Роль попередження конфліктів у досягненні співвідношення публічних та приватних інтересів у сфері оподаткування.



На сучасному етапі вдосконалення регулювання податкових відносин в Україні важливу роль відіграє стабільність, попередження та правове розв’язання конфліктів, що виникають у сфері оподаткування.

Наука теорії права, фінансового, податкового, адміністративного та кримінального права спрямована на розв’язання проблем, які негативно впливають на стабільність економіки держави.

У даний час теорія податкового права потребує розвитку нових теоретичних та методологічних підходів з використанням методологічних прийомів, категорій різних наук.

Регулювання податкових спорів досить складний процес, який супроводжується адміністративно-апеляційною процедурою узгодження податкового зобов’язань, судовим розглядом податкових спорів, колізією норм податкового законодавства з іншими галузевими нормами.

В теорії податкового права крім традиційних підходів в регулюванні податкових відносин доцільно використовувати прогресивні правові теорії про формування нових податково-правових інститутів. До таких нових теорій слід віднести конфліктологію податкових відносин, співвідношення публічних та приватних інтересів у сфері оподаткування, аналіз спірних ситуацій у податковому праві.

Сучасна теорія податкового права і практика правового регулювання податкової діяльності ускладнюють правовідносини, що в свою чергу, впливає на посилення державного регулювання.

Вважаю, що розвиток основ теорії та практики попередження податкових правопорушень, правове розв’язання конфліктів у сфері оподаткування можуть відігравати важливу роль у досягненні співвідношення публічних та приватних інтересів у сфері оподаткування.

Податкове право характеризується перш за все як право, що регулює відносини у сфері публічних та приватних інтересів. Відтак весь зміст його існування полягає у підтриманні публічного правопорядку в сфері оподаткування, впорядкуванні системи застосування державного примусу в процесі законного вилучення частини власності підприємств, установ, організацій та фізичних осіб на публічні (державні) потреби, попередженні та розв’язанні неминучих при цьому індивідуальних соціальних конфліктів та спорів. В силу цієї специфіки податкове право не можу бути безконфліктним.

Класифікація податкових конфліктів за: сферою прояву, ступенем тривалості, суб’єктами.

За ступенем тривалості й напруженості конфлікти поділяються на:

1. Бурхливі конфлікти – протікають швидко і вирізняються значним емоційним забарвленням, крайнім ступенем негативних відносин сторін. Конфліктуючі сторони слабо контролюють свої реакції і вчинки. Значною мірою на перебіг цих конфліктів впливають індивідуально-психологічні особливості особистості. 2. Гострі довготривалі конфлікти виникають за наявності глибоких, стихійних суперечностей. Конфліктуючі сторони контролюють свої реакції і вчинки, але дотримуються непримиренних позицій у конфлікті.

3. Слабо виражені конфлікти, що протікають повільно, характерні для протиріч, які не дуже загострені або в яких активною є лише одна із сторін, а інша уникає конфронтації.

4. Слабо виражені конфлікти, що протікають швидко, як правило, характерні для конкретних епізодів. Це оптимальна форма вирішення суперечностей. Але коли цей епізод спричинює інші, конфлікт може бути набагато складнішим.

1. Економічні конфлікти – виникають внаслідок економічних суперечностей, зіткнення економічних інтересів. Саме економічні інтереси є підґрунтям глобальних протиріч між державами, соціальними верствами, коли задіяні широкі маси населення. Можуть виникати й між окремими людьми.

2. Політичні конфлікти пов’язані з боротьбою за владу. За певних умов вони можуть виходити за межі демократичних форм і переростати у масові заворушення, повстання, громадянські війни. Для багатьох сучасних політичних конфліктів характерні міжнаціональні та міжрелігійні аспекти.

3. Ідеологічні конфлікти пов’язані із зіткненням у соціально-політичних поглядах, установках, переконаннях людей. Часто пов’язані з політичними та міжнаціональними відносинами.

4. Міжнаціональні конфлікти за ступенем загостреності, масштабністю та наслідками займають особливе місце. Тісно пов’язані з іншими видами конфліктів.

5. Соціальні (у вузькому розумінні) конфлікти виникають внаслідок суперечностей у сфері охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення, надання пільг, у комунальній сфері, вони стосуються питань житла, користування побутовими послугами тощо.

Суб’єктами та рівнем організації суспільного життя розрізняють конфлікти між індивідами, соціальними група­ми, класами, державами.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 205; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!