рукавичок немає, руки змащують вазеліном чи будь-яким жиром.

Під час розтину підтримують чистоту, акуратність і обережність роботи. Поранивши руку, її швидко обмивають, видаляють декілька крапель крові із рани, оброблять 5% розчином йоду чи іншим засобами, бинтують, одягають нову гумову рукавичку і продовжують роботу.

Після закінчення роботи трупний матеріал прибирають, клейончасті фартухи і нарукавники, інструменти та стіл миють теплою водою з милом і дезінфікують 2% розчином хлораміну, 3-5% розчину лізолу чи мильно-карболовою сумішшю.

Халати і шапочки кип’ятять або стерилізують в автоклаві.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 407; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!