Розділ 5. Заняття як основна форма роботи в ДХК



Тема 5.1. Навчально-виховне значення хореографічних занять, їх види та структура

Хореографічні заняття – основна освітньо-виховна і організаційна форма хореографічної роботи. Навчально-виховне значення хореографічних занять. Основні компоненти хореографічного заняття: завдання, зміст, засоби, методи і прийоми, структура. Класифікація хореографічних занять: види (ритміка, партерна гімнастика, заняття з класичного, народно-сценічного й сучасного танців та інші), типи (сюжетне, тренінгове, творче, комплексне, ознайомче, контрольне та інші). Принципи та варіанти побудови занять у залежності від їх тематики, виду, типу, завдань, вікових особливостей та хореографічної підготовки учнів. Схема аналізу занять.

Тема 5.2. Зміст та методика проведення хореографічних занять з різними віковими категоріями дітей

Пріоритетність вибору видів та визначення типів занять відповідно до вікових особливостей дітей. Змістовна характеристика хореографічних занять стосовно вікових особливостей.

Організаторські та методичні вимоги до хореографічних занять. Методика організації та проведення занять у ДХК з урахуванням вікових особливостей та рівня танцювальної підготовки дітей.

Тема 5.3. Специфіка занять з групами, що складаються з дівчаток або хлопчиків

Завдання та зміст хореографічної роботи з групою хлопчиків та групою дівчаток. Специфіка їх організації та проведення.

Розділ 6. Розробка конспектів занять різних видів

Тема 6.1. Розробка план-конспекту заняття з ритміки та проведення його фрагментів

Значення музично-ритмічного виховання в роботі ДХК. Завдання та зміст музично-ритмічного виховання. Зразки вправ, творчих завдань, музично-ритмічних ігор та етюдних вправ, спрямованих на ритмічний розвиток дітей. Розробка плану-конспекту заняття з ритміки для дітей молодшого віку та проведення його фрагментів.

Тема 6.2. Розробка план-конспекту заняття з партерної гімнастики та проведення його фрагментів

Завдання та зміст занять з партерної гімнастики. Принципи побудови партерних комплексів. Види рухів та вправ, їх характеристика, принципи добору, специфіка використання та дозування. Розробка мети та змісту заняття з партерної гімнастики, проведення фрагментів партерного комплексу.

Тема 6.3. Розробка плану-конспекту сюжетного або тематичного заняття та проведення його фрагментів

Специфіка проведення сюжетних і тематичних занять з хореографії. Розробка плану-конспекту сюжетного або тематичного заняття для дітей дошкільного або молодшого шкільного віку. Підбір музичного матеріалу. Проведення студентами фрагментів занять з одногрупниками. Аналіз конспектів та практичної діяльності студентів.

Тема 6.4. Розробка конспекту інтегрованого заняття для старших дошкільників або молодших школярів

Значення та специфіка використання інтегрованих занять у навчально-виховному процесі дошкільних та шкільних закладів, їх виховний та загальнорозвивальний аспект. Типи інтегрованих занять (домінантно-ігрове та комплексно-ігрове, домінантно-тематичне та комплексно-тематичне, сюжетно-домінантне та сюжетно-комплексне), їх характеристика. Розробка плану-конспекту інтегрованого заняття, проведення його фрагментів.

Тема 6.5. Розробка плану-конспекту заняття з класичного або народно-сценічного танцю, проведення його фрагментів

Значення та зміст використання класичного тренажу в системі роботи ДХК. Види вправ та методика ознайомлення з ними відповідно до вікових особливостей дітей. Структура заняття. Розробка плану-конспекту заняття з класичного танцю (вік та тема заняття за вибором). Проведення фрагментів.

Значення та зміст народно-сценічного танцю в системі роботи ДХК. Структура заняття. Розробка плану-конспекту заняття з народно-сценічного танцю (тема та вік за вибором). Проведення окремих фрагментів.

Тема 6.6. Варіанти побудови та проведення відкритих і контрольних занять з хореографії

Значення та форми проведення відкритих та контрольних занять з хореографії. Вимоги до програмового змісту. Розробка плану-конспекту відкритого або контрольного заняття з хореографії, проведення його фрагментів. Визначення показників засвоєння програмового матеріалу з хореографії за навчальний рік та розробка шкали оцінювання успішності дітей під час проведення контрольного заняття.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 336; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!