Завдання 7. Згрупувати матеріал за змістом, виділити змістові опорні пункти, співвіднесіть виділені смислові групи



 

Сміття може стати джерелом тепла і світла

 

На 700 міських сміттєзвалищ в Україні щороку надходить майже 9 мільйонів твердих побутових відходів. Уже давно в світі таке сміття переробляють на біологічний газ – чудову альтернативу дорогому природному газу.

З кінця вересня такий перший в Україні інвестиційний німецький пілотний проект вартістю у кілька мільйонів євро почали впроваджувати на Кременчуцькому сміттєзвалищі.  

Цей полігон побутових відходів виник у 60-х роках минулого століття. Ще кілька років – і його можливості будуть вичерпані. Тож сучасні німецькі технології та інвестиції як ніколи на часі – насамперед з точки зору екології, кажуть кременчужани. 

Уже три місяці німці проводять пробні забори газу, і впевнилися – його кількість стабільна. Якщо все так піде й надалі, то на сміттєзвалищі планують пробурити до 50 свердловин, встановити генератор та отримувати не лише газ, а й дешевшу електроенергію для освітлення міста.  

Подібний проект планували втілити в життя і у Полтаві, де міське звалище у Макухівці вже давно переповнене і є джерелом активного забруднення не тільки повітря, а й ґрунтових вод. 

До того ж, так званий звалищний газ, що утворюється в результаті гниття сміття без доступу кисню, ще й придатний для використання як автомобільне пальне. Видобування біогазу дозволяє уникнути пожеж на полігонах побутових відходів, зменшити викиди в атмосферу метану, який впливає на глобальну зміну клімату у 7 разів сильніше, ніж вуглекислий газ.

 

Японці вивели неотруйну рибу фугу

 

Вчені змінили раціон делікатесної риби та вивели її “безпечну” версію. Власники ресторанів незадоволені – туристи платили саме за гострі відчуття.

Японські вчені вивели неотруйний різновид риби фугу – одного з найзнаменитіших японських делікатесів. Ця риба володіє унікальними смаковими якостями, але за умови неправильного приготування стає смертельно отруйною для людини.

Безпечну “версію” делікатесної риби вдалося вивести, змінивши її раціон. Науковці припустили, що риба фугу виробляє отруту не самостійно, а отримує її під час поїдання морських зірок і черепашників. Відповідно, якщо рибі не давати отруйної їжі, то вона буде для людини абсолютно нешкідливою.

Достовірність цієї гіпотези довели випробування, що тривають у Японії з 2001 року. Впродовж всього експерименту п’ять тисяч особин фугу годували виключно макреллю і нетоксичною їжею, і з’ясувалося, що вміст в організмі риб смертельної отрути тетродотоксина став нульовим.

Проте всупереч очікуванням, власники японських ресторанів і кухарі не висловили радості з приводу відкриття іхтіологів, пише The Telegraph.

На думку рестораторів, багато туристів готові платити за блюда з фугу тисячі доларів саме через можливість отримати гострі відчуття. Крім того, кухар, який вміє правильно готувати отруйну рибу, вважається одним з найбільш висококваліфікованих фахівців в країні, а ресторани, в яких подають приготовані такими кухарями делікатеси вважаються найкращими.

Таким чином, представники ресторанного бізнесу вважають, що відкриття неотруйного різновиду фугу позбавить їх можливості заробляти на туристах, які приїжджають спеціально за екстремальною розвагою.

 

У Києві пройшов чемпіонат з рибної ловлі серед інвалідів

 

У Києві відбувся другий відкритий чемпіонат “Острів надії” зі спортивної рибної ловлі поплавочною вудкою з берега серед людей з обмеженими можливостями.

За задумом організаторів ці змагання повинні стати щорічним чемпіонатом рибалок, присвяченим прийняттю закону України “Про реабілітацію інвалідів в Україні”.

Учасники – бувалі спортсмени. Єдине, що їх відрізняє від інших людей – це фізичні вади. Інваліди на візках облаштували свій власний острів надії. Тепер вчаться на ньому жити. Поки влада не вигнала.

Регламент змагань – суворий. Дві години – й ані секунди більше. За перемогу борються бувалі рибалки. Фізичні вади – не біда.

Тиха місцина на Жуковому острові – можливість відчути себе рівним серед рівних. 8 років інваліди просять гектар землі під рекреаційну зону. Влада Києва чує, але не дає.

Керівник управління земельних ресурсів прислав їм листа, що помилково занесли їх в кадастр. І вивели з кадастру організацію інвалідів. На це місце ввели іншу організацію, яка була зареєстрована за місяць до того, як її туди внесли.

Змагання закінчили з результатом понад 5 кілограмів. Приз – вудка та аксесуари. Наймолодшому учасникові – риба.

 

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 250; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!