Відстоюють суміш протягом доби.



3. Зливають одержаний розчин в темний скляний посуд, закривають корком (так одержують 10% розчин хлорного вапна, який можна зберігати 10 діб у темному місці).

Гігієна харчування

Права і обов'язки помічника лікаря гігієни харчування

Права:

Лікар з гігієни харчування має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

Лікар з гігієни харчування має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

Лікар з гігієни харчування має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

Лікар з гігієни харчування має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

Лікар з гігієни харчування має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

Лікар з гігієни харчування має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

Лікар з гігієни харчування має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

Лікар з гігієни харчування має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

Лікар з гігієни харчування має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

обов'язки:

Керується чинним законодавством України про охорону здоров'я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я; санітарним законодавством.

Оцінює санітарно-гігієнічну ситуацію на підконтрольній території.

Вивчає показники здоров'я населення і захворюваності, пов'язаної з аліментарним фактором, розробляє профілактичні заходи по їх зниженню; проводить запобіжний санітарний нагляд при відведенні земельних ділянок під будівництво, при проектуванні, будівництві, реконструкції, введенні в експлуатацію нових харчових об'єктів, технологічних ліній.

Здійснює державний санітарний нагляд за використанням обладнання, тари, пакувальних матеріалів, нових видів харчових продуктів і кулінарних виробів.

Здійснює контроль за якістю та безпекою харчових продуктів, продовольчої сировини та супутніх матеріалів.

Проводить поточний державний санітарний нагляд за дотриманням гігієнічних і протиепідемічних санітарних норм і правил на харчових об'єктах, а також за умовами зберіганням та реалізації харчової продукції.

Контролює своєчасність профілактичних медичних оглядів (обстежень) робітників харчових об'єктів.

Планує роботу та проводить аналіз її результатів.

Веде лікарську документацію.

Керує роботою середнього медичного персоналу.

Гігієнічні вимоги до підприємств громадського харчування

Типи підприємств громадського харчування в Україні дуже різноманітні й відрізняються один від одного потужністю, асортиментом продукції і характером обслуговуваного контингенту. Це кафе, їдальні, буфети, ресторани, блоки харчування в їдальнях, дитячих закладах тощо.

 Основним документом, яким зобов'язані керуватися проектні організації і санітарні лікарі, є "Норми проектування. Підприємства громадського харчування", а також "Санітарні норми і правила для підприємств громадського харчування".

 До основних принципів проектування підприємств громадського харчування відносять:

Забезпечення встановленим набором приміщень, достатність їх площі й кубатури.

Розміщення окремих приміщень групами залежно від їх призначення: торговельні, виробничі, складські, адміністративні й побутові.

Планування приміщень з таким розрахунком, щоб унеможливити стикання зустрічних потоків харчових продуктів, напівфабрикатів і готової продукції, а також відходів і брудного посуду.

4. Забезпечення поточності технологічних процесів шляхом раціонального плану­вання приміщень і розміщення технологічного обладнання.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 243; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!