Структура рекламного процесу.



Рекламний процес - це канал поширення інформації на ринку. Учасники рекламного процесу: рекламодавець, рекламне агентство, засоби поширення реклами та споживач. У процесі рекламної діяльності виділяють відношення за типом "суб'єкт-суб'єкт", які також поділяють на відношення суб'єкта-комунікатора (передавача рекламної інформації) та суб'єкта-реципієнта (отримувача інформації).

Послідовність здійснення та структура рекламного процесу:

У ролі комунікатора може виступати рекламодавець, коли він самостійно здійснює рекламні дії, або рекламодавець спільно з рекламним агентом у разі розміщення замовлення на розробку та реалізацію рекламної програми в рекламному агентстві. Реципієнтом в рекламній комунікації є потенційний споживач товару або послуги. Рекламне повідомлення та канал його передачі є інструментами рекламного впливу.

У динаміці рекламного процесу виділяють дві основні стадії: початкову, або стадію суб'єкт-об'єктних відношень, коли аудиторія рекламного обігу (потенційні споживачі товару чи послуги) однорідна. На початку рекламного процесу ця аудиторія являє собою, по суті, об'єкт рекламного впливу зі сторони рекламодавця або рекламного агентства.

На пізніших стадіях рекламного процесу, коли потенційний покупець купує товар або реально розглядає питання про його придбання, відбувається перетворення відношень комунікації в суб'єкт-суб'єктні. Вірогідність встановлення такого роду відношень, що характеризується рівноправністю, партнерством та відсутністю маніпулювання, підвищується збільшенням знань комунікатора про потреби, інтереси та інші істотні характеристики споживача (статус, переваги, можливості). З другого боку, невисокий рівень усвідомленості рекламодавця про ці чинники дає підстави вважати рекламну аудиторію об'єктом впливу.

У зв'язку з ускладненням та нестабільними умовами господарювання на сучасному ринку, рекламодавці в останні роки вимушені більше уваги приділяти встановленню суб'єкт-суб'єктних відношень у процесі рекламної комунікації. Споживач стає активним учасником і часто навіть ініціатором рекламного процесу, який за власною ініціативою запитує необхідну інформацію і є генератором зворотного зв'язку в рекламній діяльності.

 

Франчайзинг, його сутність та рекламні вигоди.

франчайзинг – угода між особою, яканадає франшизу (привілей), та коммерсантом(фірмою), що має намір придбати право на викор-ня імені, товарного знака, технології, іміджу; - це система взаємовідносин, за якої фірма надає право продажу своєї продукції у вигляді вертикальної кооперації точно визначеного колу торгівельних підприємств. До основних переваг франчайзингу для франчайзі відносяться: • Використання випробуваних методів ведення бізнесу; • Постійне консультування франчайзера; • Проведення аналізу продажів і надання необхідних рекомендацій для подолання труднощів;• Отримання різного роду послуг від франчайзера або інших осіб, пов’язаних і довіряючих йому; • Проведення широкомасштабної рекламної кампанії при невеликих фінансових витратах.

До основних недоліків франчайзингу для франчайзі відносяться: • Франчайзі не має права вести бізнес на свій розсуд; • Зобов'язання використовувати найменування і систему франчайзера під його постійним контролем; • Недолік або відсутність фінансування початкового капіталу і підтримки франчайзера. До основних переваг франчайзингу для франчайзера відносяться: • Можливість значного розширення збуту своєї продукції або послуг без залучення додаткових фінансових ресурсів; • Можливість здобуття основного доходу від внесків франчайзі і від надання ним додаткових послуг; • Контроль якості результатів діяльності .До основних недоліків франчайзингу для франчайзера відносяться: • Реальна небезпека розголошування свого ноу-хау недобросовісним франчайзі або його службовцями; • Реальна можливість франчайзі стати конкурентом франчайзера після закінчення терміну франчайзінгового договору; • Ризик неправильної стратегії розвитку території; • Несумірність витрат на сприяння і контроль діяльності франчайзі.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 380; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!