Частиною п'ятою цієї статті передбачено, що законодавством встановлюється скорочена тривалість робочого часу для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).



Згідно з частиною п'ятою статті 6 Закону України "Про охорону праці" працівника, який за станом здоров'я відповідно до медичного висновку потребує надання легшої роботи, роботодавець повинен перевести за згодою працівника на таку роботу на термін, зазначений у медичному висновку, і у разі потреби встановити скорочений робочий день та організувати проведення навчання працівника з набуття іншої професії відповідно до законодавства.

Однак тривалість скороченого робочого часу для працівників-інвалідів не встановлена жодним законодавчим актом, в т. ч. ні статтею 51 КЗпП України, ні Законом України "Про охорону праці".

Тому, якщо у рекомендаціях МСЕК зазначено, що працівник-інвалід може працювати за своєю посадою на умовах "скороченого робочого дня", роботодавець на прохання інваліда зобов'язаний встановити йому неповний робочий час відповідно до ст. 172 КЗпП. Для цього працівник-інвалід подає заяву про встановлення неповного робочого часу, а роботодавець видає відповідний наказ. У разі незгоди інваліда на переведення його на неповний робочий день роботодавець не має права в односторонньому порядку встановити йому неповний робочий день.

Неповний робочий час може встановлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи, кількості днів роботи протягом тижня чи одночасно шляхом зменшення і кількості годин роботи упродовж дня, і кількості робочих днів впродовж тижня. Роботодавець зобов'язаний на прохання працівника, що має право на неповний робочий час, встановити робочий час тієї тривалості, про яку просить працівник.

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ст. 56 КЗпП).

Відповідно до підпункту 8 пункту 11 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 р. N 1317, міські, міжрайонні, районні комісії аналізують разом з лікувально-профілактичними закладами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, профспілковими органами умови праці з метою виявлення факторів, що мають негативний вплив на здоров'я і працездатність працівників, а також визначають умови та види діяльності, робіт і професій для хворих та інвалідів.

Тому з питання можливості роботи повний робочий день за займаною посадою (у разі незгоди на переведення на неповний робочий день) слід звернутися до МСЕК, яка встановила інвалідність та винесла трудові рекомендації.

Дезінфекційний відділ

Хімічні засоби боротьби зі збудниками та їх переносниками

 

 Акрекс, 50%-ний порошок, що змочується світло-жовтого кольору. Нітроорганіческое з'єднання. Специфічний акарицид, має також фунгіцидними властивостями. Рекомендований для боротьби з павутинними кліщами на малині, смородині і агрус, до цвітіння і після збору врожаю в концентрації 0,15-0,2% з нормою витрати препарату 1,5-3 кг на 1 га.

У плодовому саду (яблуня та груша) акрекс застосовують проти кліщів в концентрації 0,2% не більше двох разів протягом вегетаційного періоду. Останню обробку проводять за 20 днів до збору врожаю.

 Проти павутинного кліща на огірку в захищеному грунті 50%-ний препарат акрекса застосовують у концентрації 0,1-0,15%, а 30%-ний емульгуючий концентрат - в концентрації 0,15-0,2% на огірку, томаті і перці . Обприскування допускається за 2 дні до збору плодів за умови обмивання продукції водою при збиранні врожаю. Протягом сезону дозволяється дві обробки акрексом.

Високо токсичний для теплокровних. Практично нешкідливий для бджіл.

Актеллік, 50%-ний емульгуючий концентрат. Фосфорорганічних з'єднання, інсекто-акарицид контактної та фумігаційних дії. Застосовують проти комплексу шкідників (білокрилки, трипси, павутинні кліщі та ін) овочевих культур в концентрації 0,1 -, 2%. Норма витрати препарату у відкритому грунті 0,3-1,5 кг на 1 га, а в захищеному грунті 3-6 кг на 1 га. За вегетаційний період допускається не більше чотирьох обробок. Останнє обприскування овочевих культур проводять за 20 днів у відритому грунті і 3 дні в захищеному грунті до збору врожаю за умови ретельного обмивання водою зібраної продукції. Препарат рекомендований також проти шкідників ягідних культур в концентрації 0,1-0,2% з нормою витрати 0,6-3 кг на 1 га. Термін очікування 20 днів. На суниці і малині обприскування проводять до цвітіння та після збирання ягід. На ягідниках за період вегетації вирішуються дві обробки актелліком.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 280; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!