Чи буде в нас американський міст?



 Американець Роберт Шиплі очолює комерційну службу посольства США недавно. До Кременчука він приїхав під час свого візиту по регіонах з метою вивчити можливості вкладення інвестицій як у спільні підприємства чи спільні продажі, так і в різні форми партнерства. При цьому, за словами пана Шиплі, його відділ надає послуги як американським, так і українськім партнерам у бізнесі, а саме у веденні діалогу та налагодженні зв’язків. Подальшу участь у бізнесі ці програми не передбачають.

 Зокрема, йшлося про горезвісний Крюківський міст, на зміну якого довгі роки планують побудувати новий. За словами заступника мера Олександра Бикова, міська влада бачить шляхи для співробітництва зі спеціалістами зі Сполучених Штатів. Оскільки за 10 років, відколи виникла ідея нового мостового переходу через Дніпро, змінилися закони, то можливості для такої співпраці стали реальними. Аби американці взялися за таке будівництво, їм необхідно визначитися та запросити до себе українських фахівців, щоб ті вивчили технічні моменти. Якщо комерційний відділ посольства візьметься за пошук партнерів, то в будь-якому випадку тільки на вирішення питання знадобиться кілька місяців. Однак у Івано-Франківську (де спостерігається високий рівень безробіття), є приклад будівництва заводу електронних компонентів на 3000 робочих саме американською компанією за посередництва комерційного відділу посольства США.

 Свій візит на КрАЗ пан Шиплі пояснив тим, що Америка розглядає цей завод як потенційного важливого клієнта. Як поінформували нас в Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку, на обох підприємствах, де побувала американська делегація, було здійснено обмін інформацією.

Завдання 8. Створити моделі тематичної організації творів

 

Підприємців Рівного вчили вести бізнес

 

У Рівному відбувся семінар “Започаткування та ведення підприємницької діяльності” Захід спільно організували Український фонд підтримки підприємництва та представництво Держкомпідприємництва України в Рівненській області за участю місцевої влади, міського центру зайнятості, громадських організацій. Для участі у семінарі були запрошені приватні підприємці Рівного, безробітні громадяни, які перебувають на обліку у службі зайнятості та мають на меті започаткувати власну справу. Із вступною промовою до присутніх звернувся голова представництва Держкомпідприємництва України в Рівненській області Віталій Самсон. Він представив підприємців Рівного, які вже успішно працюють, побажав берегти та примножувати свої здобутки. Про державні, регіональні і міжнародні програми підтримки малого та середнього бізнесу в Україні розповів учасникам семінару начальник головного управління економіки та інвестиційної політики обласної державної адміністрації Ігор Тимошенко. Питання правового захисту підприємництва розкрив професор, заслужений економіст України, академік ВАК Олег Івченко. Неабияке зацікавлення викликали семінарські теми щодо державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, оформлення та видачі дозвільних документів, які розкрили представники Держкомпідприємництва в Рівненській області – Галина Ткачук, завідувачка сектору державної реєстрації та ліцензування, та Тетяна Муранова, заступник голови представництва. На низку запитань слухачів заходу щодо обліку та звітності підприємницької діяльності відповіла викладач філії Державної академії статистики, обліку, аудиту Держкомстату Тетяна Зелінська. Стан ринку праці міста, нові акценти та форми роботи служби зайнятості окреслив у своєму виступі директор міського центру зайнятості Андрій Грещук. Про це повідомила прес-служба обласного центру зайнятості.

До Києва з Нью-Йорка доставлено колекцію творів мистецтва, передану донькою Гетьмана Скоропадського

 

Сьогодні в Україну з Нью-Йорка було доставлено вісім відомих мистецьких творів – портретів українських гетьманів і жіночих постатей XVII-XVIII століть, а також бронзовий барельєф гетьмана Павла Скоропадського. Як повідомив УНІАН прес-секретар авіакомпанії “Аеросвіт – Українські авіалінії” Сергій Куций, перевезенню художніх робіт із США в Україну, які авіакомпанія безкоштовно доставила рейсом “Нью-Йорк – Київ”, сприяли також Міністерство закордонних справ України, Генеральне консульство України у Нью-Йорку і Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України. Історичні портрети і барельєф було передано в дар Україні Оленою Отт-Скоропадською – донькою українського гетьмана Павла Скоропадського. Урочиста церемонія передачі мистецьких робіт відбулася 12 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку. Після перевезення в Україну вони постійно зберігатимуться в Музеї Гетьманства у Києві. Картини є копіями з автентичних полотен VXIII століття, знищених під час громадянської війни. Вони були написані у двадцятих роках минулого століття у Берліні відомою художницею Ольгою Мордвіновою на замовлення Павла Скоропадського. Відповідно до експертних оцінок, ринкова вартість творів становить 500 тисяч доларів США. Раніше вони зберігалися у Східноєвропейському Дослідницькому інституті ім. В. Клипинського (Філадельфія, штат Пенсільванія, США). О. Отт-Скоропадська у дар Україні передала 5 історичних портретів українських гетьманів – Богдана Хмельницького, Павла Полуботка, Петра Дорошенка, Данила Апостола, Івана Самойловича, 2 портрети жіночих постатей XXVII-XVIII століть – Насті Скоропадської та Розумихи (матері гетьмана Кирила Розумовського), рельєф із бронзи гетьмана Павла Скоропадського. Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України найближчими днями виконає усі необхідні процедури, пов'язані із ввезенням в Україну художніх робіт, та передасть історичні полотна і барельєф на постійне зберігання в український Музей Гетьманства.

 

“Сучасна французька філософія” не для всіх

 

Організована Львівською міською громадською організацією “Французький альянс (ініціативний комітет)” за сприяння культурної служби Посольства Франції в Україні, вона, звісна річ, мала гарну мету – запрезентувати українцям специфіку французької філософії, яка “розглядається через призму мистецтва та літератури, з одного боку, та історії й сучасної політики, з іншого”. Принаймні так було зазначено в короткій анотації до експозиції, яку становлять 32 плакати з колекції Бернара Сішера. Однак мети, вочевидь, не досягнуть. І все – через відсутність тлумачень українською мовою. Визначення чотирьох основних груп, до яких належать французькі філософи, та сухе перераховування їхніх імен та окремих назв праць – інформація, яка, можливо, буде корисною для філософів-фахівців, але аж ніяк – не ширшого загалу. Йдеться про такі групи: “Питання феноменології (Поль Рікер, Марк Рішір, Домінік Жаніко та інші)”, “Новий погляд на історію метафізики як на історію буття (П’єр Обенк, Жан Боллак та інші)”, “Філософія мовлення з точки зору логічного позитивізму, соціосимволізму, психоаналізу та естетики (Жак Буверес, Жан-Клод Мільнер і ін.)”, а також “Політичне мислення як нова течія сучасної філософії (П’єр Кластр, Жак Деріда та ін.)”. Слід зауважити, що більшість зазначених філософів працює або працювала в Міжнародному коледжі філософії, створеному 1983 року в Парижі, де головною ідеєю є поєднувати філософське з нефілософським. Примітно, що плакати, кожен із яких презентує окремого філософа, містять не лише їхні фотографії та титульні сторінки основних праць, а й (як можна здогадатися) основні положення їхніх наукових переконань. Те, що, власне, є найважливішим для сприйняття на виставках такого плану, й те, заради чого вони справді потрібні. Однак розуміння в цьому випадку – привілей лише тих зацікавлених, які знають французьку. Оскільки серед відвідувачів, які прийшли на відкриття, таких було мало, то люди ділилися між собою власною розгубленістю та розчаруванням: виставка, яка могла заінтригувати й заохотити поринути у світ сучасних філософів Франції, створила враження «галочки» в чиємусь журналі.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 309; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!