Поняття та загальні вимоги до бухгалтерської фінансової звітності.



Фінансова звітність – це бухгалтерська звітність, що містить інформацію про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період.

Бухгалтерська звітність – звітність , що складається на підставі даних бухгалтерського обліку для задоволення потреб певних користувачів.

Звітний період в бухгалтерському обліку – місяць, календарний рік.

Вимоги до фінансової звітності: дохідливість; доречність; достовірність; зі ставність.

основні принципи, яких необхідно дотримуватися при формуванні звітності, зокрема фінансової: автономності; безперервності; періодичності; історичної (фактичної) собівартості; нарахування та відповідності доходів і витрат;

Основні вимоги до складання фінансової звітності

Перед складанням річної фінансової звітності на підприємстві має бути проведена інвентаризація активів і зобов'язань.

Інформація, приведена у фінансовій звітності, базується виключно на даних бухгалтерського обліку і повинна бити тотожна даним аналітичного і синтетичного обліку. Слід пам'ятати про те, що дані фінансової звітності вважаються за достовірні, якщо не містять яких-небудь спотворень або помилок, які можуть згодом вплинути на прийняті рішення.

При складанні фінансової звітності необхідно суворо слідувати принципам її підготовки - автономності підприємства, безперервності діяльності, періодичності, історичної (фактичної) собівартості, нарахування і відповідності доходів й втрат, повного освітлення, послідовності, обачності, превалювання змісту над формою, єдиного грошового вимірника.

Фінансова звітність має бути підписана керівником підприємства і головним бухгалтером.

Класифікація звітності та її користувачі

1. За термінами подання розрізняють звітність:

– нормативну;

– строкову звітність.

2.За ступенем узагальнення звітність поділяють на:

– первинну, що подається підприємствами;

– зведену, що узагальнює дані первинної звітності в межах міністерств і відомств.

3.За обсягами відображених результатів діяльності розрізняють звітність:

– повну;

– скорочену.

4. За періодом часу, за який характеризується діяльність підприємства, тобто за періодичністю подання розрізняють звітність:

– річну;

– проміжну (щоквартальну, щомісячну).

5.З погляду охоплення видів діяльності звітність може відображати всі види діяльності, якою займається підприємство, або обмежуватися лише основним із них.

6. З погляду поширення на галузі народного господарства звітність буває:

– типовою;

– галузевою.

Типові форми звітності застосовують для відображення облікових даних однакового змісту, галузеві містять показники за специфічними видами діяльності.

7.За характером спрямування розрізняють:

– внутрішню звітність, призначену для внутрішнього управління підприємством;

– зовнішню, яка виходить за межі підприємства і подається органам виконавчої влади, іншим користувачам.

8. Звітність за способом подання користувачам поділяють на:

– подану поштовим зв'язком;

– електронною поштою;

– подану власноруч.

Користувачі фінансової звітності– фізичні або юридичні особи, що потребують інформації про діяльність підприємства для прийняття рішень.

Порядок складання, подання й оприлюднення фінансової звітності

Фінансова звітність подається:

– органам, до сфери управління яких належать підприємства;

– трудовим колективам на їхню вимогу;

– власникам (засновникам) відповідно до установчих документів;

Платники податку на прибуток подають органові державної податкової служби квартальну фінансову звітність (крім підприємств, що відповідно до Господарського кодексу України визнано малими), річну фінансову звітність.

Квартальна звітність подається до 25 числа по закінченню звітного кварталу, річна – до 28 лютого після звітного року. Стаття наводиться у фінансовій звітності, якщо відповідає таким критеріям: існує ймовірність надходження або вибуття майбутніх економічних вигод, пов’язаних з цією статтею; оцінку статті може бути достовірно визначено.

Звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Перший звітний період новоствореного підприємства може бути меншим за 12 місяців, але не може бути більшим за 15 місяців. Звітним періодом підприємства, що ліквідується, є період з початку року до моменту ліквідації.

Форми фінансової звітності

Баланс (звіт про фінансовий стан) — звіт про фінансовий стан підприємства, який відображає на певну дату його активи, зобов’язання і власний капітал (Форма № 1).

Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) – звіт про доходи, витрати, фінансові результати та сукупний дохід  (Форма № 2).

Звіт про рух грошових коштів — звіт, який відображає надходження і вибуття грошових коштів протягом звітного періоду в результаті операційної, інвестиційної та фінансової діяльності (Форма № 3).

При складанні фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності підприємства можуть обрати спосіб складання звіту про рух грошових коштів за прямим або непрямим методом із застосуванням відповідної форми звіту.

Звіт про власний капітал– це звіт, у якому розкривається інформація прозміни у складі власного капіталу підприємства протягом звітного періоду (Форма № 4).

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 489; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!