E податок на додану вартість.



171. Вкажіть, який вид розподілу використовує оптова фармацевтична фірма при роботі з роздрібними посередниками з реалізації лікарських засобів і виробів медичного призначення:

А інтенсивний;

172. Вкажіть, що з приведеного не відноситься до внутрішніх факторів, які впливають на ціноутворення:

D споживачі;

173. Реалізація наркотичних лікарських засобів здійснюється в Україні тільки за участю державних організацій. Яку систему розподілу при цьому використовує держава: 

D адміністративну вертикальну маркетингову систему.

174. Виробник лікарських засобів виводить на фармацевтичний ринок новий жарознижуючий препарат за ціною, значно нижче, ніж ціна конкурентів. Яку стратегію ціноутворення виробник використовує в даному випадку?

C стратегію низьких цін;

175. На вітчизняному фармацевтичному ринку функціонують посередники, які не мають права власності на товар, що реалізують на ринку. Вкажіть, який з перерахованих посередників не відноситься до даної групи:

E дилер.

176. Ринок характеризується великою кількістю продавців і покупців конкретного виду товару. Жоден з них не має значного впливу на рівень поточних цін. Мова йде про:

B ринок вільної конкуренції;

177. Фармацевтичний виробник відбирає посередників для доставки своїх     лікарських засобів до споживачів. Що розуміють під кількістю посередників, завдяки яким лікарські засоби проходять на шляху від виробника до споживача? 

B довжину каналу розподілу;

178. Вкажіть, на якому етапі життєвого циклу товарів можливо як підвищення ціни, так і пониження (навіть нижче за собівартість):

Е спад.

179. При формуванні збутової політики виділяють декілька основних методів збуту. Вкажіть, що з перерахованого до них не відноситься:

Сбагатоканальний;

180. В ході маркетингових досліджень фармацевтична компанія встановила, що попит на окрему групу лікарських препаратів зазнає значні коливання при незначній зміні цін. Попит в даному випадку:

А еластичний;

181. Вкажіть, який вид розподілу найчастіше використовують іноземні виробники, коли співробітничають з крупними оптовими компаніями-дистриб'юторами на основі довгострокових угод щодо сумісного впровадження продукції на ринок:

E селективний.

182. На фармацевтичному ринку функціонує від 30 до 40 середніх і невеликих підприємств з диференційованою продукцією, контроль за цінами на продукцію незначний, входження на ринок інших виробників відносно вільний. Приведені ознаки характерні для:

A ринку монополістичної конкуренції;

183. Діяльність фірми з планування, організації і контролю за фізичним переміщенням матеріалів і готових виробів від місця їх виробництва до місця їх використання з метою задоволення потреб споживачів і з вигодою для себе, це:

E збут.

184. Споживачі товарів істотно впливають на ухвалення рішень щодо цін. Вкажіть, яка з приведених категорій покупців при здійсненні покупки виявляють основну цікавість до ціни, якості та асортименту товарів:

А економні покупці;

185. Крупна виробнича фармацевтична фірма створила мережу фірмових аптек, через які реалізує свої товари, а також користується послугами декількох оптових фірм. Вкажіть, який метод збуту використовує дана фірма:

D комбінований;

186. Маркетологові оптово-роздрібної фармацевтичної фірми необхідно визначити, яким чином зміниться обсяг попиту при зростанні ціни на 10%, якщо відомо, що коефіцієнт еластичності рівний 1:

D знизиться на 10%;

187. З метою охоплення широкого ринку збуту, отримання високих прибутків через масову реалізацію і зручність місця придбання ліків для споживача, фармацевтичний виробник співробітничає з численними посередниками. Якому виду розподілу це властиво?

D інтенсивному розподілу;

188. Одним із зовнішніх факторів ціноутворення є державне регулювання. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до методів прямого регулювання цін:

D пільгове оподаткування і кредитування;

189. Вкажіть, до якої групи посередників відноситься фізична або юридична особа, яка бере участь у продажу товару, зводячи продавця і покупця, і отримує від виконаної угоди комісійну винагороду:

А брокер;

190. Учасники каналів збуту є факторами ціноутворення. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до факторів, які повинний враховувати виробник, щоб забезпечити згоду учасників каналів збуту до рішень щодо цін:

D система кредитування;

191. Вкажіть, до якого виду відносяться ціни, за якими реалізується продукція підприємств, фірм і організацій незалежно від форм власності в порядку оптового обігу:

А оптові;

192. Фармацевтичне підприємство планує реалізовувати новий лікарський засіб через мережу роздрібних аптек. Який вид каналу розподілу при цьому використовується?

B однорівневий канал;

193. Крупна оптова фірма придбала у фармацевтичного підприємства партію лікарських засобів. Вкажіть, який вид цін залежно від форм і сфер торгівлі в даному випадку використовувався:

В відпускні;

194. Вкажіть, якому поняттю відповідає дане визначення: «. …..– це посередник, який працює з фірмою-виробником за певною угодою і здійснює операції за її рахунок і від її імені, при цьому йому може бути надане виняткове право збуту товарів фірми в окремих регіонах»:

D оптовий агент;

195. Для товару, який пропонує фірма, не існує замінників, і він знаходиться поза конкуренцією. Залежність попиту від ціни в даному випадку буде:

С нееластичною;

196. Провізор після закінчення вузу приступив до роботи у відділ збуту оптової фармацевтичної фірми. Які основні завдання цього функціонального підрозділу суб'єкта господарювання? 

B вирішуються завдання, кому, скільки і на яких умовах реалізувати лікарські засоби;

197. Попит на лікарські засоби залежить від багатьох факторів. Який з факторів не впливає на еластичність попиту? 

B обсяг збуту лікарських засобів;

198. При формуванні ефективного каналу розподілу фірмі необхідно врахувати певні фактори. Вкажіть, що до них не відноситься:

D постачальники товарів;

199. Фармацевтичне підприємство планує виведення на ринок нового лікарського засобу. Основну увагу при ціноутворенні фірма приділяє формуванню іміджу і швидкому отриманні прибутку. Яку стратегію ціноутворення використовує фірма: 

А стратегію “зняття сливок”;

200. Фармацевтична фірма планує вихід на зарубіжний ринок. Який з посередників може отримати право на реалізацію товару даної фірми:

E дистриб'ютор.

201. Графік залежності «попит – ціна» виглядає як горизонтальна лінія (з урахуванням того, що значення ціни відкладається на осі х, а обсяги збуту на осі у). Для якого виду попиту це характерно:

В абсолютно еластичного;

202. Створення ефективного каналу збуту потребує мотивованого вибору конкретних посередників, оскільки від цього залежить збутова діяльність фірми на ринку і здійснення комерційних операцій в цілому. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до рекомендацій при виборі посередника:

А впевнитися, що обраний посередник є одночасно посередником конкурента;

203. Вкажіть, який з приведених факторів не впливає на цінову еластичність попиту на лікарські препарати?

С кількість лікарських препаратів, які пропонуються виробником на ринок;

204. Управління каналами збуту ґрунтується на концепції 3 «С», який з перерахованих факторів не входить в цю концепцію, а використовується в розширеному варіанті концепції 6 «С»:

С інвестиції, необхідні для формування каналу товароруху;

205. Якому поняттю відповідає дане визначення: «…. – це комплекс заходів, які включають в себе визначення ціни, надбавок і знижок, умов оплати за товари і послуги, управління цінами з урахуванням переваг і можливостей споживачів для забезпечення прибутку підприємства-виробника або продавця»:

В цінова політика;

206. Шлях від виробника до кінцевого споживача лікарський засіб проходить за схемою: виробник > оптова фірма > аптека > кінцевий споживач. Визначте рівень каналу збуту:

C дворівневий канал;

207. Графік залежності «попит – ціна» виглядає як вертикальна лінія (з урахуванням того, що значення ціни відкладаються по осі х, а обсягів збуту по осі у). Для якого виду попиту це характерно

D абсолютно нееластичного;

208. При роботі з постачальниками можуть виникати конфліктні ситуації. До якого виду конфліктів відносяться конфлікти, які виникають між різними рівнями каналів (виробник – оптовий торговець; оптовий торговець – роздрібний торговець):

А вертикальні;

209.На цінову політику фармацевтичного підприємства впливає багато різних факторів. Який з приведених факторів є найбільш впливовим?

E конкуренція.

210. До якого виду вертикальних маркетингових систем відноситься єдине управління виробником продукції послідовності етапів виробництва і товаророзподілу продукції:

А корпоративних;

211. Вкажіть, що в економічній теорії мають на увазі під ступенем чутливості споживчого попиту на один товар залежно від зміни ціни на інший товар:

С перехресну еластичність попиту;

212. На фармацевтичному ринку сформувалася група посередників, які є власниками товару, незалежні від виробника; реалізують товари від свого імені і за свій рахунок; компенсують власні витрати за рахунок торгових націнок в ціні товару. Який з посередників не відноситься до даної групи: 

А комісіонер;

213. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до етапів процесу ціноутворення:

D визначення етапу життєвого циклу товару;

214. З метою організації раціональної системи збуту фірма-виробник використовує різні канали розподілу. Що передбачає поняття “канал розподілу”? 

B сукупність фірм, які виконують посередницькі функції;

215. На ринку спостерігається жорстка конкуренція, ціновий попит на товари еластичний, потреби покупців змінюються. Яку мету ціноутворення переслідуватимуть підприємства, що функціонують на даному ринку:

А забезпечення виживання;

216. Вкажіть, до якого виду вертикальних маркетингових систем відноситься об'єднання роздрібних торговців і створення ними підприємств, які здійснюють закупівлю, а можливо, і виробництво товарів, організовують сумісну рекламу:

С кооперативам роздрібних торговців;

217. Виробник товару встановив ціну нижче за собівартість з метою усунення конкурентів. Така практика носить назву встановлення:

C демпінгових цін;

218. На обласний аптечний склад від постачальника прибув контейнер з лікарськими засобами. Працівники якого відділу організовують і здійснюють прийом даного товару за кількістю і якістю:

А приймального;

219. Підприємство сформувало ціну на свій товар шляхом нарахування націнки на собівартість товару. Який метод ціноутворення використаний в даному випадку:

А витратний метод;

220. З метою повнішого охоплення різних ринків фірма “Лубнифарм” частину своєї продукції реалізовує через фірмові аптеки, другу частину - через дистриб'юторів і третю - через аптеки інших власників. Які маркетингові системи розподілу використовує дана фірма: 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 389; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!