Розділ 3. Специфіка хореографічної роботи з дітьми різних вікових категорій



Тема 3.1. Завдання та зміст хореографічної роботи з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку

Вікові характеристики дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, особливості психофізіологічного розвитку та їх урахування в хореографічній діяльності.

Мета і завдання залучення дітей дошкільного та молодшого шкільного віку до хореографічного мистецтва. Зміст хореографічної роботи з дітьми зазначених вікових категорій. Провідні підходи, методи і прийоми навчально-тренувальної, виховної та творчої роботи з дітьми 3-10 років (С. Акішев, Г.Березова, Л. Бондаренко, О. Мартиненко, А. Тараканова, А. Шевчук та інші). Залежність методів та прийомів хореографічного навчання від віку та індивідуальності дитини, видів танцювальної діяльності, типу навчально-тренувальних і творчих завдань тощо. Умови ефективної педагогічно-хореографічної роботи в дошкільних, шкільних та позашкільних закладах. Показники успішного музично-хореографічного розвитку дітей.

Тема 3.2. Психофізіологічні особливості розвитку дітей середнього та старшого шкільного віку. Завдання та зміст хореографічної роботи

Психологічні та фізіологічні особливості розвитку дітей 11-14, 15-17 років та їх урахування в організації хореографічної діяльності.

Мета і завдання хореографічної роботи з дітьми середнього та старшого шкільного віку, зміст хореографічного навчання дітей цих вікових категорій. Особливості організації хореографічної роботи в шкільних та позашкільних закладах. Показники успішного хореографічного навчання.

Створення сприятливих умов для самореалізації підлітків засобами хореографічного мистецтва, виховання національної свідомості через танок, виявлення обдарованої молоді та мотивація до професійної спрямованості. Дослідження проблеми в науковій та навчально-методичній літературі.

Тема 3.3. Специфіка роботи з обдарованими дітьми та такими, що, мають фізичні вади

Індивідуально-диференційований підхід до навчання в ДХК. Визначення поняття «обдарованості» у психолого-педагогічній літературі та актуальності цієї проблеми в сучасних державних документах. Танцювальна обдарованість.

Завдання та зміст танцювальної терапії (хореотерапії) в роботі з дітьми, які мають фізичні вади. Методичні прийоми (цілеспрямований добір музики, використання спонтанних рухів, зворотній зв’язок, кінеститична емпатія, ритмічна синхронізація, робота з «м’язовим панцером», експериментування з рухом). Особливості побудови занять танцювальною терапією.

Тема 3.4. Шляхи розв’язання конфліктних ситуацій у ДХК

Поняття «конфлікту», стадії його розвитку, види конфліктів (конструктивні, деструктивні). Міжособистісні стилі розв’язання конфліктів (уникання, згладжування, примус, компроміс, вирішення проблем та інші). Вирішення проблемних завдань та проведення рольових ігор щодо уникнення конфліктних ситуацій у ДХК.

Розділ 4. Тренувальні вправи

Тема 4.1. Загальна характеристика тренувальних вправ

Значення та види тренувальних вправ, їх характеристика (побутові форму рухів, танцювальні кроки, вправи класичного танцю, вправи народно-сценічного танцю, вправи та рухи бальної хореографії, партерні вправи, вправи на розвиток музично-ритмічної координації, вправи на розвиток уміння орієнтуватись у просторі, вправи на розвиток творчої уяви та інші. Принципи добору тренувальних вправ.

Тема 4.2. Вправи та рухи вступної частини хореографічного заняття

Особливості добору вправ і рухів до вступної частини хореографічного заняття, їх види та характеристика. Відповідність танцювальних вправ та рухів виду хореографічного заняття, його завданням та змісту, віковим особливостям та хореографічній підготовці дітей. Методика ознайомлення дітей з тренувальними вправами до вступної частини заняття.

Тема 4.3. Вправи та рухи основної частини хореографічного заняття

Особливості добору вправ і рухів до основної частини хореографічного заняття у відповідності до його виду, вікових особливостей та хореографічної підготовки дітей. Методика вивчення вправ та рухів основної частини хореографічного заняття.

Тема 4.4. Постановка тулуба та формування постави

Постановка тулуба та формування постави як одна з найважливіших завдань хореографічної роботи. Особливості постави людини, анатомо-фізіологічні недоліки постави (сколіоз, лордоз, кіфоз, Х-подібні та О-подібні ноги), методика їх визначення. Добір вправ та рухів для постановки тулуба, формування правильної постави, корекції та профілактики незначних відхилень під час проведення хореографічних занять. Характеристика вправ та методика їх застосування з дітьми різних вікових категорій.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 474; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!