Класифікація учасників податкового конфлікту.



За критеріями об’єму та характеру податкової правосуб’єктності можливо провести класифікацію учасників податкового конфлікту:

1. учасники, які мають повну податкову правосуб’єктність ( підприємства, установи та організації, а також фізичні особи - платники податків, зборів та обов’язкових платежів).

2. учасники конфліктів з обмеженою податковою правосуб’єктністю( податкові агенти, банки та інші кредитні установи, законні та уповноважені представники та посадові особи платників податків).

3. учасники з публічною податковою правосуб’єктністю ( держава в особі органів законодавчої та виконавчої влади в тому числі податкових органів, органів МВС, органів місцевого самоврядування, судових органів, інших органів, що беруть участь у конфлікті.

Також виділяють:

- Основні учасники конфлікту (прямі безпосередні сторони, які приймають участь в конфлікті, їх називають опонентами).     

- Неосновні учасники конфлікту (решта зацікавлених сторін, їм належить другорядна роль у виникненні конфлікту:групи підтримки, ініціатори конфлікту, організатори, підбурювачі, посередники).

 

 

Співвідношення податкового конфлікту з поняттям податкового спору.

По мірі виникнення та розвитку податкового конфлікту можливо виникнути і питання про його співвідношення з поняттям податкового спору.

Проте, слід врахувати думку науковця Л.А. Грось, яка вважає, що конфлікт між суб’єктами підлеглим і наділеним владними повноваженнями не може мати назву спору, оскільки значення цього слова таке, що його суб’єктами можуть бути тільки юридично - рівні суб’єкти.

Податковий конфлікт, це зіткнення інтересів суб’єктів податкових відносин, їх поглядів та прагнень в галузі оподаткування.

      Податкові спори пов'язані із застосуванням санкцій у зв'язку з порушенням податкового законодавства, донарахуванням податкових зобов'язань, незаконністю проведення податкових перевірок, відшкодуванням надмірно сплачених сум податків та інше. Як показує практика, адміністративний та судовий розгляд податкових спорів за участю кваліфікованих податкових юристів є для платників податків єдиною можливістю досягти бажаного результату в зниженні податкового тягаря.

Умови виникнення податкового конфлікту.

  Аналізуючи проблему виникнення конфлікту, слід розрізняти фактори, що створюють фон для виникнення та розвитку конфлікту, і ті чинники, що безпосередньо створюють конфліктну ситуацію та призводять до її переростання в конфлікт.

Існують об’єктивні та суб’єктивні умови, що обумовлюють участь людини в конфлікті.

Об’єктивні умови– це реально існуючі в дійсності обставини, що не залежать від нашого бажання і які важко чи не можливо замінити: умови буття, тощо.

Суб’єктивні умови – стимули до конфліктних дій, обумовлені певними уявними обставинами. Оскільки люди нерідко викривлено сприймають ситуацію, вякій вони знаходяться, у їхній уяві реальні обставини набувають невластивого їм насправді характеру.

 

Ознаки податкового конфлікту.

Податковий конфлікт, це зіткнення інтересів суб’єктів податкових відносин, їх поглядів та прагнень в галузі оподаткування.

Характерними ознаками податкового конфлікту є: 1. Наявність двох сторін, що мають суперечливі інтереси та усвідомлюють цю суперечливість, усвідомлюють себе як учасників податкового конфлікту.

2. Наявність взаємного відчуження сторін, яке виявляється в протистоянні або поведінці, спрямованій на руйнування планів та намірів протилежної сторони.

3 Спроба зробити свою позицію чи інтерес панівними, тим самим обмеживши дії опонента і підпорядкувавши його поведінку власному контролю.

4. Порушення комунікації між сторонами, що мають суперечливі інтереси.

5. Рушійною силою будь якого конфлікту, в тому числі податкового, є люди ( представники органу влади чи державного управління), що мають специфічні власні інтереси, а також певні спільні з тими чи іншими групами людей інтереси й потреби

 

Об’єктивні та суб’єктивні фактори участі у податковому конфлікті.

Аналізуючи проблему виникнення конфлікту, слід розрізняти фактори, що створюють фон для виникнення та розвитку конфлікту ( вони опосередковано впливають на виникнення та розвиток конфліктної ситуації), і ті чинники, що безпосередньо створюють конфліктну ситуацію та призводять до її переростання в конфлікт.

Існують об’єктивні та суб’єктивні фактори, що обумовлюють участь людини в конфлікті.

Об’єктивні фактори – це реально існуючі в дійсності обставини, що не залежать від нашого бажання і які важко чи не можливо замінити: умови буття, тощо.

Суб’єктивні фактори – стимули до конфліктних дій, обумовлені певними уявними обставинами. Оскільки люди нерідко викривлено сприймають ситуацію, вякій вони знаходяться, у їхній уяві реальні обставини набувають невластивого їм насправді характеру.

І об’єктивні і суб’єктивні фактори створюють умови для конфлікту, проте не можуть бути безпосередніми причинами конфлікту.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 307; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!