Дайте загальну характеристику групи Світового банку



На сьогоднішній день світовий банк - група, яка включає:

1. міжн.банк реконструкції та розвитку (МБРР)

2. міжн.фін.корпорація (МФК)

3. міжн.асоціація розвитку (МАР)

4. багатостороннє агентство гарантії інв.(БАГІ)

5. міжн.центр урегулювання інв.суперечок (МЦУІС)

Усі організації є спеціалізованими агентствами ООН і мають вл.статути та самост.членство.

МБРРбуло створено з метою відбудови і реконструкції св.ек-ки. Гол.мета на момент заснування – створення міжн.фінансуючої орг-ції для підтримки реконструкції і розвитку ек-ки, тобто фінанс.розрушеної Є. Спочатку була зосередж.увага на підтримці найбідніших кр, з поч.90 рр.доп.надавалась країнами з перех.ек-кою. К-л форм.за рахунок членських внесків, розподіл акцій відб.у від-ті з квотами, позичені кошти-залучення обл.-ій.

Особл-сті дія-сті МБРР : надання позики бідним кр, що розвив; позики над.лише урядам або центр.банкам під держ.програми; позики над.на 15-20 років; % ставка змін.кожні 6 місяців і в сер.становить 7,5 %; Перш ніж надати кредит МБРР здійсн.оцінку еф-сті проекту; Здійсн.контроль за викон.проекту.

МФКїї метою є сприяння зрост.прив.сектора в кр, що розвив.

К-л форм.за рахунок членських внесків кр-членів.

Особл-сті кредитування: МФК кредитує лише високорентабельні прив.під-ва; кредити над.без гарантії уряду; МФК надає кредити строком на 5-15 років, а фактично на 7-8 р;  фінансується не весь проект, лише 25 % від його вартості; під-во, що отримує кредит, продає частину акцій МФК; % встановл.від того, яка ситуація на ринку.

МАР -метою створ.є надання позик найб.кр.на 35-40 років. К-л форм.за рахунок внесків найбагатших кр.

БАГІстворено з метою залуч.інв.в кр.третього світу; сприяти розповсюдж.пр.іноз.інв.шляхом їх страх-ння від некомерц.ризиків і створ.сприятливого інв.клімату для інвесторів.

МЦУІС створ.у 1966р з метою стимул.прив.інв.через врегул.конфліктів між іноз.інвест.та місц.урядами.

 

Дайте загальну характеристику МВФ

МВФ було створ на Бреттон-Вудській конференції в 1944 р.

Мета створення: Регул.та сприяння розвитку вал.відносин між кр-членами і надання їм рекомендацій

Завданням МВФ: сприяння стабіліз.валют, регул.вал.курсів, ліквідація вал.обмежень, орг-ція консультат.доп.з фін.і вал.питань.

Формування капіталу МВФ: за рахунок квот. Розмір квоти перегляд.кожні 5 років; позичк.кошти від розвинених кр; для над.кр-членам у періоди серйозн.екон.труднощів МВФ використ.кред.лінію- генер.угоди про позики

Особл-сті механізму кредитування: МВФ позичає іноз.валюту чи СПЗ лише офіц.органам кр-члена МВФ;МВФ надає коротко- та середньострок.позики; Кредити МВФ не піддаються реструктуризації.

Категорії кредит. механізмів МВФ:

1. Звичайний механізм:

- механізм резервних часток. Резервна частка – це перша порція іноз.валюти, яку могла отримати кр = 22,7% квоти. Кр-кредитори МВФ мають кред.порцію, яка включає суму позик.

- механізм кред.часток. Поверх рез.частки кожна кр-член МВФ може отрим.позику в розмірі 100% квоти.

- механізм розш.фін-ння над.позика на 3 роки, 3-ма траншами.

 - механізм дод.фін-ння – викор.позич.коштів, застосов. до країн з «хронічним» пас.плат.балансом.

2.Спец.компенс.механізм застос.у випадку непередбач.ситуацій, коли пас.стан плат.балансу спричинений не з вини даної кр, а за зовн.обставин.

3.Механізм надзвич.допомоги – використпри непередбач.стих.лихах у формі закупки товарів у тієї кр, яка постраждала.

4.Допомога країнам з низьким рівнем доходів, це безпроцентна позика

 

 

Загальна характеристика МБРР та ЄБРР

МБРР було створено у 1944 році разом з МВФ з метою відбудови і реконструкції св.ек-ки за рішенням Бреттон-Вудської конференції. Головна мета на момент заснування – створ.міжн.фінансуючої орг-ції для підтримки реконструкції і розвитку ек-ки, тобто фінанс.розрушеної Європи. Спочатку була зосередж.увага на підтримці найбідніших кр, з початку 90 рр. допомога надавалась країнами з перех.ек-кою. Сьогодні членами МБРР є 185 країн. К форм.за рахунок членських внесків. Члени – тільки члени МВФ. Право голосу визнач.її пайовою часткою у стат К банку. Особл-стями дія-сті МБРР є: -позики над.переважно бідним кр; позики над.урядові або ЦБ під держ.програми; кредити над.цільові; позики над.на 15-20 рр, 5 р пільгового періоду; % ставка змін.кожні 6 міс; рішення про над.кредиту над.на основі поп.оцінок еф-ті проекту.

ЄБРР створ.для фін-ння екон.реформ у кр.центр.і сх.Є з метою їх переходу до ринк.ек-ки у 91р. 

Осн.цілі і функції:підтримка екон.розвитку і реконструкції країн ЦСЄ - підтримка кр-отримувачів допомоги проведені структурних екон.реформ - сприяння інвестиціями у вир-во, а також у сферу послуг і фін.сектор - стимулювання ключових і екон.обґрунт.проектів - заохочення пр.іноз. кредити над.під гарантію уряду чи заставу. Штаб-квартира у Лондоні. Керівний орган – Рада Керуючих на чолі з Головою. ЄБРР працює лише на комерц.засадах. ЄБРР здійснює пр.інвестиції, а також надає техн.допомогу (консультації, курси навчання банкірів та менеджерів, допомога орг-ії си-м розподілу продовольства). Акціонерами Банку є 61 держава, Європ.Комісія та Європ.інв.Банк.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 302; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!