Заключний етап підготовки дипл роботи



На заключному етапі передб.я написання студентом вступу та висновків до дипломної роботи, курсової роботи, оформлення списку літератури та додатків, редагування тексту, його доопрацювання з урахув. зауважень наук. керівника, підготовка роботи до захисту.

Вступ доцільно писати після того, як написана основна частина курсової чи дипломної роботи. У вступі обґрунтовується актуальність теми, що вивчається, її практична значущість; визначаються об'єкт, предмет, мета і завдання дослідження; розглядаються методи, за допомогою яких воно проводилось; розкривається структура роботи, її основний зміст.

Частиною вступу є огляд літератури з теми дослідження, в який включають найбільш цінні, актуальні роботи. Закінчити огляд треба коротким висновком про ступінь висвітлення в літературі основних аспектів теми.

Логічним завершенням дипломної та курсової роботи є висновки. Головна їх мета - підсумки проведеної роботи. Висновки подаються у вигляді окремих лаконічних положень, методичних рекомендацій. Дуже важливо, щоб вони відповідали поставленим завданням.

Список викор. літератури відображає обсяг викор. джерел та ступінь вивченості дослідж. теми, є візитною карткою автора роботи, його професійним обличчям, свідчить про рівень володіння навичками роботи з науковою літературою. Список повинен містити б/фічний опис джерел, викор. студентом під час роботи над темою. Укладаючи його, необхідно додержуватися вимог державного стандарту. Кожний б/фічний запис треба починати з нового рядка, літературу слід розташ. в алфавітному порядку авторів та назв праць, спочатку видання укр. та рос. мовами, потім - іноземними.

Завершуючи написання курсової та дипломної роботи, необхідно систематизувати ілюстративний матеріал. Ілюстрації можна подавати у тексті, а якщо вони громіздкі, або стосуються теми лише побічно - оформляти у вигляді додатків. Усі додатки повинні мати порядкову нумерацію та назви, що відповідають їхньому змісту. Нумерація аркушів з додатками продовжує загальну нумерацію сторінок основного тексту роботи.

25. Хар-ка бібліометр. методів документозн. досл.

Сучасні тенденції книговидання як результату діяльності суб’єктів видавничої справи України позначаються на загальному стані забезпечення інтелектуальних і духовних потреб населення. На формування відповідного видавничого репертуару впродовж останнього часу впливали різноманітні чинники: від громадсько-політичних і соціально-гуманітарних до економічних. Належне розуміння того, що являє собою певний сегмент галузевого документного потоку України, якою є його суспільна роль, можливе лише за умови здійснення систематичних поліаспектних досліджень потоків видань, що формують цей сегмент. Найоптимальніших з цієї точки зору результатів подібних досліджень можливо досягти, на нашу думку, завдяки застосуванню бібліометрич. методів.

Бібліометричний аналіз оснований на кількісному аналізі бібліографічних характеристик документів, що дає основу для виявлення тенденцій та закономірностей, притаманних документному потоку, і в результаті його якісної оцінки.

Дослідження стану та тенденцій розвитку сучасного книговидання в Україні доцільно базувати на широкому застосуванні методів бібліометричного аналізу, потенціал яких у вітчизняних документознавчих дослідженнях далеко не вичерпаний. На наш погляд, у дослідженнях стану книговидання найбільш придатними є методи кількісної оцінки елементів документного інф. потоку: кількісний аналіз публікацій окремих авторів; кількісний аналіз публікацій авторів окремих країн; методи, пов’язані з розподілом Д за галузевою приналежністю, мовою видання, видом та типом видання, місцем видання. Застосув. цих методів дозволяє відстежувати динамічні зміни стану книговидання в певний період часу, а також на основі отрим. результатів виявляти позитивні чи негативні тенденції, притаманні документ. потоку. Переваги застос. бібліометр. методів дослідж. книговидання можуть бути сформульовані таким чином:

1. Охоплюється докум. потік як певна єдність; будь-яке інше наукометричне дослідження в порівнянні з цим буде фрагментарним, оскільки не дасть повної картини досліджуваної галузі.

2. Дослідження проводиться на основі значного інформаційного матеріалу завдяки використанню баз даних. Це дає можливість використання математичних та статистичних методик аналізу. Кількісне розширення інформаційної основи призводить до нових якісних результатів. В результаті з’являється так зване вивідне знання, що притаманне інформаційно-аналіт.дослідженням.

3. Гнучке використання різноманітних методик, які можуть бути зведені до двох підходів – дослідження окремих об’єктів у динаміці та виявлення зв’язків між ними.

Отже, метод бібліометричного аналізу є надійним інструментарієм щодо практичного вивч. широкого кола проблем, наявних у різних напрямах наук. дослідж., у тому числі в дослідженні стану книговидання. Адже саме аналіз кількісних показників того або іншого галузевого докум. потоку дозволить виявити притаманні йому закономірності та здійснити його моделювання.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 312; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!