I. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



Текст курсової роботи(проекту) викладається державною мовою.

 Правила оформлення. Основні вимоги до друкованої роботи. Сторінки тексту і додатків повинні відповідати формату А4 (210×297). Курсова робота виконується шляхом комп’ютерного набору або рукописна, на одній стороні аркуша білого паперу через 1,5 інтервал, шрифт 14 Times New Roman, зображення звичайне (без використання жирного шрифту). Розмірні показники друку: в одному рядку 60 знаків з урахуванням пропусків між словами. Текст слід друкувати від лівого поля, щоб залишалися поля: лівий 30 мм, правий - 10 мм, верхній - 20 мм, нижній - 20 мм. Згідно вимог до виконання курсових проектів необхідно дотримувати рівномірну щільність, контрастність і чіткість зображення, лінії, букви, цифри і знаки повинні бути чіткими, однаково чорними по всьому тексту.         Не допускається виконання тексту різними розмірами шрифту. Графіки, формули та окремі знаки можуть бути вписані від руки пастою чорного кольору. Помилки, описки та графічні неточності допускається виправляти підчищенням або зафарбовуванням білою фарбою і нанесенням на тому ж місці або між рядками виправленого зображення від руки. Текст курсової роботи(проекту) повинен бути розбитим на частини, що відповідають пунктам плану. Вступ, кожний розділ, висновки, список використаних джерел слід починати з нової сторінки. Робота, в якій такого поділу не буде зроблено, тобто якщо вона буде написана суцільним текстом, повертається на доопрацювання. Заголовки структурних частин "ЗМІСТ", "ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ", "ВСТУП", "назва РОЗДІЛУ", "ВИСНОВКИ", "СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ", "ДОДАТКИ" друкуються великими літерами симетрично до тексту. Заголовки підпунктів друкують маленькими літерами (перша - велика) з абзацу (5 знаків). Крапка в кінці заголовка не ставиться. Кожну структурну частину слід починати з нової сторінки. В тексті не повинно бути, так званих, “висячих рядків ” (неповні рядки на початку сторінки). Для цього слід скоротити або розширити речення.                                     

Від тексту заголовки відділяються двома одинарними інтервалами. Заголовки підпунктів слід починати з абзацного відступу і друкувати з прописної букви, не підкреслюючи, без крапки в кінці. Якщо заголовок включає декілька пропозицій, їх розділяють крапками. Перенесення слів в заголовках не допускаються. Не допускається розміщувати назву структурного елементу, якщо після неї розміщено тільки один рядок тексту.       

Обсяг курсової роботи. Загальний обсяг курсової роботи, без урахування додатків, оптимально повинен складати друкованих 30-35 сторінок на стандартних аркушах формату А4 (з одного боку аркуша). Перелік посилань не включається у обсяг курсової роботи.

Враховуючи особливості теми курсової роботи(проекту), за погодженням з керівником, можуть мати місце відступи від вказаних вимог.

Не бажано перевищувати обсяг курсової роботи(проекту), оскільки це може сприйматись, як невміння автором концентровано і лаконічно передавати думки. При загальному обсязі менше 25 сторінок робота повертається на доопрацювання.

Нумерація. Робота повинна бути зброшурована, тобто аркуші повинні бути скріплені. Нумерація сторінок, питань, пунктів, малюнків, таблиць, формул здійснюється арабськими цифрами без знака №.. Номер сторінки курсової роботи проставляють зверху справа без крапки в кінці.

 Відлік сторінок слід починати з титульного аркуша, але номера сторінки на ньому не проставляти. Зміст курсової роботи виконує заодно і роль її плану, а тому в ньому обов’язково вказуються напроти кожного з пунктів сторінки, на яких вони починаються. Розділи і підрозділи прийнято нумерувати арабськими цифрами. Підрозділи нумерують окремо в кожному розділі. Позначення розділів та підрозділів та їх порядкові номери пишуть в одному рядку із заголовком, причому при вирівнюванні по центру в кінці крапка не ставиться, наприклад 2.3 (третій підпункт другого розділу).

Ілюстрації. Ілюстрації ( схеми, діаграми, креслення) та таблиці необхідно подавати після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації позначають словом "Рис." і нумерують послідовно в межах розділу, за виключенням ілюстрацій, поданих у додатках. Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка, наприклад, "Рис. 1.2." (другий рисунок першого розділу). Номер рисунку, його назва та пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією.         

Існують певні правила оформлення таблиць:

1) номер таблиці, її назва й сама таблиця повинні розташовуватися на одній сторінці;

2) таблиця повинна мати назву;

3) якщо одиниці виміру різні, то вони наводяться в найменуваннях граф;

4) усі дані однієї графи наводяться з однаковою точністю;

5) під таблицею можуть бути примітки до окремих граф чи клітинок;

6) графи присудка нумерують, якщо таблиця займає кілька сторінок;

7) у найменуваннях граф в разі потреби може наводитись спосіб обчислення показника;

8) таблиця не повинна мати незаповнені клітинки. Тому, якщо немає відомостей про розмір (розповсюдженість) явища, проставляють крапки (...), відсутність явища позначають знаком тире ( – ), число 0,0 ставиться у випадках малої величини, коли число в даній клітинці знаходиться за межами точності, прийнятої в таблиці, позначка (Х) ставиться в тому разі, коли клітинка не заповнюється.

   Таблиці нумерують послідовно (за винятком таблиць, поданих у додатках) в межах розділу, наприклад: "Таблиця 1.2" (друга таблиця першого питання), та розміщують цей напис у правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці.        

При перенесенні таблиці, шапку таблиці слід повторити, над нею розміщують слова “Продовження таблиці” з вказівкою її номера. Якщо шапка таблиці велика, допускається її не повторювати, в цьому випадку слід пронумерувати графи і повторити їх нумерацію на наступній сторінці. Заголовок таблиці не повторюють. Якщо всі показники, приведені в таблиці, виражені в одній і тій же одиниці, то її позначення поміщається над таблицею справа. Заміна лапками цифри, що повторюються в таблиці, математичні знаки, знаки відсотка, позначення марок матеріалу, позначення нормативних документів не допускається.

За наявності в тексті невеликого за об’ємом цифрового матеріалу його недоцільно оформляти таблицею, а слід давати у вигляді висновку (тексту), розташовуючи цифрові дані в колонки.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 209; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!