E вивчення товару (товарної структури).



Виробничо-комерційна діяльність фармацевтичного підприємства передбачає використання функцій маркетингу. Яка з приведених підфункцій належить до виробничої функції?

E управління якістю і конкурентоспроможністю готової продукції.

2. Фірма, яка має широкий товарний асортимент, застосувала товарну організацію маркетингу. Які переваги даного підходу до організації маркетингової діяльності на фірмі:

C керівник, який займається певним лікарським засобом, має можливість координувати різні роботи зі всього комплексу маркетингу для даного препарату

3. Фармацевтична фірма з метою визначення ринкової ніші для свого товару, його особливостей і характерних рис, що відрізняють його від товарів-конкурентів, використовувала: 

А позиціонування товару;

4. За ініціативою фірми-виробника вносяться зміни в анотацію препарату з метою обмеження його використання для дітей молодше за дванадцять років. Який вид маркетингу використовує фірма в даному випадку? 

C протидіючий маркетинг;      

5. Фармацевтичне підприємство враховуючи, що система охорони здоров'я приділяє першочергове значення якості лікарських засобів, спрямувало свої зусилля на поліпшення якісних характеристик препарату. Яку концепцію управління маркетингом використовує фірма? 

B удосконалення товару;

6. Із запропонованих принципів сегментації ринку виберіть той, що найчастіше використовується при вивченні ринку лікарських засобів: 

D демографічний;

7. Однією з важливих характеристик ринку є товарна кон'юнктура. Для якого виду товарної кон'юнктури характерні відносна стійкість високих цін і найбільша активність споживачів і постачальників:

А високої (стабільною) кон'юнктури;

8. Фармацевтичне підприємство має широкий асортимент лікарських засобів. Продукція відрізняється різноманітністю лікарських форм. Яка з приведених структур організації служби маркетингу може бути узята в основу діяльності маркетингового відділу:

E товарна.

9. Фармацевтична фірма провела сегментацію регіонального ринку антигістамінних препаратів за віковою ознакою. Вона встановила, що лікарські засоби для дітей відсутні. Фірма розглядатиме даний сегмент як:  

C ринкове вікно;

10. Фірмою-виробником при виході на ринок з новим препаратом, був проведений аналіз кон'юнктури ринку лікарських засобів даної групи, яка характеризувалася стійкістю високих цін, активністю споживачів і постачальників. Як можна назвати існуючий вид товарної кон'юнктури? 

B висока кон'юнктура;

11. Фармацевтичне підприємство орієнтується на різні ринкові сегменти, споживачі яких істотно відрізняються купівельною поведінкою. Яка організаційна структура управління маркетингом є для нього найоптимальнішою?

А сегментна організація маркетингу;

12. Фармацевтична фірма з метою визначення ринкової ніші для свого товару, його особливостей і характерних рис, що відрізняють його від товарів-конкурентів використовувала:   

E позиціонування товару.

13. Відділом маркетингу фірми-виробника встановлений негативний попит на товар. Що необхідно для вдосконалення напрямів управління маркетингом:

D формування попиту, конверсійний маркетинг;

14. Фармацевтична компанія завоювала довіру споживачів і вже досягла значного зростання обсягу продажів, завдяки орієнтації на концепцію соціально-етичного маркетингу. Збалансування яких факторів передбачає ця концепція ? 

D прибуток, споживчі потреби цільової групи, інтереси суспільства;

15. Який принцип сегментації ринку лікарських засобів покладений в основу розподілу споживачів на групи залежно від статі та віку:   

B демографічний;

16. Фармацевтичний ринок виконує ряд функцій. Що належить до його економічної функції?  

C усунення диспропорції між попитом на ліки і грошовими доходами населення;

17. Існують різні організаційні структури управління маркетингом. Яка організаційна структура управління маркетингом найоптимальніша для фармацевтичного підприємства, що орієнтується на різні ринкові сегменти, споживачі яких істотно відрізняються купівельною поведінкою:

C сегментна;

18. Фармацевтична фірма з метою визначення ринкової ніші для свого товару, його особливостей і характерних рис, що відрізняють його від товарів-конкурентів, використовувала:   

D позиціонування товару;

19. Система маркетингу передбачає вирішення таких завдань:  

А збут, реклама, сервіс, продукція;

20. Для управління маркетинговою діяльністю підприємства найбільше значення мають:  

B володіння інформацією;        

21. Фармацевтичний ринок розділяється на споживчий ринок і ринок організацій-споживачів. З яких суб'єктів формується споживчий ринок?  

D окремих осіб або сімей, які купують лікарські засоби для задоволення особистих потреб;

22. До аналітичної функції маркетингу відносять:  

E вивчення товару (товарної структури).

23. Основне завдання відділу маркетингу фармацевтичної фірми: 

E дослідження фармацевтичного ринку, розробка і планування товарного асортименту, реклама і стимулювання збуту товару.

24. Для якого виду попиту характерна ситуація, коли організація задоволена обсягами продажу свого товару, рівнем попиту на нього

E повноцінний.

25. Завданнями фармацевтичного маркетингу є:  

C розробка цільової політики на лікарські препарати;

26. Вкажіть, що з переліченого не відноситься до розділу плану маркетингу:

D опис виробничого устаткування для випуску продукції;

27. Якому виду попиту відповідає ситуація, коли бажання споживачів неможливо задовольнити за допомогою товарів і послуг, що є на ринку:

В прихований;

28. Якому поняттю дано визначення: “……. - це сфера обміну, що характеризується системою економічних відносин між виробниками і споживачами товарів”:

B ринок

29.Вкажіть, яка з перерахованих посад не відноситься до фахівців, що працюють у сфері маркетингу:

С директор з персоналу

30. При якому виді попиту споживачі можуть бути незацікавлені в товарі або байдужі до нього:

А негативний;

31. Для визначення свого місця на ринку і прогнозування ринкової діяльності фармацевтична фірма повинна аналізувати і оцінювати свій власний потенціал. Аналіз, що дозволяє провести систематизацію отриманих результатів дослідження за такими групами: сильні і слабкі сторони в діяльності самої організації (внутрішні фактори) і сприятливі можливості і погрози з боку навколишнього середовища (зовнішні фактори), має назву:   

D SWOT - аналіз;

32. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до етапів організації служб фармацевтичного маркетингу:

В прогнозування стану ринку;

33. З метою закупівлі оптимальної кількості лікарських засобів для регіону, необхідно знати зразкову потребу в них. Яка з формул лежить в основі розрахунків:

С  П = ;

34. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до основних значень маркетингу:

D підвищення компетенції менеджерів з управління персоналом;

35. Підприємство проводить однотипні товари і реалізує їх на багатьох ринках. Яку модель організації служби маркетингу слід обрати в даній ситуації:

C регіональну;

36. Фармацевтична фірма займається виробництвомлікарських засобів, успішно співробітничає з постачальниками щодо реалізації своєї продукції, вивчає своїх споживачів і повністю задовольняє їх потреби. До якого типу сегменту характерна дана ситуація:

С ринкова ніша;

37. Вкажіть, що з перерахованого не відповідає класифікації ринку з позиції економічного простору:

В виробничий;

38. Фармацевтичне підприємство випускає неширокий асортимент лікарських препаратів і реалізує їх на незначній кількості ринків. Яка модель організації маркетингової служби обрана підприємством:

A функціональна;

39. На фармацевтичному ринку асортимент дитячих лікарських форм обмежений, потреба в них нерідко задовольняється за рахунок дозованого застосування лікарських препаратів, призначених для дорослих. Для якого типу сегменту характерна дана ситуація:

В ринкове вікно;

40. Досліджуючи регіональний ринок антигістамінних препаратів, відділ маркетингу фармацевтичного підприємства встановив, що пропозиція перевищує попит. Якому виду ринку відповідає дана ситуація:

А ринок покупця;

41. Фармацевтичне підприємство, враховуючи пріоритетне значення якості серед інших ринкових характеристик товару, направило свої зусилля на поліпшення якості лікарських препаратів. Яку концепцію управління маркетингом використовує фірма:

В вдосконалення товару;

42. Фармацевтичною фірмою проведено розділення споживачів на групи в залежності від їх приналежності до суспільного класу, способу життя, характеристики особи, соціального статусу. Який принцип сегментації ринку лікарських засобів лежить в основі даного розділення:

D психографічний;

43. Основним елементом ринку є:

В попит;

44. Дослідження ринкової ситуації виявило сприятливі тенденції для функціонування фармацевтичного підприємства. Який варіант плану маркетингу доцільний в даному випадку:

D максимальний;

45. У складі якого з приведених напрямів комплексного дослідження ринку вивчається співвідношення між попитом, пропозицією і рівнем цін?

А вивчення економічної кон'юнктури;

46.Вкажіть, що утворює взаємозв'язок попиту, пропозиції та ціни:

В ринковий механізм

47. Яку концепцію управління маркетинговою діяльністю обрала фірма, орієнтуючись на потребі споживачів, які необхідно задовольняти краще, ніж це роблять конкуренти:

D маркетингу;

48. Маркетинговій службі фармацевтичній компанії, що розробила новий протигрибковий препарат, доручено встановити орієнтовну потребу в ньому. Яка з методик буде використана в цьому випадку:

В П = Р × Б × К;

49. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до основних «китів» маркетингу:

В ціна;

50. Маркетингова служба підприємства,за результатами проведеного аналізу можливостей ринку, встановила явне ускладнення ринкової ситуації для фірми. Яким за таких умов повинний бути план маркетингу:

А мінімальним;

51. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до методів, які дозволяють провести сегментацію ринку:

Е метод евристичних моделей.

52. Вкажіть, що є головним у визначенні маркетингу:

С задоволення потреб споживачів;

53. Які групи питань не мають найбільшого значення в управлінні маркетинговою діяльністю:

С організації роботи з громадськістю («пабликрилейшнз»);

54. Служба маркетингу фірми з виробництва вітамінних препаратів розділила споживачів залежно від їх знань, відносин, характеру і інтенсивності використання товару. Який принцип сегментації застосований в даній ситуації:

E поведінковий.

55. Вкажіть, що з перерахованого не відноситься до комплексу маркетингу:

D сервіс;

56. Керуючись необхідністю забезпечення, з одного боку, доступності лікарської допомоги, а з іншої – високої ефективності виробництва, фармацевтичне підприємство виробляє доступні лікарські препарати, що не вимагають значних витрат. Якої концепції управління маркетингом дотримується фірма:

А вдосконалення виробництва;

57.Якому поняттю відповідає дане визначення: «…… – це можливий обсяг реалізації товару (конкретної продукції підприємства) при даному рівні і співвідношенні цін»?:

С ємність товарного ринку;

58. Виробничо-комерційна діяльність фармацевтичного підприємства грунтується на результатах реалізації виробничої функції маркетингу. Яка з приведених підфункцій відноситься до виробничої функції:

А управління якістю і конкурентоспроможністю готової продукції;

59. Фірма функціонує в галузі зі стабільною ринковою ситуацією. Якого варіанту плану маркетингу повинна дотримуватися фірма:

В оптимального;

60. Для виходу на вітчизняний фармацевтичний ринок антигістамінного препарату фірмі необхідно знати ємність ринку даної групи лікарських засобів. За допомогою якої формули ведеться розрахунок даного показника:

А Е = П + Ім – Ек + Тз;

61. Оптово-роздрібна фармацевтична мережа займається реалізацією лікарських препаратів, виробів медичного призначення, реалізуючи при цьому збутову функцію маркетингу. Яка з приведених підфункцій відноситься до збутової функції:

С організація сервісу;

62. В умовах високого рівня конкуренції фармацевтичне підприємство в організації своєї роботи виходить з необхідності задоволення потреб споживачів з одночасним підвищенням життєвого рівня всього суспільства і власної прибутковості. Яку концепцію управління маркетинговою діяльністю обрала дана фірма:


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 664; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!