РОЗДІЛ 1. ІНТЕРНЕТ СЛЕНГ ЯК ЛІНГВІСТИЧНЕ ЯВИЩЕ



Тема:

СЛЕНГ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ

(на матеріалі англійської мови)
ЗМІСТ

Зміст 2
Вступ 3
Розділ 1. Інтернет сленг як лінгвістичне явище 6
1.1. Інтернет комунікації як новий вид спілкування 6
1.2. Інтернет сленг як джерело поповнення мови 8
Розділ 2. Лінгвістичні особливості інтернет спілкування 11
2.1. Структурно-семантичні особливості мережевого сленгу 11
2.2. Структурно-семантичні особливості сленгу геймерів 21
Висновки 26
Перелік використаних джерел 28
Перелік лексикографічних джерел 31
Джерела ілюстративного матеріалу 32
Додаток А. Словник найпоширеніших скорочень у соціальних мережах 33
Додаток Б.Словник сленгу геймерів? ?

 


ВСТУП

What is truly remarkable is that so many people have learned so quickly to adapt their language to meet the demands of the new situations, and to exploit the potential of the new medium so creatively to form new areas of expression. It has all happened within a few decades… The arrival of Netspeak is showing us homo loquens at itsbest.(D. Crystal “LanguageandtheInternet”)

 

На сучасному етапі Інтернет є невід’ємною частиною культури суспільства, одним із основних елементів розвитку цивілізації. Його специфіка полягає у тому, що це не просто значущий технічний винахід, але й важливе соціальне явище. Інтернет перестав бути лише технічною професійною сферою, всі члени суспільства у тій чи іншій мірі залучені у цю діяльність, а мова Інтернету швидко входить у мовний репертуар усіх членів соціуму.Поява інформаційних технологій призвела і до певних змін у мові. Ці зміни настільки масштабні і глобальні, що лінгвісти почали говорити про мережеву або електронну мову, особливо у відношенні до англомовної спільноти. З’явилися такі терміни, як e-language, e-talk, wired-style, geekspeak, netspeak, Internet language та ін. Саме тому на сучасному етапі актуальним є питання всебічного вивчення лінгвістичних аспектів електронної комунікації.

Інтернет як нове комунікативне середовище стрімко розвивається, відповідно, виникає необхідність досліджувати й описувати явища, процеси та закономірності його існування і функціонування. З огляду на це, в останні роки з‘являються лінгвістичні праці, в яких значна увага приділяється мережевому спілкуванню. Досліджуються функціональні особливості інтернет-мережі (О.М. Галичкина, О.І. Горошко, С.С. Данилюк, П.Є. Кондрашов, Т.В. Яхонтова, G. Barbatsis, S. Herring, R. Holt, A. Iskold, K. Ryan та ін.), вплив комп‘ютерних та інформаційних технологій на мову (М.Б. Бергельсон, А.Є. Войскунский, Л.Ю. Іванов, N.S. Baron, D. Crystal, C. Thurlow, A. Weatherall та ін.), взаємодія усного і писемного мовлення в інтернет комунікації (М.Б. Бергельсон, А.Є. Войскунский, Л.Ю. Іванов, С.О. Лисенко, Г.М. Трофимова та ін.). З розвитком інформаційних технологій відбувається частковий перехід від традиційних способів комунікації до нових і прогресивних – соціальних мереж.

Актуальність теми зумовлена необхідністю дослідження цього пласта лексики, оскільки кількість нових лексичних одиниць у цій сфері щорічно збільшується. Це пояснюється низкою причин, з-поміж яких зростання популярності соціальних мереж серед різних вікових категорій суспільства і, в результаті, поява нових понять та реалій, що потребують мовних одиниць для їх номінації. Попри значне зацікавлення з боку науковців, ці лексичні одиниці ще не були предметом всебічного системного лінгвістичного аналізу, тому є потреба у створенні їх всебічної кількісно-якісної характеристики.

Мета дослідження – виявити і описати характерні особливості мови геймерів і соціальних мереж, проаналізувати особливості  творення і функціонування мережевого сленгу і сленгу геймерів.

Досягнення поставленої мети передбачає розв’язання таких завдань:

1) Виявити мовні особливості інтернет комунікації;

2) Визначити поняття «інтернет сленг» та його структурні і семантичні особливості;

3) Проаналізувати основні джерела і шляхи формування і розвитку мови геймерів і соціальних мереж.

Об’єкт дослідження - сленг користувачів соціальних мереж і геймерів.

Предмет дослідження–структурні та семантичні особливості сленгу користувачів соціальних мереж і геймерів.

Матеріаломдослідження слугували понад 1000 англомовних лексичних одиниць соціальних мереж, зокремаFacebook та Twitter, а також чати геймерів в інтернеті, що були визначені за допомогою методу суцільної вибірки з чатів, блогів, спеціалізованих зарубіжних Інтернет джерел, онлайн словників сленгу та неологізмів (Twittonary, NetLingo, LeetspeakDictionary та ін.).

Методи дослідження: метод суцільної вибірки із лексикографічних джерел, інформаційно-пошуковий метод - для відбору матеріалу дослідження та опрацювання базових знань, необхідних для інтерпретації та формування корпусу сленгових одиниць; метод узагальнення - для виокремлення найсуттєвіших теоретичних положень сленгу; метод класифікації та структурно-семантичного аналізу – для визначення способів утворення сленгу та його основних структурних типів та підтипів; описовий метод - для аналізу функціонування мови та дослідження особливостей мережевої комунікації і мови геймерів.

Наукова новизна одержаних результатів полягає у тому, що у дослідженніздійснено аналіз лексики загалом і сленгу соціальних мереж та геймерів зокрема.

Практичне значення зумовлюється можливістю використання отриманих результатів у нормативних курсах з лексикології та стилістики англійської мови, в курсах з теорії комунікації, соціолінгвістики. Отримані у процесі дослідження дані можуть використовуватися при укладенні словників сучасного англійського сленгу та неологізмів.

Структура роботи. Наукова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, переліку теоретичних, лексикографічних джерел і джерел ілюстративного матеріалу, а також додатків.

Загальний обсяг роботи 32 ст.


РОЗДІЛ 1. ІНТЕРНЕТ СЛЕНГ ЯК ЛІНГВІСТИЧНЕ ЯВИЩЕ

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 371; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!