The International Herald Tribune.



Кіссінджер: шанс на створення нового світового порядку

Сама нестійкість міжнародної архітектури в даний момент створює унікальні можливості для нестандартної дипломатії, проголошує Генрі Кіссінджер на сторінках The International Herald Tribune. Всім державам доведеться переглянути свої пріоритети, і якщо в результаті сформується система спільних пріоритетів, виникне новий міжнародний порядок. Якщо ж компромісу між пріоритетами знайти не вдасться, співтовариство розколеться. “Занепад нині існуючої міжнародної фінансової системи співпав з низкою одночасних політичних криз в різних куточках світу”, – підкреслює Кіссінджер.

В період процвітання економічний устрій світу відірвався від політичного, вважає Кіссінджер. Глобалізація породила усесвітні економічні інститути, які виходили з припущення, що світовий ринок сам себе регулює. Фінансова криза розвіяла цю ілюзію, підкреслює автор: виявилось, що глобальних інститутів, які могли б пом’якшити шок, не існує, а національні керуються переважно внутрішньополітичними інтересами.

Кіссінджер вважає, що є тільки два способи гармонізувати політичний устрій з економічним: потрібно або створити політичну регулятивну систему глобального масштабу, або зменшити економічні структури, щоб ними могли керувати існуючі політичні структури. Друге напевно спричинить за собою неомеркантилізм регіональних структур.

Найбажанішою Кіссінджер називає нову загальносвітову угоду за зразком Бреттон-Вудської, яку слід укласти при активній участі Америки. При цьому він закликає нову адміністрацію США відкинути самовдоволення, що виникло після розпаду СРСР, і не робити ставку на свою первинну популярність в світі.

“Атлантичне партнерство ґрунтуватиметься швидше на спільній політиці, ніж на обумовлених процедурах”, – припускає Кіссінджер. Таку ж ключову роль в новому світовому порядку відіграватиме Китай. “Це Китай зробив можливим американське споживання, набуваючи боргових зобов’язань США, а Америка допомогла модернізації і реформуванню китайської економіки, відкривши свій ринок для китайських товарів”, – пише Кіссінджер. Переконання, що цим стовпам світового порядку невигідно сваритися, слід зберегти і зміцнити, закликає він.

Нова модель глобального економічного порядку буде багато в чому обумовлена характером американо-китайських відносин найближчими роками, вважає Кіссінджер. У нинішнього покоління лідерів є шанс переосмислити транстихоокеанські відносини, підпорядкувавши їх концепції загальної долі за зразком трансатлантичних відносин після Другої світової війни. Саме у цьому Кіссінджер бачить унікальний шанс для трансформації кризи в концепцію надії.

 

Нафтопереробними готуються до реконструкції

 

 Проект реконструкції Кременчуцького нафтопереробного для загального огляду громадськості буде представлено у грудні цього року. Технічну модернізацію підприємства міста вестиме відома японська компанія LG. Щодо планів реконструкції, то їх презентуватиме у Києві голова спостережної ради ЗАТ “Укртатнафта” Равіль Муратов. Таку інформацію оприлюднила минулого тижня керівник прес-центру ЗАТ Марія Зубарєва. На її погляд, проведення такого широкомасштабного заходу потребуватиме додаткових коштів. Звідси наступні прогнози. Соціальна політика підприємства щодо своїх робітників та пенсіонерів, які працювали на НПЗ, змін не зазнає. Щодо допомоги місту, то, певно, з цим також все залишиться У чому, як і було. “Ви повинні зрозуміти, коли господар робить капітальний ремонт у своїй оселі, то найчастіше він не має змоги вирішувати інші питання”, – так прокоментувала ситуацію прес-секретар нового директора Сергія Глушка...

 

Завдання 2. Проаналізувати тематичну структуру творів щодо однорідності, неоднорідності, аморфності

1) За два тижні ветеринарна міліція Київської області вилучила 139 кг неякісних продуктів, якими постачальники збиралися годувати дітей.

     Як передає “Інтерфакс-Україна” з посиланням на ГУ МВС України в Київській області, у зв’язку зі зростанням кількості дитячих харчових отруєнь, міліція Київщини спільно з санепідслужбами проводить перевірку місць готування їжі для дітей і постачальників продукції.

     “Тільки за два тижні співробітники відділу ветеринарної міліції досконально обстежили 31 об’єкт, у результаті чого вилучено 139 кг м’яса, риби й молочної продукції”, – зазначає ГУ МВС.

     Найпоширеніші порушення в їдальнях і точках збуту – недотримання умов зберігання й використання прострочених харчових виробів. За такі порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 27 людей.

 

2) Місто Краснодон ризикує залишитися без машин швидкої допомоги. Вони мають пройти техогляд до 15 грудня, однак державтоінспектори запевняють, це буде нелегко. Спецпристрої – сирени та мигалки, якими обладнані автомобілі, – не сертифіковані згідно із чинним законодавством. Тому ДАІ не може дати дозволу на експлуатацію таких машин. На оформлення всіх документів потрібно 10 тисяч гривень. У міському бюджеті їх немає.

   Краснодонські карети швидкої допомоги можуть не пройти техогляду. На автомобільні сирени й маячки немає документів. ДАІ почала проводити сертифікацію спецсигналів після того, як їх уже встановлювали на звичайні авто. З першого разу машини швидкої техогляд не пройшли, у ДАІ наполягають: це треба зробити до 15-го грудня.

   На документацію потрібно близько 10 тисяч гривень, і мала б про це подбати місцева влада. Але в бюджеті гроші на це не передбачені. Чиновники обіцяють суму виділити наступного року.  

   Машини обладнані спецзасобами ще на заводі, й жодних документів раніше не вимагали, кажуть лікарі. А нині грошей бракує навіть на бензин. Тому як варіант пропонують узагалі відмовитися від спецсигналів. Адже карету швидкої у невеликому місті й так пропускають без проблем.

 

3) У Національній філармонії України знову звучав яскравий голос оперної співачки Вікторії Лук’янець. Унікальний талант артистки підкорив найкращі сцени планети: Метрополітен Опера, Ла Скала, Ковент-Гарден. Вона виступала з Паваротті, Домінго та Каррерасом. В Україні чарівний голос Вікторії Лук’янець можна почути раз на кілька років.

    Співачку, яка зачарувала весь оперний світ, на батьківщині зустрічають стоячи і шквалом оплесків. В Україні яскравий голос Вікторії Лук’янець звучить нечасто – через напружений графік артистка може вирватися додому лише раз на кілька років. І часто на запрошення давнього друга – диригента Національної філармонії Миколи Дядюри. Вони разом вчилися, працювали над знаковим для них “Севільським цирульником”. Тоді для них відчинилися двері в зірковий світ: Вікторія Лук’янець отримала першу велику роль, а Микола Дядюра – першу самостійну постановку.    

    Потім були найкращі оперні сцени світу і яскраві талановиті партнери. 94-го українку прийняли в штат солістів Віденської опери. Вона виступала з Лучано Паваротті, Пласідо Домінго і Хосе Каррерасом. Однак у стінах однієї, хоч і знаменитої опери, самобутньому талантові стало тісно, і вже 10 років Вікторія Лук’янець у вільному плаванні. Вона підкорила весь світ, однак виступ удома для неї, як іспит.  

    Київську програму прима складала самостійно: найкращі оперні увертюри та інтродукції від Національної філармонії переплітаються з аріями співачки з опер Верді, Белліні та Штрауса.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 340; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!