ІІІ. Організація роботи в місцевому суді. Апарат місцевого суду



Організаційна робота проводиться за нижченаведеними напрямками.

Обов'язки з розгляду справрозподіляються між суддями за такими принципами:

- територіальний (зональний),згідно з яким кожен суддя розглядає всі кримінальні та цивільні справи, що виникають на закріпленій за ним території (частині району чи міста);

- предметний (функціональний),коли один суддя розглядає кримінальні справи, а інший — лише цивільні; або певну категорію кримінальних справ, наприклад про злочини неповнолітніх, у сфері економіки тощо;

- предметно-зональний принципвикористовується за наявності великої кількості суддів у складі суду, кожен із яких розглядає або тільки кримінальні справи, або тільки цивільні справи в межах закріпленої за ним зони;

- беззональний принцип —коли судді розглядають кримінальні справи за дорученням голови суду, а цивільні лише в тих випадках, коли позовні заяви надійшли до судді під час прийому населення.

Організація роботи ґрунтується на її плануванні.Планування роботи суду можливе як у загальному плані всієї організаційної роботи, так і в календарних планах поточної роботи з розгляду судових справ.

Прийом відвідувачівпроводиться в кожному місцевому суді головою, усіма суддями та здійснюється у суворо встановлений час, найбільш зручний для населення. Результати прийому фіксуються в спеціальному журналі прийому та реєстрації заяв і скарг. Скарги та заяви розглядаються в установлені законом строки.

Робота з кадрамипокладається на голову місцевого суду. Ця робота зводиться до підбору кадрів, прийняття на роботу та звільнення з роботи всіх працівників суду (крім суддів): консультантів, секретарів, завідувача канцелярією, бухгалтера, діловодів, друкарок та ін. Існують різні форми підвищення кваліфікації суддів, інших співробітників суду: стажування суддів у суді вищого рівня, направлення секретарів та інших співробітників суду на курси підвищення кваліфікації, навчання на заочних і вечірніх факультетах юридичних навчальних закладів, проведення виробничих нарад з апаратом суду.

Вивчення й узагальнення судової практикипроводиться систематично та має на меті поліпшення діяльності місцевого суду, розкриття й усунення недоліків і помилок, що допускаються в судовій діяльності, розповсюдження передового досвіду, розроблення та здійснення попереджувальних заходів.

З урахуванням результатів узагальнення судової практики нерідко організуються та проводяться заходи спільно з іншими правоохоронними органами або із залученням різних громадських організацій.

У місцевому суді ведеться статистична звітність.До неї входять звіт про роботу суду з розгляду цивільних справ; звіт про роботу з розгляду кримінальних справ. Відповідальність за цю дільницю роботи несе голова суду. Основою звітності є первинний звіт, який полягає у веденні звітно-статистичної картотеки на кожну кримінальну, цивільну справу та статистичної картки на підсудного.

Довідкова робота із законодавства та судової практики,як правило, ведеться одним із суддів або спеціально призначеним співробітником суду — консультантом. Ця робота полягає в систематизації нормативно-правового матеріалу та судової практики, ознайомленні суддів з поточними змінами в законодавстві, наданні роз'яснень і консультацій, формуванні бібліотеки місцевого суду.

Діловодствополягає у веденні журналів, карток, книг і нарядів установленої форми, у яких відображається рух судових справ та іншої документації в суді. Керівництво організацією діловодства в суді здійснює голова. Безпо­середня відповідальність за ведення діловодства покла­дається на завідувача канцелярією, якщо така посада передбачена штатним розкладом, або на секретаря суду.

Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат,очолюваний керівником апарату (завідувачем секретаріату).

До апарату місцевого суду входять:

- завідувач канцелярією (старший секретар);

- помічник голови суду;

- консультант суду;

- секретар суду;

- секретар судового засідання;

- друкарка та ін.

До штату апарату судів входять також помічники суддів, наукові консультанти й судові розпорядники.

Апарат суду забезпечує його роботу зі здійснення правосуддя, узагальнення судової практики, аналізу судової статистики, систематизації та пропаганди законодавства, а також виконання інших функцій суду.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 392; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!