Застосування співробітництва при врегулюванні податкового конфлікту.



Співробітництво. Така поведінка спрямована на пошук рішення, яке б задовольняло інтереси всіх сторін. Тому втягнуті в конфлікт сторони, захищаючи свої інтереси, намагаються плідно співпрацювати. Цей тип поведінки вимагає тривалішої роботи, оскільки індивіди спочатку висловлюють свої турботи, інтереси, потреби, а потім обговорюють їх. За наявності достатнього часу, актуальності проблеми для обох сторін цілком можливе вироблення взаємовигідного рішення. Особливо ефективне співробітництво, коли сторони мають різні приховані потреби, стратегічні цілі й плани на майбутнє, що і є безпосереднім джерелом конфлікту. Але спершу вони повинні відмовитися від сильного протистояння, обговорити проблему, шукаючи найраціональніших способів її розв'язання. Співробітництво є оптимальним типом поведінки у таких ситуаціях:— якщо вирішення проблеми дуже важливе для обох сторін і ніхто не має наміру поступатися комусь;— якщо у сторін тісні, тривалі й взаємозалежні відносини;— якщо сторони мають час на вирішення проблеми .Попри те, що тип співробітництва потребує значних зусиль, немало часу, вміння висловити свої потреби, вислухати протилежну сторону, вироблення альтернативних варіантів розв'язання проблеми, він є найефективнішим щодо задоволення інтересів обох сторін у складних конфліктних ситуаціях. Затакого типу поведінки домінує принцип: “Я прагну виграти і хочу, щоб Ви виграли також”. Співробітництво є мудрим підходом у розв'язанні проблеми, найпродуктивнішою стратегією і стилем поведінки у конфліктах. Воно є конструктивним способом виходу із конфлікту, задоволення інтересів обох сторін.

Компроміс як шлях до врегулювання проблем.

Компроміс. Цей тип поведінки передбачає врегулювання проблеми шляхом взаємних поступок. Він є особливо ефективним, якщо сторони усвідомлюють, що одночасне досягнення одного й того самого неможливе. Компроміс як продуктивний тип поведінки зарекомендував себе у таких ситуаціях:— якщо обидві сторони наділені однаковою владою, а їх інтереси взаємовиключні;— якщо індивід намагається знайти рішення, відчуваючи дефіцит часу або усвідомлюючи, що це економний та ефективніший шлях;— якщо індивіда влаштовує тимчасове рішення або короткочасна вигода. У деяких ситуаціях співробітництво виявляється непридатним (наприклад, жодна із сторін не має часу чи сил для співробітництва або їх інтереси взаємовиключаються). За таких умов може спрацювати компроміс. Він також часто є вдалим відступом або останньою можливістю знайти оптимальне рішення. Однак, якщо компроміс був досягнутий без ретельного аналізу інших можливих варіантів розв'язання проблеми, він може не бути оптимальним виходом з конфлікту.

Форми розв’язання податкових конфліктів.

Податкові конфлікти розв’язуються різними формами: шляхом парламентських та інших конституційних процедур; за допомогою розгляду кримінальних, цивільних та інших справ у суді та господарському суді; через прийняття рішень в адміністративному порядку, податковій інспекції, міліції, ДАІ та багатьох інших установах, які застосовують право Незважаючи на відмінності цих органів у процедурах конфліктного регулювання, що вони вживають, у них є істотні спільні ознаки: 1) конфлікт урегульовується органом, який уповноважений на це державою і законом; 2) орган, що розв'язує конфлікт, діє наоснові права і заради виконання правових норм; 3) конфліктуючі сторони під час розгляду спору наділяються правами та обов'язками, передбаченими законодавством;  4) рішення, що приймається стосовно конфлікту, є обов'язковим для його сторін та, як правило, для інших громадян та організацій. Отже, конфлікт набуває чітких обрисів, формалізується, як формалізується і сама процедура його розв'язання. Позитивним аспектом юридичних процедур є те, що остаточне рішення в них приймається на основі права, а відтак, не є безпідставним і мінімально залежить від суб'єктивізму; що ж до можливих помилок, то їх виправлення передбачено наступною юридичною процедурою (затвердження рішення вищим органом, оскарження рішення, перегляд рішення тощо).


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 196; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!