Які причини та види розладу діяльності нервової системи?



Як проявляється порушення чутливості нервової системи?

Як проявляється порушення рухливої функції нервової системи?

Як проявляється порушення вищої нервової діяльності?

Охарактеризуйте запальні процеси в оболонках мозку.

Охарактеризуйте запальні процеси в головному мозку.

Охарактеризуйте запальні процеси в спинному мозку.

 

Патологія обміну речовин

1.Порушення основного обміну.

2.Голодування і його види.

3.Порушення білкового, вуглеводного, жирового, мінерального і водного обміну.

4.Порушення кислотно-лужної рівноваги.

5.Аліментарна дистрофія.

6.Аліментарна анемія.

7.Аліментарна остеодистрофія.

8.Міоглобінурія коней.

9.Кетози.

10.Білом’язова хвороба.

11.Ензоотична атаксія.

12.Гіповітамінози.

 

Порушення основного обміну.

Обмін речовин складається з двох процесів: катаболізм– розщеплення великих харчових молекул на більш дрібні з утворенням енергії і анаболізм– синтез клітинних компонентів (білків, жирів) з поглинанням енергії.

Основний обмін визначається кількістю енергії, яка звільняється в організмі в стані спокою, натще серця і при зовнішній температурі 16-18°С.

Характер і сила порушень основного обміну залежать від причини, що їх зумовила, а також від індивідуальних особливостей організму. Залежно від цих двох чинників прояв порушень різний.

Посилення основного обмінувідбувається внаслідок порушення центральних механізмів регуляції (емоційні збудження, ушкодження гіпоталамічної ділянки головного мозку).

Посилення основного обміну спричинює підвищення функції щитоподібної залози, гіпофіза, надниркових залоз, статевих залоз, гормони яких є активізаторами цього обміну.

Посилення основного обміну супроводжується підвищенням температури тіла.

Основними наслідками тривалого посилення основного обміну є зниження маси тіла тварини внаслідок гіперметаболізації речовин та непродуктивного їх використання, а також послаблення багатьох функцій організму (розмноження, продуктивності, тощо).

Послаблення основного обмінунастає внаслідок пригнічення центрів головного мозку, зниження функцій щитоподібної залози, гіпофіза, надниркових залоз, статевих залоз, підвищення активності інсуліну.

Пригнічують основний обмін кастрація тварин, фармакологічні препарати з групи так званих анаболічних речовин. Суттєвий вплив на основний обмін чинять голодування, підвищена температура навколишнього середовища, низька фізична активність тварин.

290
Наслідком послаблення основного обміну є зниження інтенсивності функцій ряду органів і систем, зниження імунологічної реактивності організму. Також переважає процес анаболізму над катаболізмом – збільшується маса тіла.

 

Голодування і його види.

Голодування– процес, що розвивається при відсутності або недостатності корму. Залежить від віку, статі тварини і індивідуальних особливостей. Воно є фізіологічним та патологічним, повне, неповне, часткове.

Фізіологічне– в окремих видів тварин під час зимової сплячки.

Патологічнепід час окремих патологічних процесів, хвороб. Воно буває загальним і місцевим.

v Повне голодування– при відсутності корму. За клінічними ознаками розрізняють байдужість, збудження, пригнічення, параліч і смерть. Буває абсолютним при обмеженому або повному припиненні вживання води. За клінічними проявами повне голодування можна поділити на чотири періоди: байдужості (найкоротший), коли тварина веде себе відносно спокійно і особливі зміни не виявляються; збудження, яке наростає у міру посилення відчуття голоду; пригнічення (найдовший) — тварина стає в'ялою, байдужою, більшу частину лежить згорнутою у клубок; параліч і загибель тварини.

Повне голодування проявляється у вигляді чотирьох періодів. Тривалість і характер кожного періоду залежить від статі, вгодованості, наявності м’язової маси. За патофізіологічним проявом голодування має три періоди:

· період неекономної витрати енергії – зникає глікоген з печінки;

· період мінімальних енергетичних втрат (період компенсації) – характеризується переважним використанням жирів, як джерелом енергії, 80% потреб в енергії задовольняється за рахунок розщеплення жирів, 3% за рахунок окиснення глюкози і 13% за рахунок розщеплення білків. Втрата білків становить 6-7 г за добу;

· період посиленого руйнування білків організму, в тому числі життєво-важливих органів.

v Неповне голодування– недоотримання калорій, коли тварина їх хронічно недоотримує.

v Часткове голодування (якісне) розрізняють:

· білкове – не забезпечується азотиста рівновага (кількість азоту, що надходить в організм та виділяється з нього повинна бути однаковою); якісний (амінокислотний) склад білків: нестача лізину затримує ріст і розвиток, менше утворюється гемоглобіну, при дефіциті валіну розвивається м’язова слабість, аргініну – знижується сперміогенез.

· вуглеводне – при недостатньому надходженні вуглеводів;

· жирове (ліпідне) – ліпідів;

· мінеральне – макро- і мікроелементів;

· водне – води в організмі покривається за рахунок катаболізму жиру. Внаслідок розщеплення 100г жиру виділяється 112г води, а при розщепленні білків і вуглеводів в два рази менше. Через 1-2 дні тварина відмовляється від прийому корму, накопичуються продукти розпаду, розвивається інтоксикація;

· вітамінне – відсутність в кормі тих чи інших вітамінів.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 314; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!