Страхування відповідальності суб’єктів перевезення небезпечних вантажів



Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 1.06.2002 р. № 733 страхування відповідальності суб’єктів перевезення небезпечних вантажів на випадок настання негативних наслідків під час їх перевезення проводиться в обов’язковому порядку.

Об’єктом страхування відповідальності суб’єкта перевезення небезпечних вантажів є майнові інтереси, які пов’язані з відшкодуванням страхувальником заподіяної ним шкоди життю, здоров¢ю фізичних осіб, навколишньому природному середовищу, майну фізичних та юридичних осіб під час перевезення небезпечних вантажів.

Усі майнові претензії чи позови щодо збитків, завданих однією подією, вважаються одним страховим випадком.

Відповідальність страховика починається з початком діяльності суб’єкта перевезення, пов’язаної з перевезення небезпечних вантажів від місця його виготовлення до місця призначення, з підготовкою вантажу, тари, транспортних засобів та екіпажу, з прийманням вантажу, здійсненням вантажних операцій та короткотерміновим зберіганням вантажу на всіх етапах перевезення, і закінчується після завершення процесу перевезення.

Страхова сума за страхування відповідальності суб’єкта перевезення небезпечних вантажів є сума, в межах якої страховик зобов’язаний, у разі настання страхового випадку, здійснити страхову виплату страхувальнику або за його дорученням потерпілій тертій особі.

Страхова сума за кожну повну та неповну тонну небезпечного вантажу встановлюється залежно від класу небезпеки вантажу в таких розмірах:

 

Клас небезпечного вантажу

  1 2 3 4 5 6 7 8 9
Неоподатковані мінімуми доходів громадян 110 70 100 70 70 120 80 100 60

Страхові виплати поділяються:

1) На відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров¢ю третіх осіб – 50% страхової суми, у т.ч. на одну особу страхова сума встановлюється:

- у разі відшкодування шкоди спадкоємцям особи, яка загинула внаслідок страхового випадку – 500 НМДГ;

- у разі призначення потерпілій третій особі І, ІІ і ІІІ групи інвалідності – відповідно 450, 375, 250 НМДГ;

- за кожний день непрацездатності потерпілої третьої особи – один неоподаткований мінімум доходів громадян, але не більш як 250 НМДГ за весь час втрати працездатності.

2) На відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу – 30% страхової суми.

3) На відшкодування шкоди, заподіяної майну третіх осіб – 20% страхової суми.

Розмір страхових тарифів встановлюється у відсотках страхової суми та визначається залежно від класу небезпечного вантажу та виду транспорту.

Страхувальник в обов’язковому порядку укладає договір страхування до початку діяльності, пов’язаної з перевезенням небезпечних вантажів.

Відправнику та одержувачу небезпечного вантажу на кожне перевезення видається окремий договір страхування, із зазначенням транспортного засобу та обсягу небезпечного вантажу.

У разі коли перевізник виконує функцію відправника та (або) одержувача, він повинен застрахувати свою відповідальність у повному обсязі.

Страховик має право вимагати від страхувальника необхідну інформацію про обсяг перевезення небезпечних вантажів за попередній період страхування.

У разі настання страхового випадку страхувальник зобов’язаний протягом двох робочих днів з дати повідомлення його пор настання страхового випадку письмово повідомити страховика.

Для отримання страхового відшкодування страхувальник повинен подати страховику оригінали або нотаріально засвідчені копії документів:

- заяви про виплату страхового відшкодування у зв’язку з настання страхового випадку;

- копії договору страхування;

- платіжного документа, який підтверджує сплату страхових внесків;

- акту уповноваженої комісії з розслідування страхового випадку;

- дозволу на перевезення окремих небезпечних вантажів, виданих спеціально упорядкованими органами виконавчої влади;

- транспортного документу на перевезення небезпечного вантажу;

- рішення суду про стягнення із страхувальника на користь потерпілих третіх осіб або підтверджуючий документ страхувальника та потерпілої третьої особи про врегулювання.

Рішення про виплату страхового відшкодування або про відмову у виплаті страховик повинен прийняти протягом 10 днів з дати отримання всіх необхідних документів. У разі прийняття рішення про відмову у виплаті страхового відшкодування страховик у триденний термін з дати його прийняття повідомляє страхувальника або третю особу у письмовій формі з обґрунтуванням причин відмови.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 360; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!