Організація снігоборотьби на станції



Для очистки колії від снігу на перегонах широко використовуються снігоочисники, а для прибирання снігу на станційних коліях – снігоприбиральні машини і засоби автоматичної очистки стрілок.

Для захисту території станції від снігових заметів застосовують контурне огородження. На великих станціях і вузлах застосовують також і внутрiшній захист станції з розрахунком повної затримки снігу за межами колій станції.

До постійного контурного станційного захисту відносяться лісонасадження й паркани, до тимчасового захисту – переносні малогабаритні щити.

При перших ознаках появи сніжних заметів на перегонах проїжджають снігоочисники по диспетчерському графіку. Вони слідують перед графітовими пасажирськими та вантажними поїздами.

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.  
 
 
Снігоборотьбу організовують по завчасно розробленому оперативному плану, до якого входять:

– схема станції;

– схематична карта огородження ділянок колії, що заносяться снігом;

– відомість розміщення й організації роботи снігоприбиральних і снігоочисних машин;

– план залучення додаткової робочої сили і транспортних засобів і порядок використання бригад 1, 2 і 3-ї черг;

– організація робіт з очищення колії на перегонах, станціях і вузлах, узгоджена із графіком руху поїздів і маневровою роботою, технологією роботи станції;

– порядок використання засобів пневмообдувки й електричного обігріву стрілок.

Схематичну карту огородження заносимих ділянок складають в масштабі 1: 50 000 по довжині і 1: 20 000 по ширині, вказуючи категорії заносимості кожного місця і розташування засобів захисту.

У відомості розстановки і використання техніки вказують: типи механізмів, місця її приписки і райони дії; порядок роботи снігоочисників на перегонах і проміжних роздільних пунктах; склад постійних і резервних бригад і прізвища керівників; станції, обладнані пневмообдувкою та електрообігрівом стрілок.

Начальник дистанції колії разом із начальниками станцій кожного роздільного пункту визначають способи очищення колії від снігу, тривалість роботи машин на станціях, розробляють графік роботи снігоочисних і снігоприбиральних поїздів.

На підставі цих даних начальники служб перевезень, колії, локомотивного господарства залізниці розробляють графік роботи снігоочисних поїздів в межах залізниці з наскрізним проходом снігоочисника по головних коліях станції та графік роботи снігоприбиральних машин по очищенню головних і станційних колій на роздільних пунктах.

Усі станційні колії по черговості їх очищення від снігу діляться на три черги. До першої черги ставляться головні, гірочні, сортувальні колії й маневрові витяжні, приймально-відправні колії з розташованими на них стрілочними переводами, колії стоянок відбудовних і пожежних поїздів, колії стоянок снігоочисників і снігоприбиральних поїздів, а також колії, що ведуть

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.  
 
 
до складів палива. Ці колії й стрілки необхідно очищувати від снігу негайно з часу початку снігопаду чи хуртовини. До другої черги відносяться пакгаузні і навантажувальні колії, а також деповськi колії (екiпiрувальні та ін.), колії до матеріальних складів і майстерень. До третьої черги – інші колії.

Очищення колій від снігу на проміжних станціях виконується, як правило, снігоочисниками й стругами. Прибирання снігу на сортувальних, дільничих і великих пасажирських станціях здійснюється снігоприбиральними поїздами.

При очищенні станцій не повинен порушуватись графік руху поїздів.

На кожній великій станції має бути не менше двох снігорозвантажувальних тупиків, які повинні мати достатню ємність і бути

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.  
 
 
не коротше 850 м. Очищення колій станції і прибирання снігу ведуться в 2-3 зміни.

Вибір типу снігоприбиральних машин і організація їхньої роботи

Вибір типу снігоприбиральних машин робиться за умови забезпечення прибирання й вивозу снігу з території станції протягом не більше трьох діб після початку хуртовини без збитків для поїздної й маневрової роботи станції. Тривалість очищення станції від снігу залежить від обсягу снігу, що підлягає прибиранню, продуктивності завантажувального пристрою і місткості снігоприбиральної машини, від розміщення місць вивантаження, дальності перевезення снігу і від інтенсивності руху поїздів та роботи станції.

Вибір типу снігоприбиральної машини роблять у такий спосіб:

– визначають колії, з яких сніг скидається вбік від колії снігоочисником, та колії, з яких сніг необхідно прибрати снігоприбиральною машиною;

– підраховують загальний обсяг снігу, який потрібно вивезти зі станції при заданій товщині снігу, що випав;

– вибирають одну зі снігоприбиральних машин і підраховують кількість рейсів машини, які необхідно буде здійснити, щоб вивезти весь сніг зі станції;

– знаючи продуктивність завантажувального пристрою і ємкість снігоприбиральної машини, визначають тривалість одного рейсу;

– знаючи тривалість одного рейсу й кількість рейсів, визначають час, який потрібно буде затратити, щоб вивезти весь сніг зі станції, і порівнюють його з нормативним (3 доби).

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.  
 
 
На підставі цього порівняння роблять висновок про те, чи задовольняє одна снігоприбиральна машина поставленим вимогам, чи для цього необхiдна ще одна снігоприбиральна машина такої ж, або іншої продуктивності. Може статися, що обрана машина може забезпечити прибирання не однієї, а декількох станцій, прибираючи на них сніг по черзі за графіком.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 778; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!