Завдання 6. Зробити висновки щодо теми текстів, застосовуючи метод тематичного прогнозування



 

Влада допоможе людям

 

 Керівництво міського виконавчого комітету більше не буде терпіти негідну поведінку керівників місцевих розважальних клубів і кафе, які порушують громадській спокій. Такий висновок – з останніх дій керівників Кременчука. Під пильною увагою сьогодні опинилися ті підприємці, на роботу яких нарікали кременчужани. Відтепер той же нічний клуб “Зебра” закрито на ремонт доти, поки не буде проведено реконструкцію приміщення. Головна мета реконструкції, проведення якої контролюватимуть, - забезпечення шумоізоляції. Вже відомо, що власники “Зебри” повинні розробити спеціальний проект, котрий би врахував усі зауваження. Також під “ковпаком” опинився інший нічний клуб – “Ібіца”. Претензії до його власників – упорядкувати всі документи і саму роботу, аби було якомога менше скарг. Вважається, що це не останні заклади, до яких пред’явлено серйозні вимоги та претензії. Таку боротьбу за права кременчужан міськвиконком повів після прийняття Верховною Радою відповідного закону. Останнім чітко визначено порушення, в першу чергу шумові, та виписано нові штрафні санкції.

 

Прогнозують збільшення жертв работоргівлі

 

Одне із найбільш грубих і масових порушень прав і свобод людини в усьому світі – торгівля людьми. Вона перетворює на жахливу трагедію долі мільйонів жінок, які втрачають свободу, фізичне і психологічне здоров’я, а іноді і життя, перетворюючись на “живий товар”.

Як врятувати від рабства представниць слабкої статі йшлося сьогодні на семінарі “Інформаційні матеріали протидії торгівлі людьми” у Полтаві за участю волонтера корпусу миру США в Україні Патрісії Комс.

Торгівля людьми – це бізнес, який збирає щороку мільярди доларів по всьому світу, у тому числі і в Україні. За останні 10 років ця злочинна сфера набула епідемічних розмірів. Її річний прибуток становить від 7 до 13 мільярдів доларів.

Найголовніша причина поширення торгівлі людьми у світі – сексуальна експлуатація. В останніх звітах щодо сучасного рабства ООН констатує, що майже 79% людей, які потрапляють у рабство, змушені займатися проституцією.

Ці висновки дозволили експертам дати гнітючий прогноз: в умовах фінансової кризи попит на чорноробів і сексуальних невільниць суттєво зросте, а отже, жертв сучасної работоргівлі буде ще більше.

Семінар проведено за сприяння міської громадської організації “Жінки Батьківщини” спільно із Полтавською філією Суспільної служби України та обласною організацією Національної спілки письменників України.

 

Мета – вирішити світові енергетичні проблеми

 

Майже 700 млн. доларів вклали європейці у виконання програми енергозаощаджувальних технологій у кількох найбільших містах України. До європроекту нині приєдналася і Полтава.

Для обласного центру представники Німеччини, Голландії та Швейцарії запропонували кілька пілотних проектів, що дозволять значно скоротити витрати не лише блакитного палива, а й електроенергії.

Про те, як замінити природний газ на інші види палива, модернізувати існуючі мережі, зменшити рівень споживання енергії завдяки новим технологіям і йшлося сьогодні на нараді у Полтавському міськвиконкомі.

На думку іноземних фахівців, в Україні надвисоке енергоспоживання. Зважаючи на те, що теплорозподільчі мережі експлуатують уже майже 30 років, маємо суттєве збільшення цін на енергоносії та самого споживання електроенергії. І вже давно варто було б впровадити альтернативні енергозберігаючі технології. Зокрема, у Полтаві планують реконструювати одну з котелень, теплорозподільчий пункт, удосконалити систему опалення дев’ятої школи та систему постачання тепла у мікрорайон № 109 по вулиці Зіньківській. Ініціаторами цього проекту виступили іноземні та полтавські фахівці. Якщо з технічного боку проблем немає, то із законодавством вони можуть виникнути – прогнозують експерти.

Але ж поєднання вітчизняного та іноземного досвіду лише на користь. Іноземні партнери кажуть: українським монополістам із теплоенергетики не варто вбачати у них конкурентів, адже головна мета – вирішення світової енергетичної проблеми.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 371; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!