Допускається комбіноване використання зрошення з наступним протиранням через 15 хв.



Занурення (або замочування) застосовується для дезінфекції виробів медичного призначення, білизни, посуди для виділень, предметів догляду за хворим, прибирального інвентарю, а також малоцінних предметів та сміття перед їх утилізацією.

При замочуванні об'єкти повинні бути повністю занурені в дезінфікуючий розчин у закритих ємностях. Дезінфікуючі розчини використовують 1 раз. Норма витрати -4л розчину на 1 кг білизни, 2 л розчину на 1 комплект посуду.

При замочуванні виробів медичного призначення доцільно використовувати не менше 100 мл розчину на один виріб за умови повного занурення.

Після використання хімічних дезінфікуючих препаратів, вироби медичного призначення промивають проточною водою протягом 3 хв. Залишки хімічних препаратів із поверхонь видаляють ганчіркою, змоченою водопровідною водою.

Дезінфекція використаного інструментарію

Інструментарій, забруднений кров'ю або гноєм у процесі роботи, збирається в ємність із 2 % розчином миючого засобу, дозволеного до застосування для миття в лікувально-профілактичних закладах ("Прогрес", "Марічка", "Лотос-автомат", "Лотос", "Айна", "'Біолот"). Внутрішні канали і порожнини інструментів повинні бути заповнені розчином.

Після накопичення інструментарію в миючому розчині його перекладають для дезінфекції у ємність, з 3 % розчином хлораміну або 6 % розчином перекису водню з 0,5 % розчином миючого засобу (на 1 л 6 % розчину перекису водню додають 5 грамів миючого засобу), або 4 % розчином формаліну, або 1 % розчином хлорцину, або іншими препаратами іноземних виробників, дозволеними до застосування Міністерством охорони здоров'я України.

Для дезінфекції стоматологічних інструментів допускається застосування тільки таких дезінфікуючих засобів, які володіють бактерицидною, віруліцидною, фунгіцидною та спороцидною дією.

Час перебування (експозиція) стоматологічного інструменту в дезінфікуючому розчині для кожного дезінфекційного засобу своя:

-  60 хвилин у 3 % розчині хлораміну;

-  60 хвилин у 6 % розчині перекису водню;

-  60 хвилин у 6 % розчині перекису водню з 0,5 % розчином миючого засобу, доз­

воленого до застосування наказом МОЗ СРСР № 408;

-  60 хвилин у 4 % розчині формаліну;

-  60 хвилин у 1 % розчині хлорцину.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 223; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!