Місце та значення оперативного запам'ятовування в процесі розвитку пам'яті у підлітковому віці.



Проблема оперативного запам'ятовування знакової інформації.

У параграфі 1.1 ви аналізуєте, як представлена вибрана вами проблема у психологічних дослідженнях. Бажано скласти для себе план аналізу, який би виділяв основні  напрямки таких досліджень. Можна структурувати аналіз за такими критеріями якдослідження у вітчизняній і зарубіжній психології, дослідження різних психологічних шкіл та напрямків, дослідження у різних галузях психології тощо. План аналізу може також відображати історію розвитку проблеми.

У кінці параграфа робиться узагальнення на 0,5-1 сторінку, де коротко викладаєте висновки про результати аналізу. Ці узагальнення не слід спеціально виділяти, можна обмежитися коротким узагальненням: Отже, в результаті проведеного аналізу виявилося..., Таким чином, можна дійти висновку…

У параграфі 1.2 висвітлюється зміст предмета дослідження, надається аналіз тих наукових робіт, які присвячені досліджуваній проблемі. Якщо саме таких досліджень не виявиться, то потрібно брати найбільш близькі за тематикою. У цьому параграфі, виходячи з аналізу літератури, слід побудувати власну модель досліджуваного явища, власне бачення, яке, втім, може й не давати повної пояснювальної схеми. Після цьго необхідно відмітити деякі прояви та характеристики оперативної пам’яті, які вже вивчені іншими авторами. Але разом з цим слід також написати, що про окремі характеристики даних у літературі, що була доступна вам, немає, і на виявлення їх буде спрямована експериментальна частина вашого дослідження.

Порада: Перш, ніж писати, потрібно перечитати та продивитися велику кількість літературних джерел, зокрема, класиків вітчизняної та зарубіжної літератури, які вивчали проблему, що досліджується, статті з журналів та наукових збірників за останні п’ять років. При цьому слід робити виписки, обов'язково зазначаючи джерело з усіма реквізитами і номер сторінки, з якої взято цитату. По можливості зміст першого розділу має бути аналізом, а не цитатником, і тим більше не плагіатом. Цитувати можна і треба але лише там, де цитата є ілюстрацією вашого аналізу.

Другий розділ.

Зміст другого розділу значною мірою залежить від стратегії експериментального дослідження, яку ви виберете. Але, як правило цей розділ присвячений методам і методиці дослідження. Слово методика - багатозначне. У першому значенні воно означає конкретизацію якогось загальнонаукового методу для потреб конкретного дослідження. Наприклад, є загальнонауковий метод - експеримент і є соціометрична методика як конкретизація цього методу, яка спрямована на виявлення структури соціальних стосунків. Друге значення слова методика - це комплекс, набір методик, узгоджених завданнями одного дослідження. Отже, ви можете писати так: "Методика даного дослідження включає опитувальник Кеттелла, метод соціометрії і т.д.". Таким чином, назва другого розділу може бути такою:

Приклад. Розділ II. Методи та методика дослідження.

Цей розділ може складатися з двох підрозділів (параграфів). Два параграфи доцільно робити тоді, коли методи, які ви маєте застосовувати, діляться на дві групи. Це буває, коли дослідження здійснюється на межі двох дисциплін (наприклад, психології і мовознавства), або ж коли ви хочете об'єднати у своєму дослідженні кілька наукових підходів (наприклад номотетичний та ідеографічний, діяльнісний та суб’єктний). У такому випадку один з параграфів має описувати методичні процедури, які застосовуються в рамках одного підходу, а другий параграф описує особливості методичного апарату другого підходу.

Може бути й інший варіант. У першому параграфі робиться обгрунтування експериментального дослідження. Ви пояснюєте чому вибрані саме такі, а не інші методи і методики. При цьому ви посилаєтесь на дослідження інших авторів. Не зайвим буде прослідкувати релевантність (відповідність) методів тим теоретичним викладкам, які ви зробили у розділі І.

У другому параграфі описуються конкретні методики дослідження і процедури проведення дослідження. Якщо методики стандартизовані широко розповсюджені, то можна обмежитися посиланням на автора методики і джерело, звідки вона взята. Але якщо ви розробили свою методику: опитувальник чи план бесіди, то доцільно їх привести повністю. Слід також описувати процедуру дослідження: коли і за яких умов воно проводилося (чи це був початок навчального року, чи кінець, на першому уроці, чи на останньому, міська школа, чи сільська, словом, всі дані, які могли вплинути на результати досліджень). За такого підходу назви параграфів другого розділу можуть бути сформульовані так:

Приклад.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 186; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!