Розділ 7. Виховна робота в ДХК



Тема 7.1. Виховні функції хореографічного мистецтва. Єдність виховного та навчально-педагогічного процесів

Виховні функції хореографічного мистецтва. Завдання виховної роботи в ДХК. Єдність виховного та навчально-педагогічного процесів.

Тема 7.2. Зміст, форми та методи виховної роботи в ДХК

Зміст, форми та методи виховної роботи в ДХК (посвята в члени колективу, книга шановних гостей колективу, альбом історії розвитку колективу, зустріч з майстрами хореографії, культпоходи в театр, на концерти, перегляд відеоархіву, проведення вечорів відпочинку, вечорів-зустрічей з учасниками інших творчих колективів тощо).

Виховна робота керівника поза межами колективу. Популяризація масових танцювальних форм. Пропаганда українського хореографічного мистецтва. Участь в організації шкільної хореографічної самодіяльності.

Тема 7.3. Розробка конспектів виховних заходів на різну тематику

Розробка та проведення фрагментів виховних заходів на різну тематику (етичні бесіди, пізнавальні та розважальні заходи).

Розділ 8. Принципи добору репертуару ДХК

Тема 8.1. Ідейно-тематична та художня цілісність репертуару. Джерела репертуару

Репертуар як основа педагогічної, виховної, навчальної та творчої роботи ДХК. Ідейно-тематична та художня спрямованість репертуару. Пізнавально-виховні функції репертуару. Добір репертуару з рахуванням національної специфіки. Джерела репертуару: народна творчість, хореографічна спадщина, сучасність тощо. Тематичний діапазон (інтернаціональна, виробнича, героїко-патріотична, літературна, побутова тощо).

Тема 8.2. Принципи побудови репертуару ДХК

Принципи побудови репертуару ДХК: соціально-художня спрямованість, ідейність, сучасність, цікавість, доступність, новаторство, виконавська майстерність, відповідальність видовій спрямованості роботи колективу та його матеріальній базі. Два напрямки формування репертуару: репродуктивний та творчий. Принципи поповнення й оновлення репертуару: постановки керівника, професійних балетмейстерів; постановка танців за записом; копіювання телепостановок.

Тема 8.3. Розробка репертуарного плану для ДХК

Зв‘язок дитячого репертуару з навчальним процесом та віковими особливостями дітей. Основні вимоги до дитячого репертуару.

Розробка студентами перспективного репертуарного плану для ДХК на п’ять років з детальним аналізом кожного номера (назва, форма побудови, вид, жанр, зміст, вік виконавців).

Розділ 9. Методика роботи над постановкою дитячих танців

Тема 9.1. Розвиток творчих здібностей дітей

Поняття «дитяча танцювальна творчість», дослідження з проблеми (С.Акішев, О. Горшкова, О. Мартиненко, А. Шевчук та інші). Спільне і відмінне в творчості дорослих і дітей (Л. Виготський, Л. Романець та інші).

Особливості прояву танцювальної творчості дітей у різних вікових періодах. Індивідуальна інтерпретація, варіювання, вільна пластика, імпровізація (індивідуальна та контактна) як етапи творчих проявів дітей під час хореографічних занять. Види вправ, ігор, етюдних форм для розвитку творчих здібностей дітей. Методика роботи над розвитком творчості дітей. Створення сприятливих умов для творчих проявів дітей. Прийоми заохочення дітей до творчості.

Тема 9.2. Методи роботи над постановкою дитячих танців

Методи роботи над створенням хореографічних постановок (на основі творчого задуму балетмейстера, музичних творів, постановки за записом, обробки фольклорного танцю тощо). Послідовність роботи над створенням хореографічного твору (виникнення ідеї, збір матеріалу, створення програми твору за законами драматургії, розробка сценарно-композиційного плану, робота над музикою, костюмами, сценічним оформленням, ознайомлення виконавців із творчим задумом постановки, характеристика головних дійових осіб, добір хореографічного тексту, вивчення виконавцями лексичного матеріалу та композиційних побудов; технічне відпрацювання постановки, робота над створенням образу).

Тема 9.3. Створення студентами етюдів та фрагментів танців на дитячу тематику

Аналіз змісту репертуарних збірок для дітей.

Ознайомлення з нескладними танцювальними формами для дітей молодшого віку за показом педагога, визначення їх виховного значення, лексичної основи та композиційної побудови, засобів спрощення та ускладнення.

Створення студентами й вивчення з однокурсниками сюжетних танцювальних форм для дітей. Показ та аналіз постановчих робіт студентів.

Розділ 10. Концертна діяльність ДХК

Тема 10.1. Види, тематика та зміст концертних виступів

Види концертних виступів (тематичні концерти, творчі огляди, конкурси, фестивалі, звітні концерти, змішані (поєднання танців різних видів та форм) національні, фольклорні, дитячі, комбіновані (з використанням інших видів мистецтва). Основні принципи побудови програми: пропорціональність і контрастність, нарощення динаміки, емоційні імпульси. Планування завантаженості учасників. Емоційний настрій. Репетиція відповідно до умов сцени.

Тематика та зміст концертних заходів, перегляд відеоматеріалу та аналіз студентами різних видів концертних заходів (визначення їх тематики, змістовної лінії, наявності ідейно-виховних функцій, принципів побудови).

Тема 10.2. Розробка сценарних планів концертних програм

Розробка сценарних планів концертних програм різних видів (тематичні, ювілейні, творчі звіти та інші). Організаційна роль керівника колективу, органів самоуправління під час підготовки, проведення і підведення підсумків концертних виступів.

Розділ 11. Специфіка навчально-виховної роботи в ДХК різної спрямованості

Тема 11.1. Мета, завдання та зміст роботи ДХК народного танцю

Народний танок та його характерні особливості. Видатні аматорські та професійні ансамблі народного танцю. Мета, завдання та зміст роботи ансамблю народного танцю. Аналіз навчальних програм з народно-сценічного танцю.

Тема 11.2. Мета, завдання та зміст роботи ДХК естрадного танцю

Естрадний танок та його характерні особливості.Мета, завдання та зміст роботи ДХК естрадного танцю. Особливості організації навчально-виховного процесу та добору репертуару.

Тема 11.3. Мета, завдання та зміст роботи ансамблю сучасного бального танцю

Навчально-виховне значення бальної хореографії. Мета, завдання та зміст роботи ансамблю сучасного бального танцю. Аналіз навчальних програм з бальної хореографії. Сучасні підходи до організації навчально-виховного процесу в ансамблях сучасного бального танцю. Індивідуально-диференційований підхід до дітей, особливості формування пар.

Тема 11.4. Мета, завдання та зміст роботи в школі мистецтв (хореографічне відділення)

Навчально-виховне значення шкіл мистецтв. Мета, завдання та зміст роботи хореографічних відділень у школах мистецтв. Аналіз навчальних програм з хореографії, призначених для шкіл мистецтв. Особливості організації навчально-виховного процесу. Передовий досвід шкіл мистецтв України.

Розділ 12. Форми підвищення професійної майстерності ДХК

Тема 12.1. Форми і шляхи підвищення професійної майстерності керівника та хореографічної майстерності членів ДХК

Форми і шляхи підвищення професійної майстерності керівника ДХК. Масові форми методичної роботи: педагогічні читання, науково-практичні конференції, семінари-практикуми. Групові форми навчання педагогів-хореографів: методичні об’єднання, школи передового досвіду, танцювальні асоціації, творчі групи. Індивідуальні форми: самоосвіта, ознайомлення з передовим педагогічним досвідом. Активні форми роботи: майстер-класи, ігрове моделювання, ділові ігри, прес-конференції, обмін досвідом та інші.

Форми і шляхи підвищення хореографічної майстерності членів ДХК: концертна діяльність, майстер-класи, відвідування концертних заходів з подальшим аналізом, участь у конкурсах, оглядах та фестивалях, гастрольні поїздки колективу та інші.

Тема 12.2. Організація конкурсів та фестивалів

Конкурси та фестивалі як одна з форм підвищення хореографічної майстерності ДХК. Вимоги до положень творчих конкурсів та фестивалів з хореографії. Склад журі. Аналіз різноманітних положень щодо організації та проведення конкурсів, оглядів та фестивалів різного рівня (міжнародні, всеукраїнські, обласні, регіональні та міські).

Тема 12.3. Розробка положень щодо хореографічних фестивалів та конкурсів

Розробка положення для проведення хореографічного фестивалю чи конкурсу.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 307; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!