Порушення білкового, вуглеводного, жирового, мінерального і водного обміну.



v Порушення білкового обмінувідмічають при надмірній годівлі білковим кормом, порушеннях травлення, при хворобах печінки, нирок, крові, інфекціях, інвазіях. Підвищується вміст білку у крові – гіперпротеїнемія.

v Порушення жирового обміну– нестача жовчі для емульгування жирів, ферментів підшлункової залози (ліпази) порушує їх розщеплення і всмоктування в кишечнику. Проявляється гіперліпемією– збільшення жиру в крові. Жири розщеплюються на жирні кислоти, а при недостатності вуглеводів жири розщеплюються до кетонових тіл і виникає кетоз, надмірна кількість вуглеводів в раціоні призводить до ожиріння.

v Порушення вуглеводневого обміну.Обмін починається в ротовій порожнині під дією амілолітичних ферментів слини, в шлунку продовжується розщеплення, в тонкому кишечнику під дією панкреатичних амілаз, в печінці відбувається проміжний обмін вуглеводів внаслідок якого відкладається про запас у вигляді глікогену і розпад глікогену до вільної глюкози, м’язова тканина поглинає значну кількість її і накопичує в вигляді глікогену. Дуже важливу роль у регуляції вуглеводного обміну відіграють гормони підшлункової залози інсулін і глюкагон. Інсулін регулює окиснення глюкози в тканинах і синтез глікогену в печінці та м’язах, а глюкагон – розпад глікогену в печінці до глюкози. Порушення вуглеводного обміну проявляється в вигляді:

· гіперглікемія – підвищення цукру в крові, при великому надходженні вуглеводів з кормом, посилений розпад глікогену і знижене їх використання тканинами.

· Гіпоглікемія – зниження цукру в крові при вуглеводному голодуванні, пухлинах мозку, враженні печінки, в тварин неспокій, пітливість, судоми, підвищене слиновиділення, прискорені пульс і дихання.

· Цукровий діабет – при враженні або виснаженні бета-клітин підшлункової залози, відмічають глюкозурію, поліурію, кетонурію, гіперглікемію.

v Порушення мінерального обміну. Недостатнє надходження мінеральних речовин з кормом або надмірне виділення з організму. Мінеральні речовини поділяються на макро- і мікроелементи. Макроелементи – елементи, що містяться в концентрації в міліграмах на 100 мл, а мікроелементи – мікрограм на 100мл.

Макроелементи.

· Кальцій – основний компонент кісткової тканини. Нестача призводить в молодняку до рахіту, а у дорослих до остеомаляції, кістки стають крихкими, деформуються, ребра стоншуються, змінюється форма копита.

· Магній – біостимулятор обмінних процесів, нестача призводить до конвульсій, тетанії, запаморочення і смерті.

· Залізо – необхідне для синтезу гемоглобіну, міоглобіну і дихальних ферментів. Нестача призводить до анемії.

Мікроелементи.

· Йод – нестача призводить до розростання щитовидної залози і супроводжується порушенням обмінних процесів, затримкою росту, зниженням продуктивності.

· Кобальт – необхідний для кровотворення, при нестачі знижується синтез вітамінів групи В, розвивається анемія.

· Селен – нестача викликає порушення обміну сірковмісних амінокислот і ліпідного обміну.

v

294
Порушення водного обміну.Проявляється у вигляді затримки води в організмі або зневоднення. Підвищене виділення води призводить до згущення крові, посиленого розпаду білків, підвищення осмотичного тиску. Накопичення води в організмі призводить до набряків і водянки.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 400; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!