Структура податкового конфлікту.



Під структурою податкового конфлікту слід розуміти сукупність необхідних та достатніх елементів, що характеризують конфлікт.

Конфлікт містить такі основні структурні елементи:

Сторони конфлікту (учасники конфліктної ситуації). Їх завжди буває 2

Предмет конфлікту - те, через що виникає конфлікт між його учасниками, на що претендує кожний. Вважають, що предмет конфлікту може бути матеріальним ( майно, гроші, тощо), ідеальним( статус, правила, закони, право, норма).

Умови перебігу конфлікту (зовнішній контекст, в якому виникає і розвивається конфлікт);

Образи конфліктної ситуації( уявлення про конфліктну ситуацію, притаманні учасникам конфлікту);

Способи поведінки в конфлікті (конкретні дії учасників конфлікту).

Існує 5 основних способів поведінки в конфлікті:

відхід від конфлікту, боротьба, поступливість, компроміс, співробітництво.

 Реалізація того чи іншого способу в кожній конкретній ситуації залежить від:

а) особливостей конфліктної ситуації (типу конфлікту, його змісту, кількості людей, які задіяні у конфлікті тощо);

б) індивідуально-психологічних характеристик учасників конфлікту (їхніх потреб, інтересів, стилю спілкування, особливостей емоційної сфери тощо).

 

Способи поведінки в конфлікті.

Люди неоднаково поводяться під час конфлікту. Нерідко питання, що стало предметом суперечностей, вдається вирішити, використавши пораду, прохання про скасування розпоряджень, нейтралізацію інших конфліктогенних чинників, а нерідко набуває публічного характеру: сторони звертаються до вищих органів, суду, засобів масової інформації. Кожній формі перебігу конфлікту відповідають специфічні форми поведінки і взаємини людей:

1. Конкуренція. Цей тип поведінки може бути ефективним, якщо людина наділена певною владою, переконана, що її рішення чи підхід є правильними, і володіє достатнім ресурсом, щоб наполягати на них.

2. Уникання (втеча). Використовують цей тип поведінки, якщо проблема, наякій зійшлися інтереси сторін, не надто важлива, не вартує трати сил на її розв'язання; коли індивід відчуває свою неправоту, все більше переконується у перевагах аргументів чи владних повноважень свого опонента; 3. Пристосування. Цей тип поведінки є доречним у таких ситуаціях

— коли протилежна сторона наділена більшою владою, завдяки чому обов'язково переможе;

— коли індивід усвідомлює, що, пішовши на деякі поступки, небагато втратить;

4. Співробітництво. Така поведінка спрямована на пошук рішення, яке б задовольняло інтереси всіх сторін.

5. Компроміс. Цей тип поведінки передбачає врегулювання проблеми шляхом взаємних поступок. Він є особливо ефективним, якщо сторони усвідомлюють, що одночасне досягнення одного й того самого неможливе.

Причини виникнення міжнародних податкових конфліктів.

Міжнародні конфлікти — різновид соціальних конфліктів. Під останніми розуміється зіткнення протилежних поглядів, збігання інтересів і дій держав блоків їх, регіонів, спільностей — професійних і соціальних груп, класів, етносів, конфесійних та інших організацій і груп, Інколи міжнародний (зовнішньополітичний) конфлікт розглядається дуже широко. Будь-яка суперечність на міжнародній арені, об´єктивна чи суб´єктивна, істотна чи незначна стосовно практичного життя, економічна, політична, ідеологічна або інша видається за готовий міжнародний конфлікт.

Економічні, політичні, ідеологічні, територіальні, національні, релігійні та інші суперечності мають безпосереднє відношення до міжнародних конфліктів, які виникають. Такі суперечності можуть виступати як об´єктивна основа, причина і рушійні сили конфліктів. Реально існуючі суперечності знаходять пряме чи опосередковане, адекватне чи суб´єктивістськи спотворене відображення в сутності і в типі конфлікту, в інтересах, стратегії, тактиці і в засобах здійснення його державами, політичними силами, у зовнішніх умовах розвитку міжнародного конфлікту.

Суперечності виступають рушійною силою розвитку суспільства; вони існують завжди і мають специфічні форми і методи розв´язання.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 258; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!