РЕЦЕНЗУВАННЯ ТА ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ



Студентам завдання на курсову роботу видаються не пізніше, ніж за три місяці до терміну здачі курсової роботи. Під час виконання курсової роботи проводяться індивідуальні та групові консультації( за окремим графіком затвердженим завідуючим відділення), з надання практичної допомоги з таких питань як визначення мети курсової роботи, її завдання, визначення об’єкта та предмета дослідження, методів дослідження, встановлення наукової новизни одержаних результатів, списку використаної літератури. Консультації можуть проводитися в комп’ютерних класах, де студенти мають змогу входити в систему INTRNET для отримання додаткової інформації. На прикладі конкретної теми визначається алгоритм виконання курсової роботи.

 Термін здачі курсової роботи студентом визначається у завданні (додаток № 3) та у календарному плані виконання курсової роботи. У випадку, коли студент своєчасно не виконав завдання, він пише заяву, на ім’я директора або заступника директора з навчальної роботи, в якій пояснює причину несвоєчасного виконання курсової роботи, і йому встановлюється термін здачі роботи. 

Кожна курсова робота перевіряється і рецензується викладачем, і за результатами перевірки студент допускається до її захисту шляхом співбесіди. При перевірці курсової роботи необхідно:

 - звернути увагу на самостійність виконання роботи, на якість і точність розрахункової частини, порекомендувати, якщо це можливо, більш раціональний шлях рішення задач, виконання графічної частини (схем, графіків, діаграм та ін.);

 - відмітити кожну помилку і неточність по суті навчального матеріалу;

 - виправити граматичні та стилістичні помилки, неправильні формулювання;

 - звернути увагу на правильність оформлення курсової роботи відповідно до діючих стандартів. Крім зауважень і виправлень, що зроблені в тексті і на полях курсової роботи, на неї пишеться рецензія.

Рецензент при розгляді роботи спочатку звертає увагу на:

 - оформлення;

 - обсяг;

 - структурованість, тобто на «зовнішні» критерії.

У разі їх недотримання робота повертається на доопрацювання, а рецензент вправі навіть не розглядати її змісту.

Зміст курсової роботи повинен характеризуватися:

 - системністю та цілісністю її структурних компонентів, відповідати темі дослідження, а зміст окремих структурних компонентів - їх назвам;

 - у вступі мають бути визначені актуальність, теоретична база дослідження, мета і завдання, об’єкт і предмет дослідження; методологічна основа, наукова новизна роботи, теоретичне і практичне значення, структура роботи, а також має бути висвітлено, яким чином відбувалась апробація та впровадження результатів роботи;

 - обов’язкова наявність висновків, як після кожного розділу, так і остаточних. Вони мають відповідати висунутим та обґрунтованим у курсовій роботі тезам;

 - робота повинна містити список використаних джерел, який має складатися не менше ніж з 15 джерел та відповідати використаним в роботі цитатам, думкам інших вчених, положенням нормативних документів.

 В рецензії (додаток № 2) необхідно:

 - вказати на позитивні сторони курсової роботи;

 - виділити ті питання , на які дані особливо змістовні відповіді, або теоретичний матеріал, пов’язаний з практикою, виробництвом;

- дати аналіз відповідей, які не розкривають змісту питання.

В рецензії викладач вказує, що курсова робота виконана згідно вимог і рекомендована до захисту.

Робота також може бути відхилена від подальшого розгляду в разі, якщо:

1. У ній буде виявлений плагіат.

2. Керівник встановить несамостійність її написання автором (буде виявлено дві однакові роботи).

3. Автор обґрунтовує свої положення, посилаючись на застарілі статистичні дані, нормативні документи, які втратили чинність.

4. Не дотримані строки виконання та подання роботи для рецензування (не пізніше ніж за 10 днів до дня захисту).

5. Відсутні посилання на джерела в тексті роботи.

6. Відсутні списки використаних джерел.

7. Джерела оформлені без дотримання стандартних вимог.

Захист курсових робіт проводиться перед комісією згідно графіку, встановленого на початку навчального року і затвердженого заступником директора з навчальної роботи. До складу комісії входять: голова комісії, керівник курсової роботи, викладач даної циклової комісії, який викладає цю ж або споріднену дисципліну.

Публічний захист курсової роботи ставить на меті засвідчити, якою мірою студент опрацював тему, наскільки добре він володіє матеріалом, наскільки вміло використовує аргументи, володіє риторикою.

Готуючись до захисту, студент складає стислу доповідь з проблеми, робить висновки, пропозиції, а також може створити мультимедійну презентацію. Під час доповіді перед аудиторією студент коротко розкриває, перш за все, структуру роботи та зміст питань, що розглядаються. При цьому обов’язково визначається актуальність дослідження, теоретична база, мета і завдання, об’єкт і предмет, методологічна основа дослідження, подається стислий огляд отриманих результатів, тобто, розкривається в чому полягає теоретичне та практичне значення дослідження, а також обов’язково окреслюються висновки за темою взагалі.

Крім того студент повинен, у випадку необхідності бути готовим відповісти на запитання керівника або членів комісії, оскільки, захист курсової роботи передбачає вміння відповідати на запитання, відстоювати свою точку зору.

 Деякі дисципліни вимагають, що для забезпечення наочності отриманих результатів, студент повинен оформити схеми, та таблиці, які необхідно використовувати під час доповіді.

 Оцінка курсової роботи враховує позитивні та негативні сторони змісту роботи та якості її оформлення згідно рецензії керівника та зміст роботи на публічному захисті.

 

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 220; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!