Список рекомендованої літератури



1. Вашуленко М.С. Державний освітній стандарт з української мови // Початкова школа. – 2001. – №2. – С.2.

2. Вашуленко М.С.Удосконалення змісту і методики навчання української мови в 1-4 класах: Науково-теоретичні засади та методичні рекомендації. –К.: Рад. школа, 1991. – 112 с.

3. Вашуленко М.С. Формування мовної особистості молодшого школяра в переходу до 4-річного початкового навчання // Початкова школа.–2001.– №1–С. 11-15.

4. Державний стандарт початкової освіти //Початкова освіта.–2000.–№ 47.– С. 3-31.

5. Зміст, дидактичні структури та методичне забезпечення уроків у початкових класах (психологічні та педагогічні аспекти) /       За ред. проф. Г.П. Коваль. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2006. – 192 с.

6. Коваль Г.П., Деркач Н.І., Захарчук З.О., Іванова Л.І. Методика викладання української мови. – Рівне, 2002. –133 с.

7. Коваль Г.П., Деркач Н.І., Наумчук М.М. Методика викладання української мови: Навчальний посібник для студентів педінститутів, гуманітарних університетів, педагогічних коледжів. – Тернопіль: Астон, 2008. – 287 с.

8. Концепція навчання державної мови в Україні // Дивослово. – 1996. – №1. – С.16 – 22.

9. Мельничайко В.Я., Пентилюк М.І., Рожило Л.П. Удосконалення змісту і методів навчання української мови. – К.: Рад. шк., 1982. – 214 с.

10. Методика навчання української мови в початковій школі: навчально-методичний посібник для студентів вищих навчальних закладів / За наук. ред. М.С. Вашуленка. – К.: Літера ЛТД, 2010. – 364с.

11. Наумчук М.М. Сучасний урок української мови в початковій школі (методика і технологія навчання). Видання третє. – Тернопіль: Астон, 2009. – 352 с.

12. Наумчук М.М., Лушпинська Л.П. Словник-довідник основних термінів і понять з методики української мови: Навчально-методичний посібник.– Тернопіль: Астон, 2003. – 132 с.

13. Пентилюк М.І., Окуневич Т.Г. Методика навчання української мови у таблицях і схемах: Навчальний посібник. Вид. 2-е, випр. і перероб. – К.: “Ленвіт”, 2010. – 134 с.   

14. Пентилюк М. І., Окуневич Т.Г. Сучасний урок української мови. – Х.: Основа, 2007. – 170 с.

15. Плисько К.М. Принципи, методи і форми навчання української мови (Теоретичний аспект). – Х.: Основа, 1995. – 240 с.

16. Програми середньої загальноосвітньої школи. 1-4 класи. – К.: “Початкова школа”. – 2006. – 432с.

17. Савченко О. Я. Дидактика початкової школи: Підручник для студентів педагогічних факультетів. – К.: Генеза, 1999. – 368 с.

 

 

Змістовий модуль 2

Комунікативні функції мови. Вивчення розділу „Мова і мовлення”

Тести для контролю і самоконтролю

Методика вивчення розділу „Мова і мовлення”

1. Опанування мовленнєвою діяльністю здійснюється в процесі:

         а) навчання мови на комунікативній основі;

         б) спілкування батьків з дітьми;

         в) перегляду телепередач.

2. Форми реалізації мови як засобу спілкування, втілення її системи під час комунікативної діяльності:

         а) слухання, говоріння, читання, письмо;

         б) усне й писемне мовлення; зовнішнє і внутрішнє;

         в) текст.

3. Власне методичні принципи розвитку зв’язного мовлення:

         а) науковості, систематичності, доступності, наступності, перспективності , послідовності, проблемності, зв’язку теорії з практикою, наочності, активності і самостійності, міцності, свідомості;

         б) увага до специфіки засвоєння мовлення, діалектичний зв’язок мовлення з розвитком мислення, зв’язок з виучуваним матеріалом на уроках мови, читання та інших предметів

4. До комунікативних умінь у методиці відносять ... ( уміння визначати тему висловлювання і дотримуватися її меж; будувати висловлювання відповідно до його мети, основної думки та адресата мовлення; використовувати вагомі докази і факти для розкриття теми та основної думки висловлювання; будувати висловлювання послідовно; добирати тип і стиль мовлення залежно від мети і ситуації спілкування; удосконалювати висловлювання)

5. Основні, обов’язкові принципи навчання під час вивчення розділу „Мова і мовлення”:

         а) рецептивно-імітаційні, операційні, творення текстів;

         б) створення мовленнєвої ситуації, введення дидактичних ігор, сюжетно-рольові ігри, діалоги з ровесниками і дорослими; інсценізація на основі даних текстів, аналіз зразків усних висловлювань, розповіді за змістом ілюстрації, складання оповідань та інш.

         в) випереджувальний розвиток навичок усного мовлення; комплексний підхід до вивчення слова на уроці; єдність роботи з мови і мовлення.

6. Організація аналітико-синтетичної діяльності під час оволодіння мовленням здійснюється через систему методів: ... (рецептивно-імітаційний (слухання та усне відтворення звука, складу, слова); операційний (аналітичні та синтетичні вправи на рівні слова і речення); творення текстів у процесі зв’язних висловлювань).

7. У чому полягає культура усного і писемного мовлення?

         а) у досконалому знанні мовних норм та послідовному їх дотриманні, у правильному використанні виражальних засобів мови (багатозначних слів, синонімів, омонімів, антонімів, фразеологізмів тощо);

         б) у творенні нових слів. У правильному вживанні слів, букв та речень;

         в) в умінні красиво говорити та писати гарно, виступати на зборах;

         г) в умінні писати каліграфічним почерком, говорити стисло, але зрозуміло.

8. Види мовленнєвої діяльності школярів ... (слухання і розуміння, говоріння, читання і письмо).


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 202; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!