Визначити місце оперативної пам’яті у структурі пам’яті в цілому у пятикласників.



Дослідити особливості оперативного запам’ятовування знакової інформації п’ятикласниками.

Порівняти одержані результати з загальними закономірностями розвитку пам’яті із показниками розвитку оперативної пам’яті, одержаними іншими дослідниками.

4. Розробити рекомендації що до прийомів раціонального запам’ятовування, які використовувалися для іншого матеріалу чи іншого віку і адаптувати їх дляп’ятикласників і для запам’ятовування знакової інформації або на їх основі сформулювати власні оригінальні.

Завдання дослідження формулюють в категоріях аналізу: “порівняти”, “визначити” (ознаки, категорії, параметри тощо), “провести класифікацію”, “розробити” (програму, методику, рекомендації) і т.п.

Найбільш типовою помилкою при формулюванні завдань дослідження є плутанина між завданнями дослідження та видами діяльності дослідника. Наприклад для вирішення зазначених наукових завдань студенту, що пише дипломну (магістерську) роботу, необхідно:

1. Проаналізувати наукову літературу з питань розвитку пам’яті в підлітковому віці.

2. Вивчити особливості оперативної пам’яті в навчальній діяльності.

На основі узагальнення досвіду дослідження оперативної пам’яті створити методику дослідження.

4. Вивчити особливості оперативної пам’яті п’ятикласників / можливості її розвитку на уроках української мови.

Методи та організація дослідження.

Тут дуже коротко перераховуються методи та методики, які використовуються при проведенні дослідження. Характеризується вибірка (кого досліджували, їх вік, протягом якого часу проводилося дослідження чи проводилося ретестування, тощо.)

Наукова новизна.

Просто і невимушено в кількох словах зазначається, що нового внесить представлена робота в психологічну науку.

Приклад. Вперше на матеріалі вивчення української мови і літератури у 5 класі досліджено особливості функціонування оперативної пам'яті та її зв'язок з успішністю учнів.

Практичне значення.

В даному пункті зазначаються шляхи використати одержаних результатів, конкретизуються галузі застосування наукових даних. Бажано користуватися словами «деякі» , «певні», «в окремих випадках», тощо.

Приклад. Отримані в результаті виконання курсової роботи дані щодо особливостей оперативної пам'яті п'ятикласників дозволять оптимізувати вивчення деяких тем з української мови шляхом опори на творче осмислення матеріалу взамін його репродуктивного відтворення.

Надійність і вірогідність, як правило визначається репрезентативністю вибірки (кількістю і складом досліджуваних, які б повністю відображали характеристики явища, що вивчається в генеральній сукупності, тобто у всіх п’ятикласників у нашому випадку), узгодженістю теоретичної моделі досліджуваного явища з методами його дослідження, застосуванням методів, які адаптовані саме для подібних досліджень і соціокультурної ситуації та ще й доповнюють одне одного або дозволяють робити контроль результатів.

Приклад. Надійність і вірогідність дослідження забезпечувалися репрезентативністю вибірки (48 учнів 5-х класів), застосуванням методів, адекватних меті і завданням дослідження, поєднанням кількісного та якісного аналізу, використанням методів математичної статистики.

Перший розділ

У цьому розділі, як правило, аналізується література з вибраної проблеми і описується власна модель досліджуваного явища. В його назву ви можете включити формулювання досліджуваної проблеми, але в дещо більш широкому контексті. Іншими словами, назва та й зміст першого розділу мають відображати те предмет-об’єктне відношення, про яке йшлося вище. Так, якщо тема вашого дослідження - "Особливості оперативного запам'ятовування знаковї інформації п'ятикласникаим", то назва першого розділу може бути такою:

Приклад. РОЗДІЛ І. ТЕОРЕТИЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ ОПЕРАТИВНОЇ ПАМ'ЯТІ В ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ

Загалом же, назва та зміст цього розділу мають відображати стан досліджуваної вами проблеми в сучасній психології.

Як правило, всі розділи дипломної роботи мають бути структурованими, тобто поділеними на два-три підрозділи (параграфи). У першому підрозділі (параграфі) необхідно аналізувати проблему, так би мовити, ближче до об’єкта дослідження, а в другому - до предмета. Це має бути відображено в назвах підрозділів.

Приклад.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 207; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!