Інтерфейс Scratchта основи роботи в ньому



Після того, як програма запустилась, перед нами з'являється вікно, в якому можна виділити три частини (три стовпці). У свою чергу кожен стовпець складається ніби з двох осередків: верхньої і нижньої. частини. Всі осередки різні і кожен з них призначений для своєї конкретної, унікальної мети.


Верхній осередок в першому стовпці містить вісім кнопок, які називаються: рух, контроль, зовнішність, сенсори, звук, оператори, перо, змінні. При включенні однієї кнопки всі інші вимикаються. Включена кнопка забарвлюється у відповідний їй колір. При цьому в нижньому осередку першого стовпчика з'являються команди, пов'язані з включеною кнопкою. У всіх кнопок є різні прив'язані до них команди.
Розглянемо верхній осередок другого стовпця.Тут показані властивості об'єкта, яким ми будемо управляти (писати програми для нього). Зараз - це кіт. Його ім'я написано у полі- Спрайт1.
Спрайтами в Scratch називаються всі об'єкти по замовчуванням, відрізняються лише їх номери. Зазвичай передбачається, що ми самі їх будемо перейменовувати і називати більш адекватними іменами. Нижче поля імені відображені три властивості об'єкта (в даному випадку, кота) - це його положення (координати x і y) і напрямок. Внизу ми бачимо три кнопки-вкладки - скрипти, костюми і звуки, від того яка з них натиснута, залежить осередок знизу. Якщо натиснута кнопка скрипти, то нижій осередок другого стовпця покаже програми (скрипти) для об'єкта, який відображений у верхньому осередку. Кнопки костюм та звуки дозволяють налаштовувати і змінювати відповідно зовнішній вигляд об'єкта та звуки які він будет промовлятиДалі перейдемо до третьої колонки, бачимо біле поле і кота на ньому. Біле поле - це полотно. Багато дій, які задає програміст на вкладці скрипти, об'єкт виконує дії саме на полотні.

Коли для об'єктів (кота та інших) будуть складені якісь скрипти(Програми) на вкладці скрипти, то щоб об'єкти почали їх виконувати, треба натиснути зелений прапорець. Щоб зупинити виконання, треба натиснути на червоне коло.
Над прапорцем і кругом ми бачимо ще три кнопки.Вони призначені для зміни всього вікна програми Scratch.

 

Психолого педагогічні та гігієнічні основи використання НІТ в початковій школі

 

Психологічні аспекти використання ПК.

Пам’ять – виходячи з того, що дітям дуже подобається навчатися завдяки цікавим розвиваючим комп’ютерним іграм, їм легше запам’ятовується навчальний матеріал. При роботі з цікавими педагогічними програмними засобами, дітям не потрібно напружуватися для того, щоб зосередитися на навчальному об’єкті, так як найчастіше все проходить у вигляді гри. А в ігровій діяльності, коли дитина матеріал пропускає через себе якість запам’ятовування у порівнянні зі стандартним навчанням вища.

Уява – завдяки використанню в комп’ютерних програмах цікавих моментів, високому рівню зацікавленості дітей до роботи з ПК у дітей покращується уява, вони з допомогою комп’ютера можуть її розвивати в усіх напрямках, створювати свої світи і т.д.

Мислення – правильно організований програмний засіб заставляє дітей постійно думати у їх індивідуальному темпі, що в свою чергу дозволяє кожній дитині оптимально розвиватися, формує у дітей відповідний стиль мислення.

Мовлення – для розвитку мовлення дітей використовуються різноманітні лігвістичні програмні засоби. Відомими є програми вивчення іноземних мов з використанням 25 кадру і т.д. Причому завдяки ПК кожен працює в індивідуальному оптимальному темпі.

Увага – доказано, що при використанні мультимедійних презентацій увага підвищується у 5 разів.

Педагогічний аспект використання ПК.

Комп’ютер – універсальний технічний засіб навчання. Завдяки йому педагог може і продемонструвати цікаву, яскраву наочність, створити і показати презентацію, розробити план-конспект уроку, прослухати з дітьми музичний уривок, переглянути навчальний відеофільм, подорожувати сторінками Інтернету, листуватися з колегами, обговорювати проблеми на форумах, ділитися досвідом, опублікувавши свої дослідження в Інтернет і ін.

Використання комп’ютерних програм – це і новітній метод навчання, виховання та розвитку особистості учня.

Використання комп’ютерного тестування – це нова форма організації контролю навчальних досягнень учнів.

Як бачимо, комп’ютер дуже важливий компонент сучасної освіти, він показує великий потенціал можливостей в педагогічній науці, але й потребує глибокого вивчення у всіх відношеннях впливу на особистість школяра. Але як і будь який потужний засіб в руках погано вчителя може так само пошкодити, як у руках хорошого вчителя – допомогти.

«Гігієнічні вимоги до використання персональних комп'ютерів (ПК) у початковій школі»

Відповідно до вимог сучасного санітарного «Гігієнічні вимоги до відео-дисплейних терміналів, персональним електронно-обчислювальним машинам і організації роботи») для занять дітей припустимо використовувати лише таку комп'ютерну техніку, що має санітарно-епідеміологічний висновок про її безпеку для здоров'я дітей. Санітарно-епідеміологічний висновок повинна мати не тільки знову придбана техніка, але і та, котра знаходиться в експлуатації.

Приміщення, де експлуатуються комп'ютери, повинне мати штучне і природне висвітлення. Для розміщення комп'ютерних класів варто вибирати такі приміщення, що орієнтовані на північ і північний схід і обладнані регульованими пристроями типу: жалюзі, занавіски, зовнішніх козирків і ін. Розміщати комп'ютерні класи в цокольних і підвальних приміщеннях неприпустимо.

Для обробки інтер'єра приміщень з комп'ютерами рекомендується застосовувати полімерні матеріали, на які є гігієнічні висновки, що підтверджують їхню безпеку для здоров'я дітей.

Поверхня підлоги повинна бути зручної для очищення і вологого збирання, мати антистатичне покриття.

Площа на одне робоче місце з комп'ютером повинна бути не менш 6 кв.м.

Дуже важливо гігієнічно грамотно розмістити робочі місця в комп'ютерному класі. Комп'ютер краще розташувати так, щоб світло на екран падав ліворуч. Незважаючи на те, що екран світиться, заняття повинні проходити не в темному, а в добре освітленому приміщенні.

Кожне робоче місце в комп'ютерному класі створює своєрідне електромагнітне поле з радіусом 1,5м і більш. Причому випромінювання йде не тільки від екрана, але і від задньої і бічної стінок монітора. Оптимальне розташування устаткування повинне виключати вплив випромінювання від комп'ютера на учнів, що працюють за іншими комп'ютерами. Для цього розміщення робочих столів повинна забезпечити відстань між бічними поверхнями монітора не менш 1,2 м .

При використанні одного кабінету інформатики для учнів різного віку найбільше важко вирішується проблема підбору меблів відповідно до росту молодших школярів. У цьому випадку робочі місця доцільно оснащувати підставками для ніг. Розмір навчальних меблів (стіл і стілець) повинний відповідати росту дитини. Переконатися в цьому можна в такий спосіб: ноги і спина (а ще краще і передпліччя) мають опору, а лінія погляду приходиться, приблизно, на центр монітора або трохи вище.

Освітленість поверхні столу або клавіатури повинна бути не менш 300 лк, а екрана не більш 200 лк.

Для зменшення зорової напруги важливо стежити за тим, щоб зображення на екрані комп'ютера було чітким і контрастним. Необхідно також виключити можливість бліків на екрані, оскільки це знижує контрастність і яскравість зображення.

При роботі з текстовою інформацією перевагу варто віддавати позитивному контрастові: темні знаки на світлому фоні.

Відстань від очей до екрана комп'ютера повинне бути не менш 50 см. Одночасно за комп'ютером повинна займатися одна дитина, тому що для сидячого збоку умови розглядання зображення на екрані різко погіршуються.

Оптимальні параметри мікроклімату в дисплейних класах наступні: температура - 19-21° С, відносна вологість - 55-62 %.

Перед початком і після кожної академічної години навчальних занять комп'ютерні класи повинні бути провітрені, що забезпечить поліпшення якісного складу повітря. Вологе збирання в комп'ютерних класах варто проводити щодня.

Прилучення дітей до комп'ютера варто починати з навчання правилам безпечного користування, що повинні дотримуватися не тільки в школі, але і вдома.

Для профілактики зорового і загального стомлення на уроках необхідно дотримувати наступні рекомендації.

Оптимальна тривалість безперервних занять з комп'ютером для учнів II-IV класів повинна бути не більш 15 хвилин.

З метою профілактики зорового стомлення дітей після роботи на персональних комп'ютерах рекомендується проводити комплекс вправ для очей, що виконуються сидячи або стоячи, відвернувшись від екрана, при ритмічному подиху, з максимальною амплітудою рухів ока. Для більшої привабливості їх можна проводити в ігровій формі.

Проведення гімнастики для очей не виключає проведення фізхвилинки. Регулярне проведення вправ для очей і фізхвилинок ефективно знижує зорову і статичну напругу.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 398; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!