Обєктивні та суб’єктивні фактори участі у податковому конфлікті



Існують об’єктивні та суб’єктивні фактори, що обумовлюють участь людини в конфлікті.

Об’єктивні фактори – це реально існуючі в дійсності обставини, що не залежать від нашого бажання і які важко чи не можливо замінити: умови буття, тощо.

Суб’єктивні фактори – стимули до конфліктних дій, обумовлені певними уявними обставинами. Оскільки люди нерідко викривлено сприймають ситуацію, в якій вони знаходяться, у їхній уяві реальні обставини набувають невластивого їм насправді характеру.

І об’єктивні і суб’єктивні фактори створюють умови для конфлікту, проте не можуть бути безпосередніми причинами конфлікту.

 

Попередження конфліктів у сфері оподаткуваня.

Попередження конфліктів — організація життєдіяльності суспільства, соціальної спільноти, яка мінімізує вірогідність протиріч між його суб´єктами.

Зрозуміло, що набагато легше попередити конфлікт, ніж його розв´язати, тому профілактика конфлікту є не менш важливою, ніж уміння його конструктивно вирішувати. Діяльність із профілактики конфлікту охоплює такі головні напрями: — створення необхідних умов для мінімізації їх кількості та розв´язання неконфліктними засобами; — оптимізація організаційно-управлінських умов створення та функціонування організацій; — ліквідація соціально-психологічних причин конфліктів; — блокування особистісних чинників виникнення конфліктів.

Однак часто попереджувальні заходи бувають запізнілими або недостатньо ефективними, а інколи можуть навіть посилити дію чинників, що спричинили конфліктну ситуацію. За таких умов необхідно зробити все для його швидкого розв´язання, маючи на увазі, що це можливо за спільних зусиль його учасників, спрямованих на припинення протидій та вирішення проблеми, що призвела до зіткнення.

Роз’яснення податкового законодавства органами Державної податкової служби.

ст. 17 ПКУ встановлює, що платник податків має право безоплатно отримувати в органах ДПС, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативноправові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов’язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю.

За зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Податкова консультація – допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативноправового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган

Податкові консультації можуть надаватись платникам податків у письмовій та усній формі і в електронній формі засобами електронного зв’язку. Письмові податкові консультації мають бути відповідним чином підписані та завірені печаткою відповідних органів. Письмова консультація вважається належним чином врученою, якщо вона надіслана за адресою платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручена платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

Юридичні аспекти міжнародних податкових конфліктів.

Міжнародним конфліктом є конфлікт, який виникає за участі двох чи декількох міжнародних суб’єктів та має міжнародно-політичні наслідки; Міжнародному конфлікту властиві наступні особливості: - міжнародний конфлікт може розпочинатися як внутрішній, але його ескалація здатна виводити об’єкт конфлікту за межі юрисдикції його учасників, внаслідок чого конфлікт призводить до міжнародних наслідків;

- розвиток міжнародного конфлікту відбувається в специфічних умовах анархії міжнародної системи, яка зменшує ефективність міжнародно-правових інструментів його вирішення;

- міжнародний конфлікт може приймати різні форми, і часто поняття, що асоціюються із конфліктом, позначають лише один із можливих шляхів його вирішення (наприклад, ультиматум).

Об’єктом міжнародного конфлікту є матеріальна або нематеріальна цінність, з приводу якої інтереси його суб’єктів є несумісними; повне володіння або контроль над якою не може бути досягнуте одночасно всіма сторонами конфлікту.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 628; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!