Умови праці тваринників та їх вплив на захворюваність зТВП.



Джерела утворення пилу на виробництві, дія пилу на організм людини в залежності від її складу, концентрації, дисперсності. Профілактика пилової патології.

Джерела – вулканічна діяльність, вітрова ерозія грунту і гірських пород, бурильно-підривні роботи, стирання дорожніх покриттів транспортом, що рухається, промислові викиди підприємств гірничої, металургійної промисловості, цементних заводів, котелень і псарень, в атмосфері також може бути пил космічного походження (проникає в атмосферу внаслідок дії сил гравітації, електромагнітного поля Землі, і світлового тиску (фотофорезу)) . Біологічний пил: складається з рослинного (бавовняного і комбікормового) і твариннного (шерстяний і кізяковий) походження.

Дрібний пил досягає альвеол і спричиняє патологгічну дію тута, вступає в метаболічні процеси. Крупніший подразнює верхні дихальні шляхи. А взагалі пил може мати фіброгенну, запальну, токсичну, подразнюючу, алергічну дію.

Фіброгенна – високодисперсний. Запальна – грубодисперсний. Подразнююча – вапно, карбід. Токсична – отр. р-ни. Алергічна – хром, червоне дерево. Пил може бути обсіяний мікроорганізмамми і бути факторами передачі захворбвань (туберкульоз, дифтерія). Менша концентрація – пізніші прояви. При більшій – яскраво виражені запальні зміни. Профілактіка – дотримуйтесь протівогазів і рєспіраторів, або хотя б ватно-марлєвих повязок. Профілактіка – герметізація огборудованія, замєна сухіх способов обработкі влажнимі, використання приточно- відточної вєнтіляції, автоматизація виробництва, соціально- правові заходи (СКОРОЧЕНИЙ РОБОЧИЙ ДЕНЬ, додаткова відпустка, перевага на відпочинок в санаторії, ранній вихід на пенсію.)

Профілактика шкідливої дії шуму, загальні принципи нормування його на виробництві. Особливості дії на організм ультра- і інфразвуку.

Треба дотримуватися бірушів, а якшо біруши не дотримані, то потрібно наказати їх дотримувати, іначе буде недотримання бірушів на виробництві, що приведе до негативних наслідків недотримання бірушів з усіма негативними процесами, які відбуваються в процесі різних процесів, які відбуваються в процесі виробництва. Крім бірушів можна дотримуватися ще і навушників, звукопоглинаючих кожухів і жупанів в шумопродукуючих агрегатах. Використовують звукоізолюючі матеріали. Але найрадикальнішим методом є відключення шумопродукуючих агрегатів або використання глухих людей в якості робочої сили.

Серйозно: комплекс мір на етапах проектування і будування, контроль і реєстрація виробничих шкідливостей. Зміна джерела шуму за рахунок зміни технології конструкції машини (заміна кльопки пайкою, заміна металів беззвучними матеріалами, кожухи, глушитєлі на пісталєтах, пульт управлєнія размєщать в малошумних памєщєніях (в натурі це все з БМЕ) ) , періодичний медогляд працівників, ну і не забувайте про біруши і прочі пробки в уші.

Сама кльова фішка – ГЄРМОШЛЄМ, я від нього просто торчу ! Ше є антіфони і вкладиші у вуха. Важливим є розподіл працівників на робочих місцях за ступенем приглухуватості.

Для підвищення стійкості до шуму в совецькі врємєна заставляли щоденно їсти 4 мг тіаміну хлориду і 50 мг аскорбінової кислоти (Викладачі! візьміть це до уваги! Їжте тіамін! (Використана література: В.Г. Дейнега «Професійні хвороби» )

Вібрація як виробнича шкідливість, вплив на організм і профілактика шкідливої дії.

Вібрація-коливання тіл з частотою ↑1Гц. Показники віб.: амплітуда(мм., мкм.) ,частота (Гц) , прискорення руху(м/с2).Є вертикальні і горизонталбні коливагння. Промислову вібр. ділять на загальну ( вібрація підлоги,стін від дії промисл. обладнання ) і місцеву (робота з пневматичним обладнанням). Виникає вібраційна хвороба- спазм судин(кінцевих фаланг пальців), +сильний біль; поблідніння пальців,синюшність,похолодання шкіри; +трофічні розлади(м'язів,суглобів.деформація пальців),порушення чутливості-больової,тактильної,вібраційної; вазомоторні розлади. Можуть виникнути артрити, поліартрити,порушення менструації. Для ↓ вібрації стін,підлоги:1. споруджують спеціальні фундаменти для машин,молотів ,інших інструментів; 2.покращують конструкції вібраційних інструментів; 3. ↓ вібрації сидіння –амортизатори; 4.не допускати у цехи людей ззахворюваннями внутрішнього вуха,спондилітом,грижами,….. 5.профілактичні мед.огляди працівників.

Виробничі отрути, шляхи надходження їх в організм. Патологія, викликана ними. Профілактика профотруєнь, як комплекс гігієнічних,технологічних, санітарно-технічних і медичних заходів.

Виробничими отрутами наз.-хім.речовини ,які попадають в організм працюючих в процесі професійної роботи.Шляхи проникнення:1.дихальні(гази,пари,пилові частинки; 2.шкіра,пот.залози, сальні з-зи(непошкодженні)-жиророзчинні токс.речовини. Отрути можуть погіршити протікання основного захворювання,змінити імунний статус (паратоксична дія) ;метатаоксична дія(розвиток пат.процесів після отруєння(психози після отруєння СО2)

Профілактика:1.видалення отрути з промисловості;2.заміна меньш токсичним;3.технічне покращення прормисловості; 4.раціоналізація тех.процесу; 5.витяжні шафи; 6.приточна вентиляція 7.постійний лабор.контроль; 8.попередня сан.-токсикологічна експертиза речовин; 9.засоби індив.профілактики; 10.мед.огляди працівників.

Праця інвалідів 

Згідно зі статтею 12 Закону України "Про охорону праці" підприємства, які використовують працю інвалідів, зобов'язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників.

У випадках, передбачених законодавством, роботодавець зобов'язаний організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування інвалідів відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці (стаття 172 Кодексу законів про працю України).

Відповідно до зазначеного у разі застосування праці інвалідів роботодавець зобов'язаний враховувати рекомендації МСЕК, оскільки невиконання цих рекомендацій може призвести до погіршення стану здоров'я працівника-інваліда, за що він нестиме відповідальність.

Скорочена тривалість робочого часу регулюється статтею 51 КЗпП України, якою визначається перелік працівників, що мають право на скорочений робочий час, і встановлюється його тривалість.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 330; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!