Достатнє забезпечення підприємств санітарно-технічними пристроями, холодом і гарячою водою.



Обладнання у приміщенні треба встановлювати таким чином, щоб створити найкращі умови для роботи кухарів і забезпечити принцип потоковості при переміщенні харчових продуктів і напівфабрикатів відповідно до послідовності технологічного процесу.

Приміщення харчового блоку слід утримувати в чистоті, дотримуючись встановлених санітарних норм. Стелі, стіни необхідно побілити вапном, а панелі пофарбувати олійними фарбами світлого кольору на висоту 1,8-2 м або обкласти облицювальною плиткою. Підлоги роблять водонепроникними, викладають метлахською плиткою або цементують. У вологих приміщеннях, де витрачається багато води, треба зробити водостійкі трапи, які з'єднуються із каналізацією.

У заготівельних цехах біля обробних столів для розробки окремих видів продуктів вивішують таблички, на яких вказують призначення столу, наприклад: "Стіл для сирого м'яса", "Стіл для сирої риби" і т.д.

Усі дошки і ножі для розробки маркують. Повинно бути не менше 8 дощок і 8 ножів (окремо для сирих і варених м'яса, риби, овочів, холодних закусок ї хліба). В усіх приміщеннях має бути природне та штучне освітлення, яке відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, причому всі електролампи треба закрити плафонами. Для освітлення їдалень та інших приміщень рекомендуються люмінесцентні лампи білого кольору.

Не рідше 1 разу на тиждень у приміщеннях громадського харчування роблять генеральне прибирання з використанням дозволених МОЗ України мийних і дезінфікуючих засобів. Наявність мух, тарганів та гризунів свідчить про незадовільний санітарний стан підприємства.

Аналіз харчових отруєнь

Харчове отруєння – це будь-яке захворювання, викликане вживанням неякісної або отруйної їжі.

Харчова токсикоінфекція – гостре харчове отруєння, зумовлене вживанням в їжу продуктів, що містять патогенні мікроорганізми і/або їхні токсини (а іноді це токсини, вироблені не патогенними мікроорганізмами). Крім мікробних отруєнь, розрізняють отруєння, пов'язані з вживанням в їжу отруйних рослин і тварин, а також отруєння різними хімічними речовинами. Зараження патогенними мікроорганізмами (харчова інфекція) спостерігається частіше, ніж отруєння природними або хімічними токсинами (харчова інтоксикація).

Симптоми харчового отруєння:

Порушення проявляються зазвичай через 2-5 годин після вживання зараженого продукту і характеризуються:

• болями в животі;

• нудотою;

• блювотою;

• діареєю;

• підвищенням температури тіла до 37,5-39 оС;

• загальною слабкістю;

• лихоманкою.

Як попередити харчове отруєння:

Завжди мийте руки перед приготуванням їжі, мийте посуд гарячою мильною водою після приготування в ній м'яса і риби.

Не розморожуйте м'ясо при кімнатній температурі. Розморожуйте його поступово в холодильнику або швидко – в мікрохвильовій печі, і відразу готуйте.

Уникайте сирих маринованих продуктів і сирого м'яса, риби чи яєць. Ретельно готуйте всі подібні продукти.

Не їжте продукти, які виглядають зіпсованими або погано пахнуть, чи продукти з роздутих або тріснутих консервних банок.

Тримайте холодильник при температурі 3 °С. Ніколи не їжте готового м'яса або молочних продуктів, які знаходилися поза холодильником більше двох годин.

Коли варто викликати швидку допомогу:

У Вас важкі симптоми отруєння – наприклад, водянистий понос, в якому протягом доби з'являється значна кількість крові.

Ви належите до групи високого ризику.

При підозрі на ботулізм (харчове отруєння, що загрожує життю – наступає при попаданні в їжу ботулотоксину, що виробляється спорами деяких бактерій). Найчастіше ботулотоксин міститься в продуктах домашнього консервування, особливо в стручкової квасолі та помідорах. Симптоми отруєння зазвичай з'являються через 12-36 годин після вживання зараженої їжі і можуть включати головний біль, погіршення зору, м'язову слабкість аж до паралічу. У деяких хворих можуть спостерігатися нудота і блювання, запор, затримка сечовипускання, утруднення дихання і сухість у роті. При появі цих симптомів потрібна термінова медична допомога.

Гігієна праці


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 274; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!