E багатоканальні маркетингові системи.



221. Вкажіть, який метод ціноутворення зазвичай використовується при визначенні ціни на товари, попит на яких хронічно перевищує пропозицію:

А витратний метод;

222. Вкажіть, через який відділ аптечного складу здійснюється реалізація лікарських засобів і виробів медичного призначення аптекам, лікувально-профілактичним закладам та іншим організаціям:

В експедиції;

223. Продукція підприємства знаходиться на етапі виходу на ринок. Яку стратегію ціноутворення обере підприємство, якщо її метою є швидке покриття витрат і максимізація прибутку:

С стратегію «зняття сливок»;

224. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до базових логістичних функцій:

А управління запасами;

225. Вкажіть, який з перерахованих методів ціноутворення використовує підприємство при орієнтації на ціни основних конкурентів на ринку, не звертаючи увагу на власні витрати і попит:

С метод ціноутворення на основі рівня поточних цін;

226. Існує декілька форм оптової торгівлі, у тому числі, і комерційні контакти суб'єктів ринку. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до комерційних контактів суб'єктів ринку:

В торгівля через посередницькі організації і підприємства;

227. Підприємство-виробник планує реалізовувати новий лікарський засіб через фірмові аптеки. Яка стратегія розподілу лікарських засобів буде задіяна? 

А пряма;

228. Фармацевтичне підприємство сприяє скороченню простою устаткування, покращує якість продукції, що випускається, прагне до поліпшення використання виробничих і складських приміщень. Якому виду логістики відповідає дана діяльність:

В виробничій;

229. Фармацевтичне підприємство прийняло рішення встановити ціну на лікарський препарат на основі рівня поточних цін. Що є визначальним фактором даної стратегії ціноутворення:

В конкуренція (ціни конкурентів);

230. Який відділ аптечного складу відповідає за виконання функцій зберігання і комплектації медичних і фармацевтичних товарів:

С оперативний;

231. Вкажіть, що не відноситься до факторів «шести правил логістики»:

D склад;

232. Управління матеріальними потоками на підприємстві ґрунтується на дотриманні певних принципів. Вкажіть, що не відноситься до даних принципів

С принцип структурності;

233. Фармацевтична фірма “Беладонна” використовує послуги посередника, який працює з фірмою за певною угодою і здійснює операції за її рахунок, при цьому йому надано виняткове право збуту товарів фірми в окремих регіонах. Цей посередник: 

E оптовий агент.

234. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до ключових логістичних функцій:

В складування;

235. Фармацевтичне підприємство купує субстанції і матеріали для виробництва лікарських засобів. В рамках якого виду логістики здійснюється дана діяльність:

С закупівельної;

236. Вкажіть, що з перерахованого відноситься до синтетичних елементів маркетингових комунікацій:

В мерчандайзинг;

237. Фахівцями відділу маркетингу фармацевтичної фірми, які займаються впровадженням на ринок нового антидіабетичного препарату, було проведено анкетування 230 лікарів-ендокринологів. Який метод маркетингових досліджень при цьому був використаний:

А опитування

238. При формуванні системи маркетингових комунікацій фірма повинна враховувати характеристики всіх засобів просування лікарського препарату на ринок. Яка з нижче наведених характеристик властива рекламі? 

C безособова комунікація;

239. Вкажіть, що з перерахованого відноситься до основних елементів маркетингових комунікацій:

В стимулювання збуту;

240. Проведення маркетингових досліджень за окремими фармацевтичними групами базується на зборі та аналізі первинної інформації, що відноситься до наступного методу маркетингових досліджень: 

А "польові" дослідження 

241. Фармацевтична фірма при розробці рекламної стратегії просування безрецептурних ліків передбачає визначення цільової аудиторії. Який з представлених видів реклами має найвищу вибірковість аудиторії споживачів: 

А реклама в місці продажу;  

242. Фармацевтична компанія для створення власного позитивного іміджу та іміджу свого товару бере участь в регіональних програмах з охорони здоров'я, захисту навколишнього середовища і таке інше. Доякого елементу маркетингових комунікацій відноситься даний вид діяльності:

С пабликрилейшнз (ПР);

243. Регіональний медичний представник іноземної фірми для характеристики територіального фармацевтичного ринку використовує дані періодичної та довідково-статистичної літератури. Який вид дослідження ринку ґрунтується на використанні вказаних джерел? 

А кабінетні дослідження;

244. Фармацевтична фірма активно рекламує препарат безрецептурного відпустки в засобах масової інформації: на телебаченні, на радіо і таке інше. Використовується також реклама в газетах, на місці продажу, сувенірна. Яку стратегію використовує в даному випадку фірма?

E залучення.

245. Ефективне управління маркетинговими комунікаціями ґрунтується на функції планування. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до етапів планування маркетингових комунікацій:

D організація роботи виконавців;

246. Рекламну діяльність у галузі фармації контролює і регламентує держава, зокрема Закон України “Про рекламу”. Що з наведеного не заборонено розміщувати в рекламі про лікарські засоби? 

C інформацію щодо використання або застосування безрецептурных лікарських засобів;

247. Особливістю маркетингових комунікацій на фармацевтичному ринку є те, що цільову аудиторію часто складають лікарі. Вкажіть, під яку класифікаційну категорію залежно від «ризику призначення» потрапляють лікарі, які призначають лікарський препарат після декількох років переконливого успіху препарату:

С ранні імітатори;

248. Оплачувана комунікація, що не персоналізується, здійснюється ідентифікованим (відомим) спонсором за допомогою засобів масової інформації з метою схилити до чогось або вплинути якось на аудиторію, це:

А реклама;       

249. При формуванні попиту на лікарські засоби використовуються різні засоби маркетингових комунікацій. Вкажіть, для якої цільової аудиторії проведення спеціальних PR-акцій буде більш ефективнішим заходом з формування попиту:

E індивідуальні покупці.

250. Фармацевтична фірма для просування використовує рекламу на телебаченні, радіо, в періодичних виданнях. Яким чином може бути визначена ефективність проведених рекламних заходів: 

C зіставленням витрат на рекламу та приростомобсягів продажу;

251. Маркетолог-фахівець проводить дослідження фармацевтичного ринку. При використанні даних періодичної літератури він розраховує можливу ємність ринку, визначає рівень захворюваності та прогнозує попит на препарат враховуючи статистичні дані. Який вид маркетингових досліджень використовує маркетолог: 

А кабінетні дослідження;

252. Фірма-виробник лікарських препаратів для просування свого нового оригінального препарату бере участь в наукових симпозіумах і конференціях, привертає до співпраці лідерів громадської думки. Вкажіть, для якої цільової групи найчастіше підходять дані заходи з формування попиту:

А лікарі;

253.Медичний представник фармацевтичної фірми проводить презентацію нового лікарського препарату серед провізорів аптеки. Вкажіть, на які мотиви слід робити основний акцент медичному представники при проведенні презентації:

В раціональні;

254. Фармацевтична фірма вимушена відтворювати власний імідж через розповсюдження фірмою-конкурентом негативної інформації. Які засоби маркетингових комунікацій повинна використовувати фірма: 

D “пабликрилейшенз”; 

255. В рекламному ролику, який демонструють по телебаченню, показано, як препарат проти простуди ефективно виліковує молодого чоловіка і той з радістю йде на довгождане побачення. Вкажіть, на які мотиви розрахований даний рекламний ролик:

А емоційні;

256. Препарат А знаходиться на стадії зрілості. З метою збільшення інтенсивності продажу препарату керівництво фірми-виробника вирішило використовувати рекламу. При цьому основним завданням реклами було: 

C стабілізувати обсяги продажу завдяки повторним покупкам;

257. Структура і характер маркетингових комунікацій залежить від використання певних факторів. Вкажіть, що з перерахованого до них не відноситься:

D заходи з формування попиту;

258. Препарат А знаходиться на стадії зростання. З метою підвищення інтенсивності продажу керівництво фірми-виробника вирішило використовувати наступні заходи: 

E агресивну рекламу

259. Залежно від реакції на «ризик призначення» лікарів класифікують на декілька груп. Вкажіть, до якої групи відносяться лікарі, які починають рекомендувати препарат після успішного багаторічного використання колегами:

D пізні імітатори;

260. Реклама є найбільш популярним елементом маркетингових комунікацій. Що не повинна містити реклама лікарських засобів? 

B дані про те, що ефект від вживання лікарського засобу є гарантованим;

261. Фахівці з маркетингу при вивченні фармацевтичного ринку використовують     "кабінетні" і "польові" методи дослідження. Які "кабінетні" методи дослідження ринку можуть бути використані фахівцями з маркетингу?

А аналіз звітів попередніх досліджень;

262. Реклама виступає в декількох ролях. Яка роль реклами полягає в дії на цільовий ринок через кожний з елементів маркетингу, оскільки включає в себе механізм передачі покупцеві інформації:

А маркетингова;

263. Медичний представник як співробітник фармацевтичної компанії сприяє просуванню на ринок лікарських препаратів. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до функціональних обов'язків торгових представників:

D розробка спеціальних PR-акцій для відвідувачів аптек;

264. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до соціальної ролі реклами:

С відвернення уваги покупців від ціни;

265. Місця для розташування ліків в торговому залі аптеки можна розділити на дві категорії - сильні і слабкі. Які місця розташування ліків є слабкими?

D місця біля входу в аптеку;

266. Вкажіть, яка роль реклами сприяє порівнянню товарів на ринку з метою створення можливості покупцеві ухвалювати рішення про покупку:

D соціальна.

267. Провізор відділу маркетингу фармацевтичного виробника планує комунікаційну політику підприємства. Яка складова систем маркетингових комунікацій має найвищу вартість на один контакт? 

D персональний продаж; 

268. До якого виду відноситься реклама, спрямована на надання інформації в пресі щодо досягнення підприємства і участь керівників підприємства в суспільному житті:

В престижна (з метою створення престижу);

269. Фармацевтичне підприємство проводить різноманітний асортимент продукції. Що передбачає перший етап при розробці рекламної стратегії щодо конкретного препарату?

D визначення цільової аудиторії;

270. Реклама як засіб впливу на поведінку споживачів виступає в декількох ролях. Вкажіть, що з перерахованого до них не відноситься:

А культурна;

271. Фармацевтична фірма при виборі каналу розповсюдження рекламних повідомлень проводила їх аналіз згідно з певними критеріями. Вкажіть, що не відноситься до критеріїв вибору засобів розповсюдження рекламної інформації:

Е оперативність.

272. Провізори аптеки здійснюють заходи з мерчандайзингу. Від чого не залежить оптимальне розміщення і викладення ліків та якісність оформлення залу обслуговування? 

B режиму роботи аптеки;

273. Фармацевтична фірма при просуванні своїх товарів прагне донести об'єктивну і, в той же час, привабливу для потенційного покупця інформацію щодо якісних характеристик товару, його можливості повністю задовольняти потреби споживача. Вкажіть, який вид реклами в даному випадку використовує фірма:

D товарну;

274. Службою маркетингу здійснена перевірка результатів роботи фармацевтичної фірми на підставі вивчення даних реалізації середньострокових планів, розвитку ринкових сегментів, контролю бюджету і фінансового аналізу. Даний рівень маркетингового контролю є: 

E контроль тактичного планування.

275. Фармацевтична компанія випустила на ринок новий лікарський препарат, аналогів якому на ринку ще немає. Який вид реклами доцільно використовувати компанії на даному етапі ЖЦТ:

В інформативну;

276. Мерчандайзинг - це комплекс комунікаційних заходів, спрямованих на збільшення обсягу продажів аптеками і їх відокремленими структурними підрозділами лікарських засобів конкретного виробника. Важливою складовою мерчандайзингу є викладення безрецептурных препаратів в залі обслуговування. Викладення - це кількість упаковок препарату:   

B в першому ряду горизонтальної полиці;

277. Реклама класифікується за різними критеріях. Вкажіть, що не відноситься до критеріїв класифікації реклами:

D споживачі;

278. З метою підвищення ефективності комунікативної політика реклама повинна включати певні складові. Вкажіть, що з перерахованого до них не відносяться:

D посередники;

279. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до класифікації реклами залежно від етапу життєвого циклу товарів:

В увещевательная реклама;

280. При дослідженні ринку для отримання даних використовують такі методи як опитування, спостереження, експеримент, панель. Яке з перерахованих визначень характеризує експеримент? 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 480; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!